Zielony mural realme oświetlany energią z paneli słonecznych na warszawskim Powiślu

Warszawa, 5 maja 2022 r. — realme, najszybciej rozwijająca się marka smartfonów na świecie, prezentuje wyjątkowy mural na ulicy Drewnianej 1 w Warszawie. Projekt, promujący flagowe smartfony z serii realme GT 2, został wykonany przy użyciu farb pochłaniających smog. Co więcej, nocą jest podświetlony za pomocą energii z paneli słonecznych. Namalowane hasło #TechnologicznyzNatury oddaje filozofię, która towarzyszyła twórcom flagowców realme, jak i charakter muralu znajdującego się na warszawskim Powiślu. Stworzenie projektu to jedno z działań marki wpisujących się w ogłoszoną na początku roku, zorientowaną na środowisko, strategię Leap to Greener.

#TechnologicznyzNatury

realme to najszybciej rozwijający się producent smartfonów na świecie, a jednocześnie młoda marka, dla której aspekty, takie jak ochrona środowiska oraz wpływ na otaczający świat, mają kluczowe znaczenie. W efekcie wraz z końcem kwietnia marka zaprezentowała zielony mural na ul. Drewnianej 1 w Warszawie. 

Nasz mural na warszawskim Powiślu stanowi nie tylko reklamę produktu, z którego jesteśmy dumni. Jego produkcji, od początku do końca, towarzyszyła chęć podkreślenia naszego proekologicznego podejścia. Do jego stworzenia użyto specjalnej farby pochłaniającej smog, a światło, które w nocy będzie podkreślać obrys odznaczającego się ekologicznym designem realme GT 2 Pro, pobierane jest z paneli słonecznych – mówi Łukasz Łyżwa, dyrektor sprzedaży realme Polska. 

realme zachęca do zobaczenia muralu, w dzień lub wieczorem, odwiedzając do 31 maja warszawskie Powiśle przy ulicy Drewnianej 1.

Design zorientowany na środowisko

Wraz z kolejnymi premierami produktów realme udowadnia, że technologie i myślenie prośrodowiskowe mogą iść w ramię w ramię. Dobrym tego przykładem jest zaprezentowana w lutym flagowa seria realme GT 2 oraz jej inspirowany papierem design, współtworzony przez ikonę wzornictwa przemysłowego – Naoto Fukasawę.

Seria realme GT 2 to pierwsze smartfony z tylnym panelem wykonanym z biopolimeru, którego zastosowanie pozwoliło zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przy produkcji aż o 35,5 % (2,5 kg na każdy kilogram produkcji). Innowacyjność produktu jest widoczna również na poziomie opakowania wykorzystującego minimalną ilość plastiku – obniżoną z 21,7 do zaledwie 0,3 procent.

Ponadto, nowy flagowiec realme to pierwszy na świecie telefon, który otrzymał certyfikat zrównoważonego rozwoju TCO 9.0., przyznawany na podstawie analizy ponad 40 wskaźników. Poświadcza on spełnieniu odpowiednich kryteriów, jak również o społecznie odpowiedzialnym procesie produkcji realme oraz wszystkich dostawców firmy.

Inicjatywa „Duble zero”

realme dokłada również wszelkich starań, aby osiągnąć cel „Double zero”, czyli zerową emisję dwutlenku węgla w działalności firmy oraz zerową ilość odpadów na wysypiskach do 2025 roku.  Aby go osiągnąć, z jednej strony realme zmniejszy emisję dwutlenku węgla i ilość odpadów generowanych w wyniku własnej działalności, z drugiej zaś znacznie zwiększy udział energii odnawialnej i zoptymalizuje cały proces zarządzania odpadami, aby poprawić poziom recyklingu.

————————————————————————————————————————————–

O realme

realme zostało założone w maju 2018 roku, stając się najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie. Ambicją realme jest wyznaczenie trendów i dostarczanie młodym ludziom produktów gwarantujących niezapomniane wrażenia. Smartfony oraz urządzenia AIoT od realme wyróżniają się nie tylko eleganckim i minimalistycznym designem czy wysoką wydajnością, ale również przystępnymi cenami. 

Obecnie realme jest najszybciej rozwijającą się marką smartfonów, która weszła na rynki ponad 18 krajów, takich jak Chiny, Indie, Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Malezja, Pakistan, Egipt itp., a od maja 2019 r. uruchomiła działalność w regionach europejskich. W Polsce realme obecne jest od kwietnia 2020 roku, a już w drugim kwartale 2021 była w TOP 3 dostawców smartfonów w kraju. W niecałe trzy lata, a więc w rekordowo krótkim czasie, marka realme sprzedała 100 milionów smartfonów na całym świecie, co pozwoliło jej zachować tytuł najszybciej rozwijającego się producenta smartfonów.

Więcej informacji na stronie: www.realme.com