Włochy i Holandia: kolejne 310 punktów ładowania aut elektrycznych z DKV

Elektromobilność to już nie przyszłość, to teraźniejszość. W Europie powstaje coraz więcej punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na wielu z nich można zapłacić bezgotówkowo, m. in. za pośrednictwem karty DKV CARD +CHARGE*.

DKV Mobility dynamicznie rozszerza sieć partnerów zarządzających punktami ładowania aut elektrycznych. Do tego grona dołączyło niedawno kolejne 310 lokalizacji. Operatorem 110 z nich, mieszczących się w północnych Włoszech, jest EnerMia. Firma podpisała umowę z Green Flux, spółką zależną zarządzającą usługami mobilnymi DKV Mobility. Porozumienie będzie miało pozytywny wpływ na dalszy rozwój elektromobilności w Italii.

Natomiast na mocy umowy Green Flux z operatorem AVIA, karty emitowane przez DKV Mobility są honorowane również w 200 punktach ładowania prądem w Holandii. “Dotychczas współpracowaliśmy z firmą AVIA w zakresie opłat za paliwa konwencjonalne. Dzięki nowej umowie zwiększymy mobilność klientów użytkujących pojazdy napędzane energią elektryczną w Holandii” – powiedział Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług w DKV Mobility. “Cieszymy się, mogąc wspierać naszych klientów w ich podróży przez transformację energetyczną” – dodała Susan Kuijpers, dyrektor zarządzający w AVIA Nederland.

Dzięki rozbudowie sieci akceptacji, karta DKV CARD +CHARGE pozwala na bezgotówkowe płatności za ładowanie aut już w ok. 310 tysiącach punktów w Europie oraz tankowanie na 67 tysiącach stacji paliw w Europie.

www.dkv-mobility.com

DKV Mobility prowadzi wiodącą w Europie platformę dla biznesu, oferującą rozliczenia oraz liczne usługi dla firm i pojazdów w trasie. Wyróżnia nas ok. 90 lat doświadczenia na rynku. Obecnie dzięki kartom paliwowo-serwisowym DKV Card ok. 259 000 naszych klientów może tankować i ładować swoje pojazdy. Zapewniamy dostęp do największej w Europie sieci akceptacji, na którą składa się: ok. 67 000 konwencjonalnych stacji paliw, ok. 310 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Ponadto, DKV Mobility jest jednym z głównych operatorów rozliczających opłaty drogowe w Europie, a także dostawcą innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Oferujemy także rozległą sieć warsztatów oraz pomocy mobilnej, obejmującą ok. 30 000 warsztatów. W obszarze finansów jesteśmy liderem w usługach zwrotu podatku VAT. Zatrudniając około 1700 pracowników, firma DKV Mobility wygenerowała w 2021 r. obroty o wartości 12 mld euro, osiągając przychód za poziomie 492 mln euro. Naszym celem jest wspieranie transformacji branży TSL oraz motoryzacyjnej w dążeniu do zrównoważonej przyszłości.