Volkswagen Financial Services rozszerza ofertę w obszarze elektromobilności

Tegoroczny Kongres Nowej Mobilności był dla Volkswagen Financial Services wyjątkowy. Podczas wydarzenia firma ogłosiła nawiązanie trzech partnerstw na rzecz elektryfikacji pojazdów, w tym strategicznego z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA). Ponadto zaprezentowano program ELECTRIFY, czyli ofertę gwarantującą kompleksowe wsparcie w przejściu na samochody elektryczne.

Wspólnie z PSPA na rzecz elektromobilności w Polsce

Partnerstwo między Volkswagen Financial Services a Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych zakłada współpracę w obszarze szeroko rozumianej elektromobilności oraz zrównoważonej mobilności. Umowa przewiduje, że eksperci VW FS wezmą udział w priorytetowych projektach PSPA, w tym II edycji „Białej Księgi Elektromobilności” oraz „Mapy zmian w sektorze transportu drogowego w Polsce do 2035 r.”. Ponadto będą uczestniczyć w konsultacjach i opiniować działania pod względem rozwoju technologii zeroemisyjnych w Polsce i Europie.

Z tytułu podpisanej umowy, VW FS został partnerem strategicznym tegorocznej oraz przyszłorocznej edycji Kongresu Nowej Mobilności, partnerem wydarzenia EV Experience (edycja 2024 i 2025), jak również partnerem strategicznym ogólnopolskiej kampanii społecznej Elektomobilni.pl (w latach 2023-2025).

Partnerstwo strategiczne z PSPA otwiera przed Volkswagen Financial Services nowe horyzonty oraz możliwości. Przez najbliższe 3 lata będziemy strategicznym partnerem Stowarzyszenia w obszarze finansowania pojazdów. Naszą misją jest kształtowanie oraz podnoszenie świadomości w zakresie zrównoważonej mobilności w Polsce i całym regionie. Jestem przekonany, że dzięki bliskiej współpracy z PSPA osiągniemy ten cel z nawiązką – mówi Jarosław Stepaniuk, Członek Zarządu Volkswagen Financial Services.Nowi partnerzy: Polenergia eMobility i ChargeIn

Volkswagen Financial Services poinformował o rozpoczęciu współpracy z dwiema firmami dostarczającymi energię i rozwiązania dla elektromobilności. Pierwsza to Polenergia eMobility, będąca częścią grupy energetycznej Polenergia S.A.,  zajmująca się wytwarzaniem, sprzedażą i dystrybucją zielonej energii elektrycznej oraz m.in. dostawą i montażem stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Polenergia to jeden z najbardziej aktywnych uczestników transformacji energetycznej. Dzięki szerokiemu portfelowi farm wiatrowych i fotowoltaicznych, już dziś grupa oferuje rynkowi całkowicie czystą, zieloną energię odnawialną w standardzie Energia 2051. W ramach współpracy z Volkswagen Financial Services dostarczymy i zainstalujemy klientom firmy stacje typu wallbox, które umożliwią rozliczenie i zwrot kosztów ładowania samochodu służbowego bezpośrednio w domu pracownika. Ponadto wyposażymy w stacje AC i DC dowolną lokalizację, tj. siedzibę firmy czy centra logistyczne. Klienci VW FS zyskają partnera, który pokryje pełne zapotrzebowanie energetyczne od zielonej energii, przez instalacje PV, aż po stacje ładowania. Podjęcie współpracy to kolejny, ważny element dekarbonizacji transportu, która jest jednym z najważniejszych celów naszej spółkimówi Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergii eMobility.

Druga z firm, ChargeIn, dostarcza systemy, dzięki którym wielostanowiskowe huby ładowania samochodów elektrycznych zawsze mają odpowiednio dużo mocy do pracy. Współpraca przyniesie klientom VW FS wiele korzyści – m.in. będą oni mogli skorzystać z usług montażu stacji do ładowania elektryków, paneli fotowoltaicznych lub pomp ciepła.

Cieszymy się, że możemy zaoferować klientom VW FS najnowocześniejsze rozwiązania od Enel X Way dla pojedynczych instalacji, grup ładowarek i wielostanowiskowych hubów. Chcemy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie z rynku norweskiego doradzając, jak wdrożyć najlepsze standardy w zakresie elektryfikacji flot samochodowych – mówi Maciej Skoczylas, CEO ChargeIn. – Nasze rozwiązania smart charging z adaptacyjną optymalizacją mocy pozwolą klientom VW FS na realne oszczędności w kosztach przyłączenia do sieci, instalacji i wykorzystywanej mocy. Integracja z instalacjami PV i magazynami energii pozwala zmaksymalizować efektywność instalacji – dodaje Kamil Babiński, CTO ChargeIn.

Nawiązanie współpracy z firmami Polenergia eMobility i ChargeIn doskonale wpisuje się w naszą strategię, która koncentruje się na klientach i zakłada, że będziemy oferować usługi w sposób kompleksowy, maksymalnie odpowiadając na ich potrzeby oraz oczekiwania. Jestem przekonany, że wygoda oraz pewność, które zapewniają domowe stacje ładowania i wielostanowiskowe huby, przyczynią się do zmiany postrzegania elektromobilności nie jako trendu przyszłości, ale czegoś, co jest teraz i korzystnie wpływa na nasze życie codzienne – komentuje Maciej Zwiewka, Dyrektor Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services.

Program ELECTRIFY – kompleksowe wsparcie przy przejściu na elektryki

Volkswagen Financial Services wprowadził na rynek program ELECTRIFY – zupełną nowość w branży elektromobilności. To oferta, która skupia w sobie szeroki wachlarz produktów i usług: consulting, dobór samochodów elektrycznych w korzystnym finansowaniu oraz rozwiązania związane z ich ładowaniem. VW FS dostarczy pojazdy elektryczne zgodne z potrzebami firmy, zadba także o kompletną infrastrukturę niezbędną do ich ładowania (które zapewnią partnerzy – spółki Polenergia eMobility oraz ChargeIn).

Przede wszystkim jednak klienci VW FS będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów od lat zajmujących się kompleksową elektryfikacją samochodów firmowych. W pierwszym etapie VW FS skupi się na ofercie dla firm, która w kolejnych etapach zostanie poszerzona o klientów indywidualnych.

Więcej informacji o Volkswagen Financial Services znajduje się na https://www.vwfs.pl.