Tłusty Czwartek w ALDI

Pączki z różą, lukrem, czekoladą, a może… serem i pesto? ALDI zdradza, jakie smaki cieszą się największą popularnością w Tłusty Czwartek i przedstawia zaskakującą nowość. Już 8 lutego będziemy obchodzić w Polsce Tłusty Czwartek – święto, które cieszy się coraz większą popularnością. Według badań własnych ALDI zainteresowanie ofertą pączków podczas tego święta wzrosło w 2023 roku aż o 30% względem roku wcześniejszego. Aby zaskoczyć swoich klientów, w tym roku sieć przygotowała nie tylko atrakcyjną ofertę na słodkie wyroby, ale również nietypową propozycję dla miłośników wytrawnych smaków.

Jak podaje ALDI, liczba słodkości zakupionych z okazji Tłustego Czwartego stanowi aż 9% sprzedaży tego produktu w skali całego roku. Zwiększa się również średnia liczba pączków znajdujących się w naszych koszykach – w 2022 roku na jeden paragon przypadało ich statystycznie 4, a w 2023 było to już 5 produktów. A jaki rodzaj pączków gościł na naszych stołach najczęściej?

Według danych ALDI największym powodzeniem pod względem smaku cieszyły się w ubiegłym roku pączki z lukrem. Na drugim miejscu znalazły się pączki z powidłami oraz ajerkoniakiem, a trzecie miejsce na podium zajęły słodkości z nadzieniem różanym.

Odpowiadając na gusta swoich klientów, również i tym razem sieć przygotowała różne opcje dla miłośników słodkości – w ofercie znajdziemy m.in. pączka o smaku orzechowym, z marmoladą czy klasycznym nadzieniem różanym. Ale ALDI w tym roku postanowiło też „pójść pod prąd” i przygotować zaskakującą nowość – czyli donuta w wersji wytrawnej.

W tym roku oprócz oferty na różnego rodzaju pączki, donuty i faworki w słodkiej odsłonie przygotowaliśmy też COŚ specjalnego dla miłośników wytrawnych smaków. Po raz pierwszy specjalnie na Tłusty Czwartek wprowadzamy do sprzedaży donuta z nadzieniem serowym i pesto. To nasza propozycja dla tych, którzy za słodkościami nie przepadają, ale też chcieliby się przyłączyć do świętowania tego dnia. Donut w wersji wytrawnej będzie dostępny w cenie 3,49 zł. – mówi Aleksandra Kohut, kierownik kategorii ALDI.

Sieć przygotowała swoją ofertę nie tylko z myślą o różnych gustach smakowych swoich klientów, ale również zasobności portfela. Dzięki promocji 20% najtańszego pączka w ALDI znajdziemy już w cenie poniżej złotówki. 2,49 zł zapłacimy za pączka z nadzieniem mlecznym, różanym lub z powidłami śliwkowymi (80% owoców śliwki), a 2,29 zł za pączka long z nadzieniem orzechowym. W cenie od 2,49 zł kupimy różnego rodzaju donuty, np. z nadzieniem karmelowym lub marshmallow. Dodatkowo w ofercie ALDI znajdziemy też minipączki o smaku serowym (7,99 zł za opakowanie 200 gramów) oraz faworki w cenie 4,50 zł za 100 gramów. Oferta będzie obowiązywać w sklepach ALDI od 5 do 10 lutego.