Stan surowy inwestycji Osiedle Witaj zakończony.

Na projekcie współrealizowanym przez APP-Projekt zawisła Wiecha

11 maja br. odbyła się uroczystość zawieszenia symbolicznej Wiechy na I etapie Osiedla Witaj w Poznaniu. To projekt Rednet Investment, którego Inwestorem zastępczym jest APP-Projekt. Inwestycja osiągnęła stan surowy i dalej prowadzone będą prace wykończeniowe wewnątrz budynków.


APP-Projekt pełni na Osiedlu Witaj funkcję Inwestora zastępczego i koordynuje prace projektowe przy budowie I etapu kompleksu powstającego przy ul. Czarnucha w Poznaniu.
– Niezwykle cieszymy się, że osiągnęliśmy kamień milowy w realizacji projektu Osiedle Witaj, czyli jego stan surowy. Pomimo zewnętrznych wyzwań, etap I prowadzony jest zgodnie z założeniami, i obecnie przechodzimy do prac związanych z wykończeniem wnętrz budynków – zaznacza Michał Korwin-Małaszyński, Członek Zarządu APP- Projekt.


Kompleks mieszkaniowy powstaje na poznańskich Naramowicach, jednej z najbardziej zielonych dzielnic stolicy Wielkopolski – i znajdować się będzie w sąsiedztwie łąk, lasów i starorzeczy nad Wartą.
Inwestycja zrealizowana zostanie w czterech etapach, na które łącznie składać się będzie 500 mieszkań. I etap zakłada wybudowanie 110 lokali mieszkaniowych, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych – o powierzchni od 37 do 87 mkw, z balkonami lub ogródkami. Do inwestycji przynależeć będzie wielopoziomowy parking oraz naziemne miejsca postojowe.


Kompleks charakteryzować będzie prosta, ale nowoczesna forma architektury z minimalistycznymi elementami wykończenia. Na terenie Osiedla Witaj znajdzie się duże wewnętrzne patio oraz strefa rekreacyjno-wypoczynkowa dla mieszkańców. Projekt posiadać będzie dobry dostęp do miejskiej infrastruktury, w tym placówek handlowych, ośrodków sportowych czy transportu publicznego, z jednoczesnym 15 min. dojazdem samochodem do centrum Poznania.


Zakończenie I etapu i oddanie lokali do użytkowania planowane jest na III kwartał 2023 r. Bliższe informacje o inwestycji: https://osiedle-witaj.pl/
Więcej o APP-Projekt na: https://www.app-projekt.pl/