Wibrator MX FUEL™ – szybkie i wydajne zagęszczanie betonu

MILWAUKEE™ stworzyło kolejne narzędzie z myślą o profesjonalnych użytkownikach zajmujących się betonowaniem. Dzięki niezawodnemu systemowi akumulatorowemu wibrator do betonu MX FUEL™ umożliwia zastąpienie narzędzi gazowych i elektrycznych, eliminując ich wady. Innowacyjny system modułowy sprawia, że wibrator od MILWAUKEE® może z powodzeniem zastąpić klasyczne wibratory plecakowe czy walizkowe.

MX FUEL™ Wibrator plecakowy do betonu to idealne rozwiązanie ułatwiające betonowanie większych powierzchni. Zapewnia podobną wydajność do urządzeń zasilanych prądem, eliminując kłopotliwe układanie kabli i konieczność zapewnienia dostępu do gniazdka elektrycznego czy generatora na placu budowy. Najważniejszymi cechami, które sprawiają, że wibrator MX FUEL™ doskonale radzi sobie podczas zagęszczania betonu są wydajność, ergonomia i wyjątkowa wszechstronność.

Urządzenie jest kompatybilne z wałkami o długości od 2 metrów do 6,4 metra oraz buławami wibracyjnymi (głowicami) o średnicy 25 mm – 63 mm. Częstotliwość wibracji to 11.200 drgań na minutę, co zapewnia optymalne zagęszczanie nawet w najgęstszym betonie. Rozruch odbywa się za pomocą przycisku a moc jest dostępna natychmiastowo. Dzięki temu nie ma konieczności kilkukrotnego pociągania linki rozrusznika, tak jak się to dzieje w przypadku urządzeń spalinowych. 

To pozwala na szybsze wykonywanie zadań bez utraty mocy, skraca przestoje i wydłuża czas pracy. Urządzenie dysponuje wysoką mocą, ale także wydajnością, czas pracy na dwóch akumulatorach MXF XC406 umożliwia zagęszczenie do 80 m³ betonu – to nawet 6-7 ciężarówek.

Podczas projektowania urządzenia MILWAUKEE® zadbało o idealny rozkład ciężaru wibratora, który waży 15,7 kg oraz zoptymalizowało jego konstrukcję. Obciążenie jest rozłożone na ramiona i talię dzięki czemu dłuższa praca odbywa się w komfortowych dla użytkownika warunkach. Bezprzewodowy pilot umożliwia włączanie urządzenia z odległości do 9 m, co zapewnia większą swobodę podczas pracy z użyciem długich wałków. Ogromną zaletą wibratora do betonu od MILWAUKEE® jest brak konieczności stosowania generatora czy paliwa, dzięki temu w miejscu pracy jest ciszej, a użytkownicy nie są narażeni na spaliny.

Niewątpliwą zaletą jest też niski poziom drgań, który zapewnia komfortową pracę użytkownikowi. Dzięki modułowej konstrukcji wibrator w prosty sposób może być przekształcony z plecaka w walizkę, łatwiejsze jest także zdejmowanie uprzęży plecakowej w przypadku zagęszczania betonu w ścianach i słupach – to zapewnia maksymalną wszechstronność urządzenia. Wibrator do betonu MX FUEL™ wykorzystuje technologię ONE-KEY™, która umożliwia zarządzanie, śledzenie i zabezpieczanie narzędzi, poprzez bezpłatną platformę opartą na chmurze. ONE-KEY™ posiada również funkcje zdalnego blokowania narzędzia w razie utraty i precyzyjnego dopasowywania parametrów pracy narzędzia.

System MX FUEL™ od MILWAUKEE® wykracza poza ograniczenia jednostek paliwowych i przewodowych, wykorzystując najbardziej zaawansowane akumulatory, silniki i elektronikę, aby zapewnić użytkownikom komfort, bezpieczeństwo i wydajność pracy. 

Urządzenia w systemie MX FUEL™ są zasilane przez bezszczotkowe silniki POWERSTATE™, których konstrukcja zawiera najwyższej jakości magnesy z metali ziem rzadkich zapewniających wyjątkową wydajność. Są one zoptymalizowane pod kątem idealnego połączenia wydajności, mobilności i produktywności. Inteligentny system REDLINK™ PLUS™ dzięki monitorowaniu termicznemu i przeciążeniowemu chroni urządzenia przed uszkodzeniem. Urządzenia są zasilane przez akumulatory REDLITHIUM™, które są wiodącymi rozwiązaniami technologii litowo-jonowej w branży. Zapewnia to nie tylko optymalną wydajność akumulatora, ale także zapewnia ochronę przed upadkami, wodą i trudnymi warunkami otoczenia.

Więcej informacji o narzędziach i akcesoriach oferowanych przez MILWAUKEE® można znaleźć na stronie: www.milwaukeetool.pl

O MILWAUKEE®

MILWAUKEE® jest przodującym producentem i sprzedawcą elektronarzędzi heavy-duty, przenośnych elektronarzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych użytkowników.

Od momentu rozpoczęcia działalności w 1924 roku, marka MILWAUKEE® jest liderem w branży elektronarzędzi zarówno pod względem trwałości, jak i wydajności. Koncentrując się na branży budowlanej, hydraulicznej, stolarskiej, dekarskiej i elektrycznej, marka oferuje najwyższej jakości  rozwiązania technologiczne oparte na elastycznych platformach akumulatorowych M18 FUEL™ i M12 FUEL™.

Wiertarka Hole-Shooter, przenośna elektryczna piła do metalu, piła szablasta Sawzall®, wiertarka wysokoobrotowa Hole-Hawg® i piła szablasta Super Sawzall® to tylko niektóre z przełomowych produktów MILWAUKEE®, które przyczyniły się do rozwoju branży narzędziowej i zmieniły oblicze pracy na placach budowy czy w warsztatach.

Aby w pełni zrozumieć potrzeby i wymagania stale zmieniającej się branży przemysłowej marka prowadzi nieustanne rozmowy z użytkownikami. Dzięki temu mają oni swój udział w projektowaniu narzędzi i komponentów, które przekładają się na jakość i bezpieczeństwo pracy.

Tradycja wytwarzania profesjonalnych elektronarzędzi to fundament, na którym marka MILWAUKEE® opiera swoją strategię. A najwyższa jakość materiałów i dostaw, wsparcie partnerów handlowych we wdrażaniu produktów we wszystkich segmentach przemysłu oraz inwestycja w edukację poprzez pokazy i szkolenia świadczy o zaangażowaniu z jakim MILWAUKEE® wspiera profesjonalistów na całym świecie.