Uroczyste otwarcie The Emporium Plovdiv – MGallery pierwszy smart hotel na bałkanach z niepowtarzalnym designem

The Emporium Plovdiv – MGallery to wyjątkowy 5-gwiazdkowy hotel zlokalizowany w mieście Płowdiw w Bułgarii, który zachwyca wyjątkowym designem, niepowtarzalnym champagne barem i luksusowymi pokojami z najnowszymi udogodnieniami technologicznymi. Rozwiązania smart pozwalają zaspokoić indywidualne potrzeby gości i w zależności od ich nastroju dostosować oświetlenie, zamykać lub otwierać zasłony czy aktywować system audiowizualny. We wtorek 12 lipca odbyło się uroczyste otwarcie hotelu. 

W wydarzeniu, które jest jednym z kamieni milowych dla bułgarskiej branży hotelarskiej i turystycznej wzięli udział najważniejsi przedstawiciele Accor oraz lokalni i międzynarodowi dziennikarze. Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzić cały obiekt, nowoczesne wnętrza oraz doświadczyć na własnych kubkach smakowych pierwszorzędną kuchnię i najwyższej klasy obsługę. 

Niezmiernie cieszymy się, że wraz z otwarciem kolejnego wspaniałego hotelu rozszerzamy swoją obecność i portfolio naszych marek w pięknej Bułgarii! Progres jest kluczowy dla Accor i poprzez ten nowy, wspaniały i zachwycający hotel z przyjemnością wcielamy w życie naszą misję oznajmia Sabina Bartyzel, SVP Operations Accor Eastern Europe.

 
The Emporium Plovdiv – MGallery, położony w centrum miasta i czerpiący inspirację ze wspaniałej lokalizacji stanie się czarującym sanktuarium i obietnicą bogatych doświadczeń oraz niezapomnianych przygód. Niepowtarzalny charakter i niezwykłą historia hotelu będzie szczególnym uzupełnieniem unikatowej butikowej kolekcji MGallery – przekonuje
Paweł Pańczak, dyrektor hotelu The Emporium Plovdiv – MGallery.

W trakcie spotkania prasowego Sabina Bartyzel, SVP Operations for Accor Eastern Europe oraz Frank Reul, Head of Development for Accor Eastern Europe & Balkans przybliżyli gościom filozofię marki MGallery, której rdzeniem jest poznawanie porywających historii, wspólne przeżycia i momenty zapadające w pamięć. Jednym z istotnych elementów umożliwiających wcielenie idei przewodniej w życie jest niepowtarzalny design, za który w The Emporium Plovdiv – MGallery odpowiadają Olga i Irina Sundukovi, założycielki Sundukovy Sisters S+S. To jedno z najszybciej rozwijających się i najbardziej kreatywnych studiów architektonicznych w branży hotelarskiej, które w 2018 roku otrzymało tytuł „Designers of the year” przyznawany przez The Gold Key Awards. Kunszt studia prowadzonego przez siostry pozwolił ożywić oryginalne cechy budynku i nawiązać do lokalnego dziedzictwa, odzwierciedlając imponującą bułgarską historię w mieniących się złotych panelach wplecionych w design hotelu. 

Realizacja tego projektu to powód do ogromnej radości i dumy! Udało nam się zjednoczyć ze sobą innowacyjność i historię, tworząc unikalną koncepcję, w której czuć prawdziwą duszę Płowdiwu. Współpraca z Accor jako partnerem przedsięwzięcia jest zaszczytem i już teraz z niecierpliwością spoglądam w przyszłość, bo najlepsze dopiero przed nami! – zapowiada Boyko Kachulev, właściciel The Emporium Plovdiv – MGallery.

5-gwiazdkowy hotel oferuje 61 starannie zaprojektowanych pokoi, w tym 12 niezwykłych apartamentów, zapewniających wyjątkową różnorodność udogodnień tworzących prawdziwie luksusowe doświadczenie. Centralnie położony The Emporium Plovdiv – MGallery mieści się w odległości krótkiego spaceru od głównych skarbów archeologicznych Płowdiwu: Rzymskiego Forum i Stadionu. Nieopodal na gości czekają też miejsca wpisane na wstępną listę światowego dziedzictwa UNESCO, czyli bazylika biskupia w Filipopolu i Stare Miasto. Oprócz tego blisko jest do najlepszych punktów handlowych i rozrywkowych zlokalizowanych w samym sercu Płowdiwu.


Zagraniczni podróżni i lokalni goście otrzymają możliwość skorzystania z intymnych stref relaksu, usług fitness oraz modnej restauracji. Dodatkowo o atmosferę zadbają perfumy do wnętrz opracowane przez ekskluzywną francuską firmę Shams Conseils Paris na indywidualne zlecenie MGallery. 

# # #

O MGALLERY HOTEL COLLECTION

MGallery to miejsce, w którym każdy doświadcza i obdarowuje urzekającymi opowieściami. Dzięki ponad 100 hotelom butikowym na całym świecie, MGallery opowiada wyjątkową historię inspirowaną odwiedzanymi regionami. Hotele MGallery to miejsca, w których goście mogą odkryć to, co najlepsze na świecie, od indywidualnego designu i pieszczenia zmysłów, po wyjątkowe samopoczucie specjalnie dla kobiet. Goście MGallery czerpią inspiracje dzięki każdej wizycie w tych stylowych, przemyślanych i nietuzinkowych hotelach. Do znanych obiektów w kolekcji MGallery należą Hotel Molitor Paryż, INK Hotel Amsterdam, Queens Hotel Cheltenham w Anglii, Santa Teresa Hotel Rio de Janeiro, Hotel Lindrum Melbourne w Australii, Muse Bangkok Langsuan w Tajlandii oraz Hotel des Arts Saigon w Wietnamie. MGallery jest częścią Accor, wiodącej na świecie grupy hotelarskiej mającej w swym portfolio ponad 5 300 obiektów i 10 000 lokali gastronomicznych w 110 krajach.

mgallery.com | all.accor.com | group.accor.com