Wakacyjny wypoczynek śladami Tremend

Po dwóch latach pandemii nareszcie nastał czas swobodnego podróżowania. Można dowolnie planować i wybierać miejsca na wakacyjne wojaże lub krótkie weekendowe wypady. Poza odpowiednią destynacją i jej urokami, ważny jest także hotel, w jakim będziemy nocować. Pracownia architektoniczna Tremend, mająca na swoim koncie wiele prestiżowych międzynarodowych nagród, zaprojektowała wiele spektakularnych wnętrz hoteli nad polskim Bałtykiem. Warto je odwiedzić jeszcze tego lata!

Z widokiem na morze

Położony nad brzegiem morza Novotel Gdańsk Marina, od progu wita gości nadmorskim klimatem wnętrz. Kolory morza, piasku i nieba przeplatają się tu z subtelnymi marynistycznymi elementami. O jego przestrzeń wspólną zadbała pracownia Tremend, a za projekt wnętrz odpowiadali: Magdalena Federowicz-Boule, Paulina Szarzec, Marta Szymanowska, Aleksander Dymkowski i Klaudyna Czechowska. Zaaranżowana przez architektów strefa obejmuje: lobby z usytuowanym w jego centrum barem Fish&Gin, niedużą recepcję, sale konferencyjne i wielofunkcyjną „salę morską”, z drewnianym parkietem, w której mogą być organizowane imprezy, salę śniadaniową oraz pokój zabaw dla dzieci.

Wnętrza nawiązują w niebanalny sposób do otaczającej przyrody. Zielona, wypełniona żywą roślinnością ściana, stanowi tło dla hotelowej recepcji. Zamiast tradycyjnej lady znajdują się tu drewniane stoliki przypominające pnie drzew. Lobby urządzone zostało w stylu soft loft i dzięki wydzielającym poszczególne aneksy zasłonom i pastelowym obiciom kanap i foteli jest bardzo przytulne. Znajduje tu się wiele miejsc do wypoczynku i spotkań: kącik ze stolikami z pni drzew, przywołujący na myśl piknik nad wodą, aneks w stylu letniego popołudnia w ogrodzie, z rattanowymi fotelami i pufem w kształcie walizki, czy też duży wygodny stół z krzesłami i zawieszonymi na łańcuchach fotelami służącymi jako huśtawki, obleganymi przez najmłodszych gości hotelu. Bar został zaprojektowany w industrialnym stylu, a jego neon Fish&Gin zachęca do skosztowania selekcji szefa kuchni. 

Sala śniadaniowa za sprawą różnych odcieni błękitu i piasku nawiązuje do wypoczynku na plaży, a efekt potęgują podwójne siedziska przy ścianie, przywodzące na myśl kosze plażowe. W sali dla dzieci, urządzonej w stylu marynistycznym, mali goście mogą bawić się w latarni morskiej lub „pływać” łódką. Pod sufitem wiszą sieci rybackie, a na pomalowanych w kolorze nieba ścianach – kinkiety w kształcie obłoczków.

– Staraliśmy się nawiązać do nadmorskiego klimatu w niebanalny sposób. To natura tworzy najpiękniejsze dekoracje, a my się nimi inspirowaliśmy, tworząc wnętrza Novotel Gdańsk Marina – mówi architekt Magdalena Federowicz -Boule, prezes Zarządu Tremend.

Tuż obok molo

Kolejną nadmorską miejscowością, jaka można odwiedzić w te wakacje jest Sopot. To tu, w secesyjnej kamienicy, mieści się Hotel Rezydent Sopot MGallery, miejsce, gdzie czas zdaje się płynąć wolniej. Bogato zdobiona bryła mieści w swych wnętrzach przestrzeń pełną nieoczywistej elegancji. Hotel po generalnym remoncie, będący częścią grupy MGallery i członkiem rodziny Accor Hotels, dzięki pracowni Tremend zyskał nowy wystrój i odzyskał dawny blask.

Hotel Rezydent to miejsce posiadające olbrzymi potencjał. Pozwala na spędzenie przyjemnych chwil nad morzem, będąc jednocześnie spełnieniem marzeń każdego, kto pragnie doświadczyć wakacyjnego komfortu w nieszablonowym, pełnym elegancji miejscu. Fenomenalne położenie obiektu umożliwia gościom korzystanie z wielu atrakcji. Za sprawą niewielkich odległości, zarówno natura, jak i kultura są tu dostępne na wyciągnięcie ręki. Najsłynniejsze molo w Polsce, morskie przystanie, muzea i restauracje pozostają osiągalne w zasięgu kilkuminutowego spaceru.

Hotelowi goście mają do dyspozycji 63 pokoje, pośród których wyodrębnić można te o standardzie Classic, Deluxe oraz wyjątkowy „Apartament Bałtycki”. Zarówno wnętrza apartamentów, jak i części wspólne hotelu, utrzymane są w kameralnym stylu, który balansuje pomiędzy klasyką i nowoczesnością. Wszechobecne kolumny i sztukaterie oraz drewniana stolarka renowacyjna i elegancka posadzka lastriko są wdzięcznym tłem dla licznych artefaktów sztuki współczesnej.

Rezydent MGallery Sopot hotel

Architekci Tremend sprawili, że wszystkie przestrzenie Hotelu Rezydent mają wyjątkowy charakter. Subtelna kolorystyka, w zestawieniu z pięknymi szklanymi dekoracjami autorstwa Barańska Design – koi zmysły i sprawia, że łatwo wczuć się w niespieszny klimat towarzyszący pobytowi nad Bałtykiem.

Wnętrza hotelu nawiązują do nadmorskich opowieści, których głównymi bohaterami są: piaszczysta plaża i morze. Wszelkie detale, jak kolorystyka i tekstury materiałów, zostały dobrane z myślą o nich. Wykładzina w korytarzach – to przekształcony wzór z fotografii słynnego molo w Sopocie, zagłówki w pokojach układem materiału mają przypominać rozwiany wiatrem piasek nad Bałtykiem, lampy w lobby, przypominające bursztyny, przywodzą na myśl morskie skarby wyrzucane na brzeg. Jest też wiele innych detali… – opisuje Magdalena Federowicz – Boule.

Poza wymienionymi hotelami, powstają już kolejne wypoczynkowe obiekty, zaprojektowane przez pracownię Tremend. Już niebawem będzie można je odwiedzić w Gdańsku, Dźwirzynie i Szczecinie, a także w innych miastach.

Więcej na: http://tremend.pl/ 

Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects

Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects/