Botaniczny decoupage – sztuka dekorowania z Annie Sloan

Annie Sloan, artystka oraz ekspertka w dziedzinie kolorów i technik dekoracyjnych poleca nowy wyjątkowy produkt. To kolekcja papierów do decoupage stworzona we współpracy z Royal Horticultural Society, która pozwoli z niespotykaną łatwością wprowadzić do domu botaniczny styl, piękno i historyczną autentyczność.

Twórczyni kultowych farb Chalk Paint™ i autorka wielu pomysłów na domowe metamorfozy, tym razem odkrywa na nowo jedną z najstarszych technik zdobienia. Nowa propozycja Annie Sloan to kolekcja papierów do dekoracji metodą decoupage. Obejmuje dwanaście wzorów zainspirowanych ogromnym archiwum rysunków ze słynnej na całym świecie kolekcji angielskiego botanika Johna Lindleya, zgromadzonych przez Royal Horticultural Society. Od planów elżbietańskich ogrodów węzłowych po prezentujące florę i faunę ręcznie barwione, stylowe ryciny. W każdym opakowaniu znajdują się dwa duże arkusze papieru do decoupage bazujące na paletach kolorów farb Wall Paint i Chalk Paint™ wraz z praktycznym przewodnikiem. 

Ostatnio nastąpiło wielkie odrodzenie dekoracyjnej estetyki w stylu Bloomsbury, a decoupage idealnie do tego pasuje. To zachwycająca technika dekoracji z tak dużą historią – mówi Annie. – Moim celem w tej kolekcji było stworzenie niezawodnego sposobu dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i ekspertów, aby mogli wprowadzić kreatywność, rzemiosło i charakter do swoich domów i przekształcić swoje wnętrza w dzieła sztuki.

Uwielbiany w epoce wiktoriańskiej decoupage, to sztuka dekorowania przedmiotów i mebli wycinankami z papieru na całej powierzchni. Zdjęcia z książek i kart lub wzorzystego wytłaczanego papieru były wycinane i zapieczętowane wieloma (od 30 do 40) warstwami lakieru, aż „naklejony” wygląd zniknął. Tradycyjna metoda była niezwykle pracochłonna, ale dziś  z papierami do decoupage Annie Sloan efekt jest łatwy do osiągniecia. A wszytko, co w decoupage urzeka najbardziej, a więc kwiaty i dzika przyroda w harmonijnych kolorach, są gotowe do wycięcia, ułożenia i przyklejenia za pomocą zaledwie dwóch warstw Image Medium, specjalnego kleju Annie. Jeśli ten zdobny wiktoriański styl nie wszystkim przypadnie do gustu, to ciekawym rozwiązaniem będzie zestawienie wybranego wzoru papieru z bazowym kolorem ściany lub mebli, co pozwoli stworzyć bardziej miękki, subtelny efekt z wyciętymi detalami rozmieszczonymi delikatnie na większej powierzchni.

***

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/