Zielone projekty domów – ekologiczna współpraca Extradom.pl z Columbus Energy

Extradom.pl oraz Columbus Energy S.A. łączą siły i proponują kompleksowe rozwiązania w segmencie budownictwa jednorodzinnego. Spółki podpisały właśnie umowę, w ramach której Columbus dostarczy klientom Extradom.pl unikatową ofertę sprzedaży i montażu ekologicznych rozwiązań dla domu.   

Na podstawie podpisanej w lipcu 2023 roku umowy klienci zamawiający projekty za pośrednictwem Extradom.pl dostaną dodatkowe możliwości ekologicznych rozwiązań. Columbus Energy S.A. oprócz realizacji instalacji fotowoltaicznych zajmie się również sprzedażą i montażem pomp ciepła czy magazynów energii. Dzięki temu serwis z projektami domów stawia na domy tzw. zeroenergetyczne. A te z roku na rok zyskują na popularności. Powodów jest wiele, te najważniejsze to oszczędność, ekologia oraz komfort.

W Extradom.pl stawiamy na ekologiczne rozwiązania, które są nie tylko korzystne dla środowiska, które służy nam wszystkim, ale również przynoszą długoterminowe oszczędności w eksploatacji domu. Inwestycja w rozwiązania redukujące koszty użytkowania domu – już na etapie budowy, to opłacalna decyzja. Coraz częściej zauważamy, że nasi klienci są świadomi tych korzyści i chętnie wybierają proekologiczne opcje. – mówi Krzysztof Mosur, CEO Extradom.pl. – Aby ułatwić im proces zakupowy, już na etapie wyboru projektu domu w naszym serwisie, skorzystają z atrakcyjnej i niedostępnej w innym miejscu oferty Columbus Energy.

Dzięki tej współpracy, przyszli i obecnie inwestorzy będą mieli dostęp do innowacyjny, ekologicznych rozwiązań, które od razu mogą wdrożyć na potrzeby wybranego przez siebie projektu domu.

W serwisie Extradom.pl pojawi się specjalny kalkulator Columbus, dzięki któremu zainteresowani zakupem projektu będą mogli przeliczyć koszty eksploatacji domu bez urządzeń OZE oraz zobaczyć, jak koszty spadną dzięki ich zastosowaniu.   dodaje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A. – Osoby, które zakupią projekt domu i zdecydują się na ofertę Columbus, otrzymają też nasz Poradnik – jak dostosować dom do instalacji OZE, wraz z parametrami szacunkowej mocy instalacji, doborem pompy ciepła i – co najważniejsze – gwarancją ceny na 2 lata! To jedyna tego rodzaju oferta na rynku, dostępna tylko dla klientów Extradom.pl.

Odnawialne źródła energii to dzisiaj nieodłączny element nowoczesnego budownictwa. Ich wykorzystanie wynika nie tylko z norm prawa unijnego. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło niedawno założenia aktualizacji rządowej strategii energetycznej – „Polityki energetycznej Polski do 2040 r.” (PEP2040). To właśnie tam wskazano, że udział zeroemisyjnych źródeł w krajowym miksie wytwarzania energii elektrycznej w 2040 roku ma wynosić blisko 75%.