Biurowce należące do Henderson Park i EPP w czołówce budynków o najwyższym standardzie zdrowotnym

Obiekty zostały wyróżnione międzynarodowym certyfikatem  WELL Health-Safety Rating™ potwierdzającym spełnienie wyśrubowanych, światowych wymagań dotyczących higieny i bezpieczeństwo pracy.

Trzy biurowce należące do Henderson Park (70% udziałów) i EPP (30%) z międzynarodowym certyfikatem WELL Health-Safety Rating™. Złożony, wielokryteriowy proces certyfikacji został przeprowadzony przez ekspertów z firmy SWECO i objął wszystkie budynki wchodzące w skład zespołów biurowych: Malta Office Park w Poznaniu, O3 Business Campus w Krakowie i Symetris Business Park w Łodzi.

Certyfikat WELL Health-Safety Rating™ to potwierdzenie najwyższych standardów higieny w budynku oraz gwarancja zdrowej i bezpiecznej przestrzeni pracy i spotkań.

Ten międzynarodowym systemem oceny bezpieczeństwa zdrowotnego budynków udowadnia w obiektywny, poparty badaniami naukowymi sposób, iż procedury zastosowane w budynku, jak również regularna kontrola jego kluczowych systemów (takich jak wentylacja i instalacja wodna), pozytywnie wpływają na zmniejszenie zagrożenia związanego z przenoszeniem chorób, w tym m.in. z COVID-19.

Konrad Biskupski – szef Działu Technicznego EPP: „Uzyskanie certyfikatów Well to bardzo duży sukces naszych zespołów.  Wyróżnienie to wiąże się ze spełnieniem wyjątkowo rygorystycznych norm dotyczących wielu aspektów nieruchomości. Jest również czytelnym świadectwem ciągłych starań podejmowanych przez pracowników odpowiedzialnych za stan i standard naszych budynków biurowych. Jakość przestrzeni pracy, zdrowie i bezpieczeństwo pracujących w nich osób to nasze absolutne priorytety, wpisane w filozofię firmy i uwzględnione w realizowanej strategii ESG”.

WELL Health-Safety Rating został opracowany przez International WELL Building Institute™ (IWBI) w odpowiedzi na pandemię COVID-19 i inne zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników budynków. Procedury certyfikacji zostały opracowane przez zespół kilkuset ekspertów, zgodnie z wytycznymi WHO, CDC i innych wiodących organizacji w dziedzinie zdrowia publicznego. Budynki starające się o uzyskanie odznaki WELL Health-Safety Rating ocenia się w zakresie pięciu głównych obszarów: procedur dezynfekcji i czyszczenia, planów gotowości w sytuacjach awaryjnych, dostępności opieki zdrowotnej, zarządzanie jakością powietrza i wody, a także zaangażowania interesariuszy i komunikacji.

***

SWECO to wiodąca, europejska firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 22 mld SEK (2,1 mld EUR), notowana na giełdzie NASDAQ w Sztokholmie. Firma planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty jej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura oraz dostęp do energii i czystej wody. W Europie Sweco zatrudnia 18 000 pracowników, oferując Klientom profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku firma zaangażowana jest w inwestycje w 70 krajach na całym świecie.

www.swecogroup.com

MALTA OFFICE PARK to nowoczesny zespół biurowy położony przy ul. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Poznaniu. Powierzchnia użytkowa kompleksu to około 30 000 mkw. Poszczególne budynki o powierzchniach kondygnacji od około

600 do nawet 1300 mkw. dają możliwość dowolnej aranżacji biura zarówno przez małe, jak i duże firmy.

Inwestycja należy do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%), które odpowiada również za zarządzanie

kompleksem.

www.maltaofficepark.pl


O3 BUSINESS CAMPUS to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, zlokalizowany w północnej części Krakowa u zbiegu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada. Obiekt zaprojektowany jest zgodnie z najnowszymi standardami zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu jest przyjazny dla otoczenia i użytkowników. Jego klasyczna i ponadczasowa architektura oferuje wiele funkcjonalnych rozwiązań – kompleks w pełni odpowiada współczesnym oczekiwaniom pracowników, którzy chcą pracować w nowoczesnych budynkach, kreatywnie zaaranżowanych biurach, w dobrej atmosferze i z wygodną komunikacją do pozostałych dzielnic miasta. Inwestycja składa się z trzech dwunastokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 57 000 mkw. oraz parkingów — naziemnego i podziemnego.

Kluczową grupę najemców O3 Business Campus stanowią firmy świadczące usługi shared services, zachęcone m.in. bliskim położeniem Politechniki Krakowskiej. Inwestycja należy do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%), które odpowiada również za zarządzanie kompleksem.

www.o3businesscampus.com.pl


SYMETRIS BUSINESS PARK zlokalizowany jest w łodzi przy ul. Piłsudskiego 86. Kompleks składa się z dwóch dziesięciopiętrowych budynków, o powierzchni użytkowej 19 300 m2 każdy. Dzięki temu umożliwiają elastyczną aranżację przestrzeni biurowej, adresując potrzeby nowoczesnych firm. Symetris Business Park to także wyjątkowa lokalizacja w pobliżu głównej arterii komunikacyjnej Łodzi, która pozwala na szybki i wygodny dojazd z każdej części miasta. Dobre połączenie kompleksu z głównymi drogami dojazdowymi gwarantuje także sprawny dojazd z okolicznych miejscowości i największych miast Polski. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, komfortowa przestrzeń oraz doskonała lokalizacja i infrastruktura komunikacyjna czynią Symetris Business Park jedną z najciekawszych lokalizacji biznesowych w Łodzi.

www.symetrisbusinesspark.pl

EPP to wiodąca firma na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Kompleksy biurowe należące do EPP są zlokalizowane w Warszawie (Park Rozwoju), Szczecinie (Oxygen) i Kielcach (Astra Park). Firma w ramach joint venture z Henderson Park jest również współwłaścicielem i zarządza projektami biurowymi zlokalizowanymi w Poznaniu (Malta Office Park), Krakowie (O3 Business Campus) i Łodzi (Symetris Business Park). Wśród najemców kompleksów biurowych EPP znajdują się największe polskie i międzynarodowe firmy. EPP jest także największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Portfel firmy obejmuje 36 projektów (29 handlowych, 6 biurowych oraz jeden wielofunkcyjny w trakcie planowania) o łącznej wartości ponad 2 mld euro i powierzchni najmu wynoszącej ponad milion mkw.

Dodaj komentarz