Technologia w służbie ekologii: hackathon Centrum R&D Viessmann już wkrótce

Już 21 października we Wrocławiu odbędzie się otwarty hackathon GO Green – Energy Efficiency Solutions organizowany przez Centrum R&D Viessmann. Jego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie oprogramowania służącego lepszemu zarządzaniu i wykorzystaniu energii odnawialnej w gospodarstwach domowych. To pierwsza taka inicjatywa będąca odpowiedzią na obecną sytuację polityczno-gospodarczą na świecie i kryzys klimatyczny.

Viessmann to lider światowego rynku, specjalizujący się w systemach grzewczych, przemysłowych i chłodniczych. We Wrocławiu swój oddział ma Centrum R&D, gdzie powstają innowacyjne rozwiązania technologiczne i elektroniczne dedykowane domom i mieszkaniom. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie tutaj odbędzie się hackathon.

– W naszej codziennej pracy korzystamy wyłącznie z nowoczesnych technologii. Powstające tu aplikacje to jedne z najlepszych, służących optymalizacji zużycia energii w domach na całym świecie. Pracujemy z misją zmieniania świata na lepsze – szczególnie w obliczu obecnych wyzwań klimatycznych – poprzez mądre i nowoczesne rozwiązania, które sami tworzymy i rozwijamy – mówi  Przemysław Grabarczyk odpowiedzialny za rozwój produktów cyfrowych w Centrum R&D we Wrocławiu. – Nasza firma od lat wspiera energetyczną transformację m.in. za pomocą dedykowanych ekosystemów np. takich jak panele fotowoltaiczne. Codziennie poszukujemy także zupełnie nowych kierunków rozwoju naszych produktów.

Hackathon GO Green – Digital Efficiency Solutions to kolejny element realizacji strategii inteligentnego zarządzania energią w domu. Uczestnicy zmierzą się m.in. z zarządzaniem energią za pomocą nowych aplikacji, zaproponowanych podczas tego wydarzenia. Takie spotkanie daje szansę stworzenia i rozwoju własnego, cyfrowego konceptu ekologicznych zmian z wyraźnym naciskiem na efektywność energetyczną oraz możliwość współpracy z Viessmann R&D Center – poznania firmy, jej wartości oraz możliwości jakie daje. To również okazja do zdobycia nagrody finansowej w wysokości 10 000 zł dla zwycięskiego zespołu. Laureaci drugiego miejsca otrzymają 7000 zł, a trzeciego 3000 zł.

– Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy tworzą aplikacje serwerowe, desktopowe, mobilne oraz oprogramowanie embedded, a także tych, którzy chcą podjąć nowe wyzwania. Wszystkie szczegóły na temat wydarzenia dostępne są na dedykowanej stronie https://challengerocket.com/go-green-hackathon-viessmann/ – dodaje Przemysław Grabarczyk.

Na wydarzenie zapraszamy już 21.10 w godzinach od 10:00 do 18:00 do Viessmann R&D Center, Wrocławski Park Technologiczny ul. Duńska 9 (budynek Delta). Planowana liczba uczestników to maksymalnie 100 osób, a zapisy odbywają się drogą elektroniczną na dedykowanej stronie.