Selena FM w gronie najlepiej zarządzanych spółek prywatnych w Polsce

Firma Selena FM, kierująca Grupą Selena, została wyróżniona w pierwszej polskiej edycji programu Best Managed Companies. Docenione zostały praktyki zarządcze stosowane w przedsiębiorstwie. Plebiscyt jest międzynarodowym, autorskim projektem firmy doradczej Deloitte.

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość biznesowa wymaga sprawnego, etycznego i jednocześnie elastycznego przywództwa. Perspektywiczna wizja i strategia, jasna misja, umiejętność adaptacji do zmian warunków rynkowych, zaangażowane zespoły to dziś wyróżniki najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw. Właśnie w gronie 20 takich podmiotów znalazła się Selena FM, wyróżniona w autorskim plebiscycie Deloitte. Weryfikuje on przedsiębiorstwa w czterech obszarach zarządzania: strategii, innowacji, kultury organizacyjnej
i wyników finansowych.

– Znalezienie się w gronie najlepiej zarządzanych spółek prywatnych w Polsce to cenne wyróżnienie. Tym bardziej, że docenione zostało nasze podejście do prowadzenia biznesu, nasza strategia, sposób budowania organizacji – mówi Jacek Michalak, prezes zarządu. – Na polskim rynku działamy od 30 lat. Miano Best Managed Companies jest potwierdzeniem naszej konsekwencji, determinacji, drogi, którą przemierzamy wspólnie
z gronem dziś już 1900 pracowników. 

Best Managed Companies to autorski plebiscyt ustanowiony w 1993 roku przez Deloitte Private w Kanadzie.
W 2022 roku ruszyła jego polska edycja. Wspomniany program ocenia kompetencje oraz sposoby działania kierownictwa firmy, badane są także ogólne wyniki przedsiębiorstwa oraz parametry wzrostu organizacji. Uczestnicy nie tylko poddają się audytowi, ale jednocześnie biorą udział w warsztatach, które pozwalają na zdobycie cennej, dodatkowej wiedzy i wymianę doświadczeń. W tym roku weryfikacji poddało się kilka tysięcy firm prywatnych i rodzinnych z 41 krajów na świecie. 

Selena FM od początku swojej działalności stawia na aktywny rozwój i perspektywicznie patrzy na rynek biznesowy. Firma była wielokrotnie nagradzana w różnych konkursach. Kilka tygodni temu została nagrodzona Kryształem Polskiej Gospodarki w kategorii „Odpowiedzialny biznes”, m.in. za działania na rzecz zrównoważonego budownictwa i ograniczenia zmian klimatycznych. W 2021 roku Selena FM została uhonorowana tytułem Zielonego Czempiona w rankingu czempionów narodowych Polityki Insight. 

Więcej informacji na stronie: selena.com oraz w biurze prasowym: grupaselena.prowly.com.