Kawalerka pod wynajem. O czym warto pamiętać́ przy jej urządzaniu?

Wystrój mieszkania na wynajem jest bardzo ważny, ponieważ to m.in. od niego zależy, jak szybko znajdą się najemcy – tu liczy się uniwersalność i funkcjonalność. Co mogą zrobić właściciele nieruchomości, aby urządzenie wnętrz okazało się praktyczne i odpowiadało różnym potrzebom? 

Postaw na klasyczną biel 

Biel nie bez powodu króluje w mieszkaniach na wynajem. Jest to zdecydowanie najbezpieczniejszy wybór. Kolor biały pasuje do wszystkich stylów wnętrzarskich, więc najemca nie będzie mieć problemu z modyfikacją wnętrza pod swoje upodobania. Kolejną zaletą bieli jest fakt, że optycznie powiększa przestrzeń, co jest mile widziane w przypadku kawalerki. Sama biel może jednak wypaśćnudno, dlatego warto złamać ją kolorowym akcentem. 

Urządzając kawalerkę pod wynajem należy pamiętać, że jej wystrój powinien być jedynie bazą. Najemcy szukają mieszkań, które dzięki dodatkom, będą mogli dopasować do swoich upodobań. Warto zadbać o to, by przestrzeń była wykorzystana jak najlepiej – komentuje Dawid Sokół, Dyrektor Sprzedaży LI Development. 

Nie oszczędzaj na jakości 

Wynajmując mieszkanie nie chcemy się martwić o to, że ciągle trzeba coś naprawiać, dlatego warto zainwestować w porządne materiały. Podłoga powinna być trwała i łatwa w utrzymaniu, więc drewno czy panele winylowe świetnie sięsprawdzą. Nie należy również oszczędzać na wykończeniu ścian. Dobrym wyborem będą farby o elastycznej powłoce oraz grube, flizelinowe tapety. Inwestycja w jakościowy sprzęt pozwala uniknąć częstych awarii. 

Wydziel strefy 

Małe mieszkanie wymaga mądrego zarządzania przestrzenią, więc podział na strefy będzie dobrym rozwiązaniem. Do oddzielenie części sypialnej można zastosować modną, szklaną ściankę, regał lub zdecydować się na antresolę. Na wynajem kawalerki najczęściej decydują się studenci i młodzi pracownicy korporacji, którzy potrzebują miejsca do nauki i pracy. Warto zaopatrzyć mieszkanie w biurko oraz oraz wygodne krzesło.