A Ty czym obdarujesz swoich najbliższych?

Nareszcie! Przed nami czas imprez rodzinnych bez obostrzeń i limitów. Po dwóch latach ograniczeń można spotkać się w większym gronie i wspólnie celebrować, bez obawy, że ktoś zachoruje czy zostanie objęty kwarantanną. Jak pokazują badania dla Polaków rodzina to największa wartość, a wspólne świętowanie w dużym gronie rodziny i przyjaciół to najpowszechniejsza forma uczczenia ważnych momentów w naszym życiu.

W obecnych czasach tego typu spotkania nabierają szczególnej mocy. Z jednej strony dla wielu z nas będzie to okazja, aby po długim czasie zobaczyć bliskich. Z drugiej strony sytuacja geopolityczna i związana z nią niepewność powodują, że z większą chęcią uczestniczymy w takich  wydarzeniach. Uroczystości wiążą się także z odwiecznym dylematem, jakim prezentem obdarować jubilata. W czasach, kiedy zazwyczaj z realizacją marzeń nie czekamy i spełniamy je na bieżąco to nie lada wyzwania. Czy zastanawiałeś się nad tym, jaki prezent może zagwarantować ochronę i spokój Twoim najbliższym? Co zabezpieczy ich przyszłość? Świetnym prezentem może być  program ubezpieczeniowy, który zagwarantuje  dobry start w dorosłość lub zapewni wsparcie finansowe naszym najbliższym. Sprawdzamy, jakie są dostępne opcje na rynku i co wyjątkowego można podarować najważniejszym osobom w naszym otoczeniu.

Co można kupić dziecku? Prezent na chrzciny, komunię, ale także na osiemnastkę.

Maj to tradycyjny miesiąc komunii. Królujące do tej pory laptopy czy telefony jako prezenty odchodzą do lamusa. Większość dzieciaków przez naukę zdalną ma już własny sprzęt. Do tego pamiętajmy, że tego typu urządzenia szybko tracą na wartości. Na urodziny możesz kupić kolejną zabawkę, elektronikę czy inny gadżet. Większość tych rzeczy jednak z czasem nudzi się i dzieci z nich nie korzystają. Co powiesz na to, aby kupić prezent, który zabezpieczy przyszłość dziecka? Masz możliwość wykupienia polisy dla dziecka. Na rynku można znaleźć produkty, które z jednej strony zapewnią ochronę w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń, ale także będą lokatą oszczędności na przyszłość.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Zgromadzony przez lata kapitał może być swego rodzaju posagiem, który zapewni wsparcie finansowe i dobry start w dorosłe życie. Co więcej, można zabezpieczyć się na wypadek poważnego zachorowania dziecka czy nawet śmierci rodzica. Niezależnie od tego co przyniesie przyszłość, zapewnimy dziecku finansowe bezpieczeństwo.- zauważa Krzysztof Kaźmierczak, ekspert finansowy Gold Finance.

Ślub, rocznice i urodziny

Jak wskazują ekonomiści pokolenie dzisiejszych 20-sto, 30-sto latków nie będzie mogło liczyć, że wysokość wypłacanej emerytury przez państwo da im możliwość utrzymania standardu życia. Szacuje się, że z roku na rok będą one coraz niższe, a udział środków prywatnych będzie systematycznie wzrastać. Choć nowy rozdział w życiu, jakim jest założenie rodziny wiąże się zwyczajowo z największymi potrzebami finansowymi, to warto już na tym etapie pomyśleć o zabezpieczeniu jesieni życia.

Wykupując ubezpieczenie na życie i dożycie młodej parze z jednej strony dajesz im możliwość bezpiecznego gromadzenia kapitału do wykorzystania, chociażby na emeryturze. Z drugiej strony to poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych oni sami lub ich najbliżsi otrzymają pieniądze, które pozwolą utrzymać standard życia na niezmienionym poziomie. Warto pamiętać, że im szybciej wykupujemy ubezpieczenie tym składka jest niższa.

Przykładowy Jan Oszczędny, który ma dziś 25 lat, odkładając miesięcznie 200 PLN przez 20 lat, może zgromadzić ok. 67 000 zł. Natomiast odkładając taką samą kwotę miesięcznie przez 25 lat, wykorzystując „efekt kuli śnieżnej”, może zgromadzić ok. 95 000 zł.  wylicza ekspert Gold Finance.

W trakcie umowy, w zależności od sytuacji życiowej można zwiększyć lub zmniejszyć wysokość składki, można także zawiesić jej opłacanie lub umowę przekształcić w umowę bezskładkową. W ramach tego rozwiązania finansowego można również zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich jak np. poważne zachorowanie, trwałe inwalidztwo czy też pobyt w szpitalu.