Trzy razy na tak, czyli Woolworth podsumowuje pierwszy miesiąc w Polsce

Woolworth, jedna z najszybciej rozwijających się sieci domów towarowych i dyskontów w Niemczech, w maju otworzyła swoje trzy pierwsze sklepy w Polsce w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Tym samym rozpoczęła ambitny plan ekspansji, którego kolejne epizody wkrótce będziemy mogli obserwować w innych miastach na mapie naszego kraju.

Jako pierwsi z oferty Woolworth mogli w maju skorzystać mieszkańcy Krakowa i okolic. Sklep z numerem jeden otwarto bowiem 8 maja w centrum handlowym Atut przy ulicy Galicyjskiej 18 w stolicy Małopolski. 12 maja uruchomiono z kolei dyskont marki w Poznaniu, na terenie Galerii Pestka przy ul. Aleje Solidarności 47. Woolworth zamknął pierwszy miesiąc, zapraszając kupujących 26 maja do sklepu w Warszawie, w centrum handlowym Fort Wola przy ulicy Połczyńskiej 4. Nowa marka na rynku wywołała duże zainteresowanie konsumentów, o czym najlepiej świadczy bardzo duża liczba kupujących, którzy pojawili się na otwarciach i w kolejnych dniach funkcjonowania obiektów handlowych we wspomnianych lokalizacjach.

Radoslav Straka, Dyrektor ds. Sprzedaży w WOOLWORTH Polska | 
fot. WOOLWORTH Polska

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu i polscy konsumenci mogą korzystać z bogatej oferty sieci Woolworth. Ogromne zainteresowanie Polaków pierwszymi sklepami marki, jakie uruchomiliśmy w Krakowie, Poznaniu i Warszawie, to dla nas pozytywny sygnał i motywacja do dalszego działania. Na pewno nie będziemy zasypiać gruszek w popiele i już wkrótce zaprosimy mieszkańców kolejnych miast w gościnne progi naszych sklepów, w których wcielamy w życie ideę „Home of Discount”. Przed nami dużo ciężkiej, ale i satysfakcjonującej pracy przy rozwoju szyldu Woolworth. Jestem przy tym pewien, że dzięki szerokiemu asortymentowi produktów codziennego użytku, który liczy od 8 do 12 tys. pozycji na sklep, oraz uczciwym cenom szybko zaskarbimy sobie zaufanie i sympatię Polaków. – podsumowuje i zapowiada Radoslav Straka, Dyrektor ds. Sprzedaży w Woolworth Polska.

Sklepy Woolworth w Krakowie, Poznaniu i Warszawie to zapowiedź tego, co czeka wkrótce konsumentów z innych miast. Dla marki z niemal 150-letnią historią, uznawanej za prekursora współczesnego handlu, który w Niemczech posiada ponad 580 sklepów, Polska to bardzo perspektywiczny rynek. W ramach ekspansji sieć planuje uruchomienie w najbliższych miesiącach obiektów handlowych w takich miejscowościach jak: Katowice, Zielona Góra, Łódź i Bełchatów. Jak informują zarządzający marką, obecnie podpisywane są umowy najmu lub trwają negocjacje dotyczące lokalizacji dyskontów. Tym samym Woolworth wysyła mocny sygnał rynkowym konkurentom i na poważnie zaczyna realizować ambitny plan, który zakłada otwarcie od 15 do 20 obiektów handlowych jeszcze w tym roku.

Więcej informacji na: www.woolworth.pl

Woolworth to firma  handlowa o wieloletniej renomie i najszybciej rozwijająca się niemiecka sieć detaliczna. W Niemczech posiada ponad 580 oddziałów i chciałaby podwoić ich liczbę. Od maja 2023 roku Woolworth jest obecny również w Polsce. Sklepy sieci charakteryzują się różnorodnym asortymentem towarów codziennego użytku. Rozciąga się on od artykułów dekoracyjnych i artykułów gospodarstwa domowego, przez elektronikę, drogerie i artykuły upominkowe, po odzież dla całej rodziny. Woolworth angażuje się
w oszczędną produkcję szerokiej gamy towarów, zwracając uwagę na produkty nadające się do recyklingu oraz na redukcję materiału opakowaniowego.