Accor wprowadza marki Mövenpick i ibis Styles do Estonii

Accor nie zwalnia tempa w rozbudowie portfolio marek w krajach bałtyckich. Światowy lider branży hotelarskiej zawarł umowę na pierwsze hotele Mövenpick i ibis Styles w Estonii. Dzięki niej dwa obiekty w Tallinie zarządzane przez Duco OÜ staną się częścią globalnej sieci Accor.

Po ogłoszeniu pierwszego hotelu nowej marki Handwritten Collection w Tallinnie, którego otwarcie zaplanowano na czerwiec tego roku, Accor podtrzymuje dynamiczne tempo ekspansji w krajach bałtyckich. Dzięki umowie, jaką podpisała grupa ze spółką Duco OÜ dwa hotele zlokalizowane w stolicy Estonii, znane wcześniej jako L’Embitu i L’Ermitage, dołączą do międzynarodowej sieci Accor, by przyjąć gości jako Mövenpick Tallinn i ibis Styles Tallinn.

– Dotychczasowe osiągnięcia i sukces w prowadzeniu hotelu ibis Tallinn Center zachęcają nas do rozszerzenia współpracy z Duco OÜ. Mövenpick i ibis Styles, jako nowe i zarazem pierwsze marki w regionie, zaoferują naszym gościom zupełnie nową jakość usług hotelarskich. To znaczący krok w rozwoju oferty Accor w krajach bałtyckich oraz wzmocnieniu lokalnej branży turystycznej. Wierzymy, że te nowe hotele, działające pod znakomitymi markami uwielbianymi przez gości z całego świata, podbiją serca każdego turysty przybywającego do Tallina – powiedziała Katarzyna Sławińska, Accor Development Executive Poland and Baltic Countries.

Dawny hotel L’Embitu rozpocznie działalność jako Mövenpick Tallinn w październiku 2023 roku i zaoferuje gościom 125 pokoi. To pierwszy w Estonii obiekt wywodzącej się ze Szwajcarii marki premium, która koncentruje się na docenianiu podstawowych przyjemności życia, zapewniając swoim gościom prawdziwie błogie chwile. Portfolio Mövenpick obejmuje ponad 110 hoteli i kurortów na świecie oraz kolejnych 50 planowanych do 2025 roku. Marka nieustannie zwiększa swoją globalną obecność, pozostając zarazem wierną swojemu dziedzictwu. W uznaniu jej holistycznego podejścia do zrównoważonego rozwoju i głębokiego zaangażowania w lokalne środowiska i społeczności Green Globe od 2017 roku przyznaje Mövenpick tytuł najbardziej zrównoważonego na świecie aktora w branży hotelarskiej.

– Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu w zarządzaniu hotelami oraz dotychczasowa współpraca z Accor zachęcają nas do podjęcia tej ekspansji. Wprowadzenie cenionych na całym świecie marek Mövenpick i ibis Styles na rynek estoński jest dla nas ekscytującym wyzwaniem – zauważył Madis Laid, CEO Duco OÜ.

Drugi hotel dołączy tego lata do sieci Accor, tak by po renowacji w 2025 roku powitać pierwszych gości jako ibis Styles Tallinn, oferując 122 designerskich pokoi i kreatywnie zaprojektowanych wnętrz. Jako pierwszy obiekt tej unikalnej marki w Estonii, zaproponuje gościom nowe doświadczenia i beztroski charakter zaprojektowany wokół idei niepowtarzalnej gościnności. Obecnie Accor może pochwalić się ponad 560 hotelami ibis Styles w ponad 45 krajach.

Oprócz Mövenpick Tallinn i ibis Styles Tallinn, Duco OÜ prowadzi otwarty w 2019 roku i liczący 190 pokoi hotel ibis Tallinn Center. Poprzez budowanie silnych relacji z kompetentnymi i doświadczonymi lokalnymi partnerami Accor dąży do zaznaczenia swojej rynkowej pozycji w regionie. Stale powiększające się portfolio grupy, wypełnione hotelami różnych klas, przybliża naturalne piękno, urok historyczny i atrakcyjność biznesową regionu turystom i profesjonalistom z całego świata, gwarantując im zarazem jakość, której można spodziewać się po obiektach działających pod szyldem globalnego lidera branży hotelarskiej.

***

O ACCOR

Accor to wiodąca na świecie grupa hotelarska oferująca usługi w ponad 110 krajach w 5 400 obiektach, 10 000 lokalach gastronomicznych, ośrodkach odnowy biologicznej i elastycznych miejscach pracy. Grupa posiada jeden z najbardziej zróżnicowanych ekosystemów hotelarskich w branży, obejmujący ponad 40 marek hotelowych, od luksusowych po ekonomiczne, a także Lifestyle wraz z Ennismore. Accor zobowiązuje się do podejmowania pozytywnych działań w zakresie etyki i uczciwości biznesowej, odpowiedzialnej turystyki, zrównoważonego rozwoju, działań na rzecz społeczności lokalnej oraz różnorodności i integracji.  Założona w 1967 roku spółka Accor SA ma siedzibę we Francji i jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku pozagiełdowym (Ticker: ACCYY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.group.accor.com lub śledząc na TwitterFacebookLinkedIn, Instagram i TikTok.