BREEAM EXCELLENT DLA DL INVEST PARK PSARY

Segment C3 inwestycji magazynowej DL Invest Park Psary o łącznej powierzchni blisko 40 000 mkw. uzyskał certyfikat ekologiczny BREEAM In Use na poziomie Excellent. Certyfikacja ekologiczna projektów realizowanych przez DL Invest Group to jedno z założeń firmy przyjętych w ramach wdrażanej strategii ESG: DL Green. Aktualnie trwa proces certyfikacji innych projektów należących do firmy. W ostatnich miesiącach BREEAM In Use na poziomie Excellent uzyskał biurowiec DL Piano w Katowicach, w którym mieści się między innymi siedziba firmy DL Invest Group. W certyfikacji są kolejne projekty. 

Certyfikacja ekologiczna BREEAM na wysokim poziomie to poświadczenie jakości naszych nieruchomości, które z jednej zapewniają optymalne środowisko pracy dla naszych najemców, a z drugiej powstają z poszanowaniem otoczenia i środowiska naturalnego. Wysoką punktację w certyfikacji uzyskujemy między innymi dzięki najwyższej jakości materiałom budowlanym i instalacjom, efektywności energetycznej, poszanowaniu dla naturalnego środowiska i prowadzeniu licznych nasadzeń drzew i innych roślin, a także dzięki rozwiązaniom sprzyjającym wykorzystywaniu transportu publicznego oraz alternatywnych środków transportu. Dodatkowo, jednym z podstawowych założeń jest wykorzystywanie w przypadkach, w których to możliwe materiałów oraz firm wykonawczych pochodzących z bliskiej odległości od realizowanych przez nas projektów, aby zminimalizować ślad węglowy, który pozostawia transport i produkcja” – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. 

DL Invest Park Psary to centrum logistyczne w województwie śląskim zlokalizowane na 90-hektarowej działce połączonej bezpośrednio bezkolizyjnym węzłem z drogą krajową DK86, którą w ciągu kilku minut można dojechać do głównych szlaków komunikacyjnych w Polsce: autostrad A4 i A1 oraz drogi ekspresowej S1. Jest to inwestycja długoterminowa i rozwojowa – w posiadaniu DL Invest Group jest pozwolenie na budowę obiektów o łącznej powierzchni użytkowej 320 000 mkw. Wśród najemców centrum logistycznego DL Invest Park Psary są między innymi DHL Supply Chain, sieć Stokrotka, Gefco, Still czy Media Expert. 

 

Wszystkie nasze nowe projekty posiadają certyfikaty BREEAM lub są w trakcie procedury uzyskiwania certyfikatu. W grudniu zeszłego roku certyfikat BREEAM In Use na poziomie Excellent uzyskał nasz biurowiec DL Piano zlokalizowany w Katowicach. W budynku tym mieści się między innymi nasza siedziba. Wkrótce certyfikaty uzyskają inne nasze najnowsze biurowce: oddany do użytku w marcu bieżącego roku katowicki DL Tower oraz realizowany w Gliwicach kompleks biurowy DL Prime” – podkreśla Dominik Leszczyński. „Certyfikacja BREEAM to jedno z założeń przyjętych w strategii ESG naszej firmy – DL Green. W jej ramach realizujemy projekty w oparciu o najnowsze technologiczne rozwiązania kreujące przyjazne środowisko wewnętrzne budynków, sprzyjające rozwojowi i wzrostowi świadomości ekologicznej lokalnych społeczności oraz dbamy o naturalne uwarunkowania funkcjonowania naszych projektów w tym realizujemy ponadstandardowe nasadzenia drzew i innych roślin na terenach okalających powstałe budynki. Wysoka ocena naszych nieruchomości w systemie BREEAM cieszy nas, tym bardziej że projekty te nie były tworzone z myślą o uzyskaniu możliwie najwyższej oceny w tym, czy innym systemie. Naszym założeniem było stworzenie budynków spełniających najwyższe światowe standardy w kontekście jakości i komfortu ich użytkowania przez najemców. Wynika to bezpośrednio ze strategii DL Invest Group: nie sprzedajemy wybudowanych przez nas budynków. Pozostają one w naszym portfelu. Zależy nam więc na długoterminowych relacjach z naszymi najemcami, a także na ich dalszym rozwoju – w najbliższych miesiącach rozpoczną się kolejne realizacje w tym budowa powierzchni magazynowych, następnych trzech budynków biurowych, jak również parków handlowych, a więc nasi najemcy mogą rosnąć wraz z powiększającym się portfolio należących do nas nieruchomości i zajmować kolejne, najwyższej jakości powierzchnie” – podsumowuje Dominik Leszczyński. 

***

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowane portfolio nieruchomości 

obejmuje trzy segmenty:

• centra logistyczne,

• centra biurowe,

• centra handlowe.

Starannie wybrane lokalizacje oraz projekty przemyślane w szczegółach pod względem architektonicznym, funkcjonalnym oraz wykonawczym przy zachowaniu restrykcyjnych wymogów jakości stanowią podstawę sukcesu DL Invest Group, której portfolio obejmuje już ponad 2.000.000 mkw. nieruchomości.

Realizowane inwestycje pozostają własnością DL Invest Group, która następnie zarządza projektami w ramach wewnętrznych struktur i aktywów własnych. Siłą DL Invest Group jest budowany przez kilkanaście lat potencjał doświadczenia ponad stuosobowego zespołu wykwalifikowanych specjalistów tworzących rozbudowaną wewnętrzną strukturę Grupy. DL Invest Group ma możliwość samodzielnego przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego, począwszy od analizy oraz badania danej lokalizacji poprzez finansowanie, projektowanie, budowę, wynajem aż po efektywne zarządzanie.

Więcej informacji: www.dlinvest.pl