Air France otwiera jubileuszową wystawę z okazji 90. urodzin

Linia prezentuje swoją historię również na dedykowanej stronie internetowej, w spocie reklamowym i specjalnym wydaniu magazynu pokładowego.

Warszawa, 29.09.2023 r.  – Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Linie Lotnicze Air France otworzyły wystawę z okazji okrągłego jubileuszu 90. rocznicy swojego powstania. Od 28 września do 10 października, na specjalnie zorganizowanej ekspozycji w 12 witrynach słynnej Galerii Lafayette w Paryżu można oglądać 5 unikalnych sukni ucieleśniających legendarną historię firmy.

Dla tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w jubileuszu Air France w Paryżu, linia przygotowała dedykowaną stronę internetową, spot reklamowy i specjalne, rocznicowe wydanie magazynu pokładowego EnVols.

Kreacje zostały zaprojektowane specjalnie na jubileusz linii przez Xaviera Ronze, szefa pracowni kostiumów do Baletu Opery Paryskiej. Są artystyczną interpretacją różnych atrybutów Air France takich jak samoloty i technologię, mundury i moda, kultowe afisze lotnicze promujące siatkę połączeń, podniebne menu i zastawa stołowa oraz design i architektura. Każda z sukni jest wyeksponowana w witrynie w otoczeniu zabytkowych i współczesnych przedmiotów, symboli i akcesoriów związanych z linią, które w ciągu 90 lat towarzyszyły pasażerom w podróżach Air France. Są wśród nich modele legendarnych samolotów, designerskie mundury, elementy serwisu pokładowego i designu kabin. Tym samym linia chce nawiązać do swojego dziedzictwa i bogatej historii.

Jubileuszowa strona internetowa

Dla tych, którzy nie mają możliwości podziwiać wystawy na żywo w Paryżu, linia przygotowała dedykowaną stronę internetową 90ans.airfrance.com dostępną tutaj, która nie tylko prezentuje wspomnianą kolekcję mody i kulisy jej powstania, ale też zabiera nas w wirtualną podróż w czasie, przez „90 lat elegancji” Air France.

Spot reklamowy „90 lat elegancji”

Z okazji 90. urodzin powstał też film reklamowy, w którym designerskie suknie prezentowane przez modelki występują w spektakularnej scenerii, za kulisami Air France – od ogromnych hangarów lotniczych po skrzydła Airbusa A220. Film jest dostępny tutaj.

 

Ten oryginalny film wyreżyserowany przez Killiana Lassablière’a we współpracy z agencją Aura by Omnicom łączy w sobie imponującą scenografię z archiwalnymi obrazami i dźwiękiem, a całość uzupełnia oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa kompozytora Axela Guenouna. Spot, który jest dostępny w internecie będzie też wyświetlany w witrynach paryskiej Galerii Lafayette, na pokładach samolotów Air France, w salonikach lotniskowych i innych lokalizacjach.

Specjalne wydanie magazynu EnVols

Ponadto najnowszy numer (październik-listopad) elektronicznego magazynu pokładowego Air France – EnVols będzie poświęcony 90. rocznicy powstania firmy. Specjalne wydanie magazynu, który jest dostępny w języku francuskim i angielskim przybliża długoletnią historię linii i zaprasza za kulisy pracowni kostiumów, w której projektant Xavier Ronze tworzył kolekcję sukni. Ponadto na łamach wydania Olivier Rousteing, dyrektor artystyczny Balmain opowiada o mundurach Air France, a trzykrotnie utytułowana gwiazdką Michelin szefowa kuchni Anne-Sophie Pic, dzieli się sekretami pracy nad menu tworzonego dla Air France do kabin La Première i Business.

Pokazy zabytkowych mundurów i sklep z pamiątkami

Wspólnie z Galerią Lafayette Air France zaplanował też wiele atrakcji w ramach obchodów swojego okrągłego jubileuszu. Odwiedzający Galerię będą mogli uczestniczyć w prawdziwych pokazach mody prezentujących 90 lat francuskiej elegancji na pokładach samolotów i nie tylko. W wyznaczonych miejscach domu handlowego, modelki i modele zaprezentują mundury pilotów, personelu pokładowego, personelu lotniska i obsługi technicznej z różnych okresów działalności linii. Będzie to podróż przez epoki i style nawiązująca do długoletniej historii i francuskiego dziedzictwa firmy, od pierwszych uniformów „barmańskich” po dzieła haute couture sygnowane przez największych projektantów, takich jak Christian Dior, Cristóbal Balenciaga czy Christian Lacroix, aż po czasy współczesne. Więcej informacji o pokazach można znaleźć tutaj

Dodatkowo wewnątrz Galerii, Air France uruchomił okazjonalne sklepy oferujące szeroki wybór pamiątek specjalnie przygotowanych na 90-te urodziny oraz kultowych gadżetów z dawnych lat, ponownie wypuszczonych na rynek z okazji jubileuszu – od toreb podróżnych w stylu vintage, po kultowe afisze reklamowe. Szeroki wybór współczesnych i stylizowanych artykułów promocyjnych Air France znajduje się też w ofercie sklepu internetowego www.airfranceshopping.com

90 lat – 7 października 2023

Francuskie Linie Lotnicze Air France oficjalnie zainaugurowały swoją działalność 7 października 1933, powstając z połączenia kilku firm: Air Orient, Air Union, Société Générale de Transports Aériens, Compagnie Internationale de Navigation Aérienne i Aéropostale. Od tego czasu przewoźnik nieprzerwanie tworzy swoją legendę, promując „francuską sztukę podróżowania” na całym świecie. Dziś, po 90 latach od powstania, Air France jest globalną firmą i jednym z czołowych graczy na rynku przewozów lotniczych, który oferuje swoim klientom blisko 1000 lotów dziennie do 200 miast we wszystkich zakątkach świata, dysponując flotą ponad 240 samolotów.