Wygląd czy użyteczność? – dopasowywanie produktów smart home do estetyki wnętrza.

Rok 2022 upływa pod znakiem powrotu do naturalności i ekologicznych zastosowań we wnętrzach domów. Minimalizm, skandynawskie boho, styl japandi (geometria, prostota, zamiłowanie do naturalnych surowców, stonowane barwy, nawiązania do kultury japońskiej ściśle związanej z naturą przemijania, doświetlone wnętrza) oraz wpływy retro – to wszystko składa się w jedną całość, “trendy mieszkanie” w 2022 roku. Wnętrza są bardziej „oswojone”, a projektanci chętnie wykorzystują meble modułowe, rozdzielające przestrzeń oraz rozwiązania, które zapewnią więcej prywatności.

A skoro dopasowujemy do siebie meble, to czy do wnętrza warto też dopasowywać elektronikę?

Elegancja, szyk i… plastik?

Tak jak lew nie sprzymierza się z kojotem, tak minimalistyczne retro wnętrza nie sprzymierzają się z przesadnie nowoczesnymi sprzętami elektronicznymi. Stara komoda w stylu barokowym raczej nie będzie wyglądać dobrze, gdy towarzyszyć będzie jej kamera wewnętrzna w białej, plastikowej obudowie. Przy bardziej eleganckim wystroju należy skierować swoją uwagę na pasujące do stylu sprzęty. Na szczęście eleganckie nie zawsze równa się przesadnie drogie! Szukając kamery do takich wnętrz, warto zwrócić uwagę na przykład na C6W od Ezviz. To obrotowo-uchylna kamera Wi-Fi, zamknięta w przyjemnej dla oka, czarno-srebrnej obudowie. Oprócz obserwowania domu, nada również naszemu pomieszczeniu odrobiny szyku.

Kiczowata nowoczesność

Jeśli lubimy coś kompletnie innego, niż retro wnętrza, to możliwe, że jesteśmy wyznawcami modernizmu (nowoczesności). Często idzie to w parze z minimalizmem – proste, ale nowoczesne bryły, dużo bieli, szarości, szkła i gładkich powierzchni. Tutaj dobranie sprzętu elektronicznego może okazać się dużo prostsze, niż przy szykownych wnętrzach. Przy takim wystroju warto postawić jednak na użyteczność – nawet urządzenie w białej obudowie będzie dobrze wpasowywać się w estetykę pomieszczenia. Łatwo też wtedy dopasować zestaw sprzętów smart home do siebie, bo większość z nich występuje właśnie w kolorze białym!

A co gdy lubię misz-masz?

Fanów artystycznego nieładu i miszmaszu nie zatrzymujemy. Obecnie na rynku mamy ogromny wachlarz różnego rodzaju sprzętów – tych mniej lub bardziej użytecznych i tych mniej lub bardziej klasycznie wyglądających. Jeżeli potrzebujemy spieniacza do mleka w łaty niczym krówka – na pewno to znajdziemy. A jeśli chcemy super-elegancki ekspres do kawy, niczym z najlepszej palarni kawy świata? Czas pobuszować w Internecie!