UNIQA z kampanią „Szkoda życia na hejt”

UNIQA Polska kontynuuje w nowym roku kampanię, której celem jest walka z hejtem. Media w kampanii zaplanowała i zakupiła agencja Arena Media (Havas Media Network).

Mowa nienawiści to zjawisko obecne w świecie zarówno wirtualnym, jak i realnym, które w szczególności dotyka dzieci i młodzież. Marka UNIQA w ramach walki z hejtem powołała w październiku 2023 roku Fundację UNIQA, której statutowym celem są działania na rzecz edukacji i przeciwdziałania hejtowi. Fundacja prowadzi warsztaty, jak sobie radzić ze zjawiskiem hejtu w szkołach w całej Polsce, adresowane do uczniów, nauczycieli i rodziców. Wraz z powstaniem organizacji wystartowała kampania „Szkoda życia na hejt”, w której udział wzięli artyści młodego pokolenia: Sara James, IGO i zespół taneczny Loczniki. W ramach zaplanowanych działań, od 8 stycznia na antenach stacji Polsat, TVN, TVN24 oraz stacjach tematycznych Polsat i Premium TV, emitowany jest spot telewizyjny promujący akcję.

Za koncept kreatywny kampanii odpowiada agencja PZL, za planowanie oraz zakup mediów agencja Arena Media.

Arena Media to agencja mediowa, działająca w Polsce od 2010 r. w ramach Havas Media Network, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie przygotowywania strategii komunikacyjnych oraz planowania i zakupu mediów. Arena Media jest członkiem Creative Communication Cluster – organizacji, która zrzesza 25 podmiotów branży komunikacyjnej, a jej polski oddział jest jednym z trzynastu zlokalizowanych w 10 krajach świata. Wśród klientów, którzy zaufali Arena Media znajdują się m.in.: Carrefour Polska, Viatris, Grupa Tikkurila, Swarovski, Uniqa czy Unibail-Rodamco-Westfield. Agencja ma na swoim koncie takie nagrody jak Effie, Mixx Awards czy Golden Arrow oraz wyróżnienie „Wzrost Roku” w raporcie Panorama Reklamy 2020 magazynu Press.

Havas Media Network – Make a meaningful difference to brands, business and people.

Grupa agencji specjalizująca się w tworzeniu strategii komunikacji marek w oparciu o filozofię Meaningful Brands oraz najnowsze i najbardziej efektywne rozwiązania mediowe i marketingowo-technologiczne. W jej skład wchodzą niezależne podmioty: Havas Media, Arena Media i Fullsix Media, wspierane przez wyspecjalizowane jednostki działające w obszarze Digital Marketingu: Ecselis (agencja performance marketingu zintegrowana z SEO i kontentem), CSA (customer science, badania, strategia, data science, analityka i data driven marketing), Programmatic Hub (integracja danych i narzędzi w ekosystemie programatycznym), Havas PLAY (social media, influencer marketing, gaming, e-sport oraz content marketing, kreacja digital & design), Havas Market (kompleksowe usługi dla e-commerce i marketplace), Havas Digital Innovation (digital marketing & AI), LuxHub (komunikacja marek luksusowych i premium). Od 2013 roku polskim oddziałem Havas Media Network zarządza Małgorzata Węgierek.