5 akcesoriów ułatwiających sprzątanie

Utrzymanie czystości w mieszkaniu przy intensywnym trybie życia nie jest łatwe. Mając wiele obowiązków, trudno jest sprzątać regularnie, przez co odkładamy porządki na dalszy plan, a to potęguje bałagan. By zyskać więcej czasu i nieco ułatwić sobie pracę, warto sięgnąć po akcesoria, które umożliwiają szybsze i bardziej wydajne sprzątanie. Oto 5 najbardziej sprawdzonych.

Elektryczna myjka do okien

Mycie okien to dość żmudny i długotrwały proces. Wyjątkowo pracochłonne jest zwłaszcza polerowanie szyb, na których często zostają smugi. Istnieją jednak sposoby na ułatwienie sobie tego zadania, a jednym z nich jest zastosowanie elektrycznej myjki do okien, jak  np. Vileda Windomatic Power. Wystarczy, że rozprowadzisz po szybie wodę z płynem do mycia, a myjka zrobi resztę – bez trudu ściągnie wodę wraz z brudem, dzięki czemu na szybach nie pojawią się uporczywe smugi. Urządzenie takie jak Windomatic nadaje się też do mycia kabiny prysznicowej, kafelków w łazience oraz luster. Z łatwością osuszysz nim każdą gładką powierzchnię nie martwiąc się smugami czy zaciekami, a jego bateria wystarcza na 40 minut pracy.

Mop ze spryskiwaczem

Podłoga w mieszkaniu brudzi się bardzo szybko, wiedzą o tym szczególnie rodzice małych dzieci i właściciele zwierząt. Codzienne wyjmowanie wiadra z mopem, by na szybko odświeżyć podłogi, bywa uciążliwe, dlatego warto mieć pod ręką mop z wbudowanym spryskiwaczem na wodę (np. 1-2 Spray Max od Viledy). To poręczne urządzenie pozwoli szybko i bez trudu umyć podłogę każdego dnia, bez konieczności sięgania po wiadro i bez wyżymania. Wbudowany spryskiwacz gwarantuje równomierne rozprowadzenie wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej niż w przypadku tradycyjnego mopa. Dwustronna nakładka wykonana z mikrofibry usuwa aż 99% bakterii, co eliminuje konieczność sięgania po detergenty. Po zakończonym sprzątaniu, nakładkę wystarczy zdjąć i wypłukać pod bieżącą wodą, a w przypadku większych zabrudzeń – wyprać w pralce. Cykl ten można powtarzać nawet do 200 razy bez utraty właściwości czyszczących. To oszczędne i dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie, niż wymiana mopa na nowy.

Odkurzacz do zadań specjalnych

Odkurzanie podłóg, a później ich mycie zabiera zwykle sporo czasu. A co gdyby robić te dwie rzeczy za jednym zamachem? Taką możliwość daje odkurzacz myjący Vileda JetClean Pet, który odkurza, myje i osusza podłogę w jednym cyklu, a dzięki specjalnie zaprojektowanej szczotce dokładnie usuwa nie tylko standardowe zabrudzenia, ale też sierść domowych pupili. Dedykowany zarówno do twardych podłóg, jak i dywanów. System podwójnych zbiorników w tym modelu gwarantuje, że podłoga jest zawsze myta czystą wodą. Mechanizm samoczyszczenia po zakończonym sprzątaniu ułatwia przygotowanie Jet Cleana do kolejnych zadań.

Rozsuwana suszarka na pranie

Największe wyzwania przy suszeniu to duże gabaryty (jak obrusy czy pościel) oraz duże ilości prania, zwłaszcza przy wieloosobowych rodzinach. Ze wszystkim poradzi sobie suszarka Infinity Flex od Viledy, której wielkość możesz regulować. Jej teleskopowe linki rozsuwają się do 2 metrów, co daje aż 30 metrów powierzchni suszenia. Bez trudu zmieścisz na niej aż 4 standardowe prania, a dzięki podwyższonemu stelażowi łatwo wysuszysz pościel czy obrusy, bez dotykania podłogi. Dzięki pogrubionym linkom, nie dochodzi do powstania śladów na praniu, a późniejsze prasowanie przebiega szybciej.

Deska ułatwiająca prasowanie

Prasowanie wymaga czasu, cierpliwości i dokładności, lecz można je przyśpieszyć – rozwiązaniem jest innowacyjna deska Vileda Total Reflect Plus, która odbija parę z żelazka dzięki czemu wystarczy już jednostronne prasowanie. Sekretem jest ukryta w jej pokrowcu nieprzepuszczalna warstwa metaliczna, która odbija 100% pary z żelazka z powrotem do prania i zapobiega skraplaniu się pary pod deską. Deska jest również wyposażona w inne przydatne elementy, takie jak wbudowane gniazdko, antenka podtrzymująca kabel oraz posiada regulację wysokości. Dzięki temu, Total Reflect Plus znacznie ułatwia prasowanie nawet dużej ilości prania, a Ty masz więcej czasu na przyjemności.

O firmie:

Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach  i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od ściereczek, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.

Więcej informacji: www.vileda.pl