Spotkanie ze sztuką w Hotelu Bellotto Pokaz biżuterii Betty & Josh Sary Niedźwieckiej

W piątek, w warszawskim Hotelu Bellotto, odbyła się kolejna odsłona cyklu Spotkań ze sztuką. Tym razem, w murach XVI-wiecznego pałacu, można było podziwiać autorską kolekcję biżuterii Sary Niedźwieckiej. Prace firmowane marką Betty and Josh stworzone zostały z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach.

Zgodnie z obraną strategią Hotel Belotto staje się domem dla szeroko pojętej sztuki. Dlatego organizuje cykl Spotkań ze sztuką, podczas których goście mogą brać udział w pokazach, wernisażach, i aukcjach różnych dzieł – obrazów, rzeźb, a nawet biżuterii. W miniony piątkowy wieczór Hotel Bellotto na kilka godzin zamienił się w tętniące artystycznym życiem miejsce rodem z samego Paryża. A to za sprawą pokazu ręcznie robionej biżuterii Betty&Josh Sary Niedźwieckiej.

– W Hotelu Bellotto w przeszłości były organizowane liczne pokazy mody takich tuzów mody jak Gianni Versace czy święto mody – Warsaw Fashion Day. Teraz postanowiliśmy  pokazać gościom kolekcję biżuterii Betty&Josh, a w planach mamy już kolejne Spotkania ze Sztuką. Mam nadzieje, że nieustannie będziemy zaskakiwać naszych gościpowiedział Maciej Wołoszczak, Dyrektor Operacyjny Hotelu Bellotto.    

Kolekcja ręcznie wykonanej biżuterii Betty&Josh zaciera granice płciowe w projektowaniu – Moim celem jako artysty jest, aby wszystko, co tworzę wywoływało emocje, aby nie było obojętne dla odbiorcy. Swoje projekty kieruję do osób wrażliwych na piękno, poszukujących nieoczywistych form. Chciałabym, aby biżuteria Betty i Josh pełniła rolę talizmanu, dając siłę, niezależność i poczucie wyjątkowości, każdemu, kto po nią sięgnie – mówi projektantka, Sara Niedźwiecka.

Pokaz biżuterii z udziałem modeli i modelek to nie wszystko, co mogli oglądać goście. Hotelowe przestronne wnętrza zostały wypełnione fotografiami artystki. Tworząca w Polsce i we Francji artystka jest absolwentką École National des Beaux Arts w Lyonie. Z wyróżnieniem ukończyła także Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Na swoim koncie ma liczne nagrody za fotografię modową oraz reportażową. Swoje prace wystawiła m.in. w paryskich galeriach. Stworzenie kolekcji Betty& Josh jest jej debiutem, jako projektantki.

Po pokazie każdy z gości miał możliwość porozmawiać z projektantką, a w specjalnie przygotowanych strefach przymierzyć biżuterię.

O artystce

Sara Niedźwiecka

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu
w zakresie fotografii mody i fotografii portretowej. Jeszcze w trakcie studiów została wyróżniona za fotografię reportażową, mając na swoim koncie już wystawę w Opawie. Ukończyła również studia artystyczne i projektowe w École National des Beaux Arts w Lyonie.

Rozpoczęła swoją karierę w Paryżu jako fotografka beauty i mody. Zakochała się w paryskiej kulturze, współpracując z modelkami
i aktorami, międzynarodowymi make-up artystami i fryzjerami. Ma na swoim koncie wystawy i wieloletnią kooperację z właścicielką paryskiej galerii Alley Evą Léandre na Montmartre. Współpracowała także z wielkim kolekcjonerem sztuki, prezesem marki Cartier Alain Dominique Perrin – członkiem rady Międzynarodowej Galerii Tate
i prezesem Muzeum Jeu de Paume w Paryżu oraz Helene Lambert, właścicielką Lambert+Associate, wiodącej firmy doradczej
w zakresie luksusowego handlu detalicznego.

Po 10 latach wróciła do Warszawy, gdzie postanowiła zamieszkać na stałe i pracować, realizując wyjątkowe portrety m.in. Ewy Kasprzyk
i Ryszarda Kalisza (opublikowane przez wydawnictwo G.J., Ryszard
i kobiety, 2015 i Miłość, 2015).

W miarę upływu czasu, jej artystyczna podróż obrała nową ścieżkę
i sprawiła, że powróciła do pasji z dzieciństwa, w której znajdowała spokój i spełnienie w – ręcznie wykonanej biżuterii.