W Home Concept przygotujesz się na ciepłe dni w plenerze!

Długie słoneczne dni to znak, że pora na przyjemności wiosenno-letniego sezonu balkonowego, tarasowego i ogrodowego. W Home Concept można znaleźć wszystko, co niezbędne do remontu czy aranżacji salonu pod chmurką. Od desek tarasowych przez markizy aż po meble, dodatki i lampy outdoorowe w przebogatym jak zawsze wyborze. Które z nich warto wybrać, by wpisać się w najnowsze trendy?

Dobiegające zewsząd słodkie zapachy i najprzeróżniejsze barwy w przyrodzie nie pozostawiają pola do wątpliwości. Tak, właśnie zaczyna się pełnia wiosny! A dzięki ofercie Home Concept w Warszawie i w Katowicach balkon, taras czy ogród będzie gotowy do sezonu, komfortowy i modny na czas.

Mocne podstawy: deski i płyty tarasowe

Zarówno nowo budowany czy wykańczany, jak i remontowany albo odświeżany taras nie obędzie się bez nowej posadzki. Największym hitem ostatnich lat są deski tarasowe, zarówno z naturalnego drewna, jak i z kompozytu drewnianego. Szeroka gama desek z różnych gatunków drewna – tak egzotycznych, jak i rodzimych – czeka m.in. w sklepie Parkiety z Całego Świata w Home Concept Design Park w Katowicach oraz Parkiet Studio w Home Concept w Warszawie. Pracujący tam specjaliści doradzą w kwestii budowy tarasu, montażu i wykończenia, a także prawidłowej pielęgnacji deski tarasowej. Dzięki temu drewniany taras przez długie lata będzie zapraszał do udanego relaksu!

Znakomitym wyborem do saloniku pod chmurką będą również płyty tarasowe m.in. z gresu, spieku kwarcowego, betonu, kamienia albo tworzywa sztucznego. Jedne montowane są trwale, na równym i gładkim, wytrzymałym podłożu (np. odpowiednio zaizolowanej wylewce). Inne można oprzeć na ażurowym ruszcie, dzięki któremu z podłogi balkonu lub tarasu będzie sprawnie odpływała woda. O szczegóły montażu warto zagadnąć doradców klienta m.in. w sklepach Maxfliz (Katowice) i Galerie Venis (Warszawa), zawsze gotowych znaleźć rozwiązanie odpowiednie do każdego domu.

Strefa relaksu: meble outdoorowe

Tym, co przyciąga nas na tarasy, balkony i do ogrodu w wolnych od pracy chwilach, są oczywiście komfortowe meble wypoczynkowe. Czekają zawsze w pogotowiu, gdyż nie straszne im już kaprysy pogody. A przy tym nowoczesne meble outdoorowe potrafią do złudzenia przypominać pokojowe. Dotyczy to zwłaszcza foteli i sof. Choć na pierwszy rzut oka tapicerowane są lnem albo bawełnianym płótnem, okazują się całkowicie odporne m.in. na deszcz, wilgoć w powietrzu i plamy.  Gdzie ich szukać? Najlepiej w sklepach Maxfliz w Katowicach oraz DesArte Studio Interiors & More w Warszawie.

Warto odwiedzić te showroomy osobiście, aby przekonać się o sile jednego z najważniejszych dziś trendów w aranżacji przestrzeni plenerowych: przenikaniu się wewnętrznych i zewnętrznych części domu. Podobieństwo mebli (w formach, wykończeniach, tapicerce i kolorach) zaciera granice między pokojem a tarasem czy balkonem. Warto się świadomie tym bawić i m.in. wybierać sprzęty, które w zależnie od zmieniających się potrzeb równie dobrze będą się prezentować i pod dachem, i pod chmurką. Dotyczy to nie tylko foteli i soft, ale także niezwykle modnych dziś bujaków, stolików i stołów, a nawet oświetlenia.

Pięknie od rana do nocy: lampy i dodatki

Skoro o lampach mowa, trzeba podkreślić, że aranżacja balkonu, tarasu lub miejsca do wypoczynku w ogrodzie nie obejdzie się dziś bez starannie skomponowanych dodatków. Najmodniejsze modele oświetlenia to zarówno sznury świetlne, jak i lampy z bardzo klasycznie wykrojonymi abażurami! Oczywiście na tarasie nie może zabraknąć donic czy osłonek, najlepiej skomponowanych w malownicze grupy – skorelowane (ale nie ujednolicone!) pod względem koloru, typu wzoru lub formy.

O komfort siedzenia i drzemki zadbają poduszki na fotele, sofy czy leżanki oraz jaśki pod głowę czy plecy – też z tkanin outdoorowych. W chłodne wieczory przydadzą się też pledy. Przyjemny cień w najbardziej upalne dni zapewnią z kolei markizy, parasole lub tak modne dziś napinane żagle. Wszystko to i dużo, dużo więcej czeka w Home Concept w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 185) i Home Concept Design Park w Katowicach (aleja Roździeńskiego 191). Co więcej, w obu miejscach czekają także niezliczone inspiracje – aranżacje w najmodniejszych dziś stylach, m.in. zwariowanym boho, eleganckim modern classic, surowym industrialnym i tak popularnym skandynawskim.

Wszystko, czego potrzebuje Twój balkon i taras – w Home Concept

Home Concept Design Park to jedyne takie miejsce – wyjątkowe na Śląsku. Oparty na unikalnym koncepcie kompleksowy park aranżacji wnętrz w Katowicach wyrasta z przekonania, że dobry design i otaczanie się pięknem stanowią o jakości życia. Komfort i radość codziennego funkcjonowania łatwo sobie zapewnić także w oparciu o ofertę warszawskiego Home Concept. Trendy łączą się tu z ponadczasową klasyką i oryginalnymi, wyszukanymi dodatkami, a użytkowy design – z prawdziwą sztuką. Warto się o tym przekonać na własne oczy! Listę salonów czynnych w obu lokalizacjach najłatwiej sprawdzić na stronie https://homeconcept.com.pl/