Volkswagen Bank w gronie sponsorów wyścigu Classicauto Cup

Volkswagen Bank dołączył do grona sponsorów wyścigu Classicauto Cup, czyli największej w Polsce imprezy rajdowej dla aut klasycznych. Bank wspólnie z organizatorami zaprasza na kolejną odsłonę zmagań, która odbędzie się 18 września na torze w Słomczynie pod Warszawą.

Volkswagen Bank konsekwentnie wspiera pasjonatów klasycznej motoryzacji. Posiada w ofercie kredyt gotówkowy na dowolny cel, w tym na wydatki związane z klasykami, a także karty płatnicze Visa z ikonami motoryzacji (m.in. z charakterystycznym wizerunkiem czerwonego, kultowego Volkswagena Garbusa). W naturalny więc sposób został sponsorem Classicauto Cup. Jest to cykl sześciu imprez dla miłośników klasycznych aut odbywający na obiektach wyścigowych w całej Polsce. Do tej pory w 2022 roku odbyły się następujące rundy: 30.04 (Tor Poznań), 28.05 (Tor Kielce), 18.06 (Motopark Ułęż) oraz 07.08 (Tor Jastrząb). Przedostatni, piąty już wyścig z cyklu Classicauto Cup odbędzie się 18 września na torze w podwarszawskim Słomczynie.

Zawody przyciągają liczne grono pasjonatów dawnej motoryzacji – średnio ściga się w nich między 60 a 110 pojazdów. Ich zadaniem jest 6-krotnie pokonanie próby o długości 3-11 km (w zależności od toru). Co ważne, kierowcy klasyków startują w jednej z 5 grup w zależności od wieku pojazdu oraz jego osiągów.

Auta klasyczne niosą sporą dozę emocji zarówno dla osób, które po prostu je lubią, jak i dla inwestorów traktujących je jako dobrą inwestycję. Jako Volkswagen Bank wspieramy wszystkich pasjonatów klasycznej motoryzacji, oferując np. kredyt gotówkowy, który mogą przeznaczyć na zakup lub remont klasyka, czy karty płatnicze Visa z wizerunkami kultowych aut z Grupy Volkswagen. Jako bank jesteśmy tam, gdzie pasja łączy się ze zdrowym stylem życia, dlatego chętnie wspieramy i promujemy wydarzenia sportowe, nie tylko z obszaru klasycznej motoryzacji. W 2022 roku sponsorowaliśmy między innymi wyścig kolarski Memoriał Braci Gazdów w Pszczynie oraz turniej golfowy z okazji 20-lecia Opolskiego Klubu Golfowego – mówi Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe i detaliczne, lokaty, karty bankowe Visa, kredyty samochodowe i gotówkowe, w tym także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. W 2022 roku bank nawiązał współpracę z Ardor Auctions, czyli jedynym w Polsce domem aukcyjnym dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji.

Więcej informacji o wyścigu Classicauto Cup na stronie internetowej organizatora.