Urządzamy kuchnię (w dobie inflacji). Oto solidne i modne rozwiązania w dobrej cenie

Remont kuchni w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie i wydatek. Kluczem do sukcesu są solidne rozwiązania na lata, które nie nadszarpną naszego portfela. A gdyby jeszcze tak były modne i eleganckie? Zobaczcie, jak urządzić kuchnię, która jest jakościowa, stylowa i w rozsądnej cenie!

Kuchnia, która nie zrujnuje domowego budżetu, ale jednocześnie będzie solidna i modna. Czy to możliwe? W dobie rosnącej inflacji warto zwrócić uwagę szczególnie na te elementy wyposażenia kuchni, które są łatwe w montażu, solidnie wykonane i można je dopasować do najnowszych trendów wnętrzarskich.

Strefa przechowywania

Zaprojektowanie oraz wykonanie funkcjonalnej i zarazem solidnej strefy przechowywania w kuchni to podstawa. Szuflady i szafki powinny być tak skonstruowane, by służyć użytkownikowi jak najdłużej. Od ich trwałości zależy powiem komfort użytkowania  na co dzień.

W kuchni z ograniczonym budżetem idealnie sprawdzi się szuflada Matrix S Slim. Stolarze cenią ją za łatwy montaż, a także możliwość dopasowania do potrzeb klienta. Szuflada posiada trzy wysokości boków, co pozwala przechowywać w niej zarówno sztućce, jak i cięższe akcesoria kuchenne takie jak małe AGD, garnki i zastawę. 

Matrix S Slim występuje w dwóch kolorach – bieli i czarnym macie. Ten ostatni kolor jest obecnie hitem aranżacyjnym. Obie wersje kolorystyczne mają taką samą cenę, a klient nie musi płacić dodatkowo za modny design co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie oczywiste – mówi Michał Kichler manager ds. doradztwa technicznego i szkoleń Häfele. 

Stolarze bardzo chętnie wybierają Matrixa S nie tylko ze względu na cenę, ale również i łatwość w montażu. Szufladę można regulować od środka, co jest przydatną funkcją zwłaszcza przy szufladach znajdujących się w sąsiedztwie ściany. 

Strefa przechowywania w kuchni to także szafki. Tu warto zadbać  zwłaszcza o fronty uchylne, które montujemy na zawiasach. Te z kolei muszą być solidne i wytrzymałe. Jak je wybrać? Najlepiej zdecydować się na te ze znakiem jakości LGA. – Daje nam to pewność, że zawiasy przetrwają 40 

tysięcy cykli – komentuje Michał Kichler. Dodaje również, że w asortymencie producenta możemy znaleźć całą rodzinę certyfikowanych zawiasów Metalla+. 

Ich zaletą jest przede wszystkim cena, wysoka wytrzymałość i szeroki kąt otwarcia. Można wybrać te z hamulcem lub wersję push – sprawdzającą się przy frontach bezuchwytowych.

Obecnie kuchnie to z reguły niewielkie przestrzenie lub aneksy połączone z salonem. Kluczowe jest tu wykorzystanie każdego centymetra dostępnej przestrzeni – zwłaszcza w szafkach narożnych. Tu z pomocą przychodzą systemy półek narożnych, które są funkcjonalnym rozwiązaniem w dobrej cenie. Stolarze chętnie sięgają po system Ninka Eco. Do wyboru są wersje półki ½, ¾ lub pełne koło.

Zaletą systemu Ninka Eco  jest materiał, z którego został wykonany, a mianowicie tworzywo. Jest ono bardziej estetyczne niż tzw. druciane półki i bardziej higieniczne. Tworzywo dużo łatwiej utrzymać w czystości – tłumaczy Michał Kichler. Półki Ninka Eco występują w dwóch kolorach – białym i szarym.

Focus na detale

Detalem, który niewielkim kosztem potrafi nadać wnętrzu charakteru są z pewnością uchwyty. Te najmodniejsze to oczywiście wersje w czarnym macie, np. model H1950 idealnie pasujące do stylu industrialnego. – Uchwyty są elementem, który podkreśla całe wnętrze. Tak naprawdę, chcąc zmienić charakter kuchni, nie musimy od razu wymieniać frontów i robić generalnego remontu. Wystarczy zmiana uchwytów i kuchnia od razu nabiera zupełnie innego wyrazu – mówi Michał Kichler.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.