Sprytny system zabudowy wanny z oświetleniem LED od Schedpol

Remont lub wykańczanie łazienki to zwykle czasochłonny i skomplikowany proces. Warto go sobie ułatwiać sięgając sprytne rozwiązania, które do minimum ograniczają zakres niezbędnych prac. Jednym z takich rozwiązań jest gotowy system zabudowy wanny od firmy Schedpol. Jego montaż nie wymaga kucia ani wiercenia otworów, a ściany boczne nadają się do bezpośredniego oklejenia dowolnymi płytkami.

Wytrzymała konstrukcja

Wanny przeznaczone do zabudowy wymagają zastosowania stabilnej i wytrzymałej podstawy. Nośniki stabilizujące do wanien marki Schedpol oferują zaawansowaną technologię Stabilsound®, która gwarantuje pełne podparcie nie tylko na spodzie, ale i na brzegach wanny, zapewniając tym samym (w przeciwieństwie do montażu na metalowych nóżkach) podparcie 100% powierzchni wanny. Trwała, wykonana z materiału EPS konstrukcja nośnika udźwignie obciążenie sięgające nawet 2 ton, co czyni go jednym z najbardziej wytrzymałych na rynku. Nośniki Schedpol przeznaczone są zarówno do montażu wanien stalowych, jak i akrylowych, z odpływem bocznym lub środkowym według preferencji. 

Szybki montaż

Nośniki EPS marki Schedpol posiadają konstrukcję modułową, dzięki czemu są bardzo poręczne w transporcie i niezwykle łatwo dostosować je do wymiarów wanny – wystarczy połączyć ze sobą kilka elementów, by uzyskać pożądaną długość. Montaż takiego nośnika wykona nawet jedna osoba bez użycia specjalistycznego sprzętu, a poszczególne moduły  zostały tak wyprofilowane, by łatwo je było złożyć. Usadowienie wanny na nośniku zwalnia z konieczności zastosowania klasycznych nóżek czy stelaża, nie wymaga też użycia kotw przyściennych ani konstruowania tradycyjnej zabudowy z gips-kartonu. Ściany boczne nośnika są idealnie pionowe i fabrycznie dostosowane do bezpośredniego oklejenia dowolnymi płytkami bez konieczności specjalnego przygotowywania powierzchni. Tego typu nośnik to prosty sposób na zabudowę wanny niskim nakładem pracy i bez sięgania po dodatkowe, specjalistyczne sprzęty. To znacznie ułatwia remont i obniża jego koszty.

Przemyślane udogodnienia

Przy wykańczaniu łazienki ważne, by rozwiązania technologiczne szły w parze z designem. Nośniki od Schedpol posiadają fabrycznie przygotowane wycięcie na stopy, dzięki któremu korzystanie z wanny będzie znacznie wygodniejsze. Podcięcie umożliwia także opcjonalne wbudowanie oświetlenia LED. Podświetlenie wanny od spodu nada wrażenia lekkości całej konstrukcji i pomoże optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. Dzięki niemu, wanna staje się centralnym punktem łazienki i zmienia ją w klimatyczną strefę SPA. 

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: www.schedpol.pl