Wozidło przegubowe Doosan trzyma wartość

Wozidło przegubowe Doosan DA30 Fot. Doosan

Wozidło przegubowe DA30 firmy Doosan zdobyło nagrodę EquipmentWatch 2022 w kategorii najniższa utrata wartości (HRV) dla wozideł. Jest to jedna z 30 kategorii nagród przyznawanych sprzętowi budowlanemu i rolniczemu. Wytypowanie zwycięzców jest możliwe dzięki najlepszej w branży bazie danych EquipmentWatch oraz ponad dziewięciu milionom obserwacji rynkowych. Nagrody te są zwieńczeniem ponad 100 godzin pracy analityków, w trakcie której przeanalizowano i poddano ocenie ponad 27.000 modeli.
Według EquipmentWatch nagrody przyznawane w oparciu o dane, pozwalają docenić wyjątkowe rezultaty pracy producentów sprzętu budowlanego, dźwigowego oraz rolniczego. EqupmentWatch wykorzystuje autorskie algorytmy, plany amortyzacji i inne dane, a analitycy przedsiębiorstwa prognozują, które ze urządzeń w ciągu pięciu najbliższych lat zapewni klientom większy zwrot z inwestycji.
– Wozidła przegubowe Doosan są znane ze swojej wydajności, trwałości i niezawodności. Bardzo cieszymy się z przyznanej przez EquipmentWatch nagrody w kategorii najniższej utraty wartości. Potwierdza ona, że nasi dystrybutorzy i klienci dokonują właściwego wyboru, stawiając na Doosan- mówi Beka Nemstsveridze, kierownik produkcji wozideł przegubowych.

Wysoka wydajność w trudnym terenie

Najnowsza generacja wozideł przegubowych firmy Doosan to modele DA30-7 i DA45-7, spełniające wymogi normy Stage V. Mają ładowność odpowiednio 28 i 41 ton. Model DA30-7 jest napędzany 9-litrowym silnikiem Diesla Scania DC09 o mocy 276 kW (375 KM). Model DA45-7 natomiast 13-litrowym dieslem Scania DC13 o mocy 368 kW (500 KM). Jak wszystkie wozidła przegubowe firmy Doosan, modele DA30-7 i DA45-7 wyposażone są w przegub znajdujący się za pierścieniem obrotowym, który zapewnia równe rozłożenie obciążenia na osi przedniej, nawet w przypadku skręcania w maksymalnym zakresie. W połączeniu ze swobodną tylną osią typu tandem (bogie) zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia na każde koło i gwarantuje stały kontakt sześciu kół z podłożem. Równe rozłożenie mocy pozwala na uzyskanie niezrównanej wydajności na trudnych terenach, takich jak miękkie podłoże, wyboista powierzchnia, bardzo strome zbocza, ciasne zakręty lub połączenie wszystkich tych trudnych warunków.

Nowy model 4×4: DA45-7

Chcąc uzupełnić standardową gamę modeli wozideł przegubowych 6×6, firma Doosan wprowadziła do sprzedaży nową wersję 4×4, w postaci modelu DA45-7. Nowe wozidło 4×4 ADT, które w założeniu ma konkurować z wozidłami o sztywnej ramie w klasie maszyn 40-tonowych, było jedną z kilku światowych premier Doosan podczas targów Bauma 2022. W nowym ADT 4×4 przód wozidła i zespół kabiny są takie same jak w modelach 6×6, a modyfikacje dotyczą jedynie zespołu tylnego wozidła. Wyposażone w przekładnię ZF EP8-420, DA45-7 4×4 jest dwuosiowym wozidłem przegubowym z bliźniaczymi kołami z tyłu, z sekcją wozidła podobną do tej w pojazdach ze sztywną ramą w klasie maszyn 40-tonowych. (z)