Schneider Electric przedstawia wyniki badań i innowacje przygotowujące infrastrukturę IT do działania w warunkach zerowej emisji

  • Badania przeprowadzone na zlecenie Schneider Electric ujawniają lukę w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju w centrach danych i branży IT
  • Kolejne innowacje wspierają falę zrównoważonego rozwoju w centrach danych i infrastrukturze edge computing. Obejmują one:
    • Program partnerski mySchneider IT
    • Prefabrykowane modułowe centra danych Easy Modular “All in One”
    • Oprogramowanie EcoStruxure IT DCIM

 Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, opublikował trzy niezależne badania, dzięki którym możliwe jest lepsze zrozumienie stopnia zaawansowania inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju w firmach IT i centrach danych. Dają one odpowiedź na pytanie – na jakim etapie drogi do realizacji wizji zerowej emisji gazów cieplarnianych znajduje się dziś branża IT i centrów danych. Wyniki badań przeprowadzonych przez czołowych analityków branżowych zostały zaprezentowane podczas wydarzenia „The Future is Now: Preparing IT Infrastructure for Net Zero Operations”. 

Agencje badawcze 451 Research, Forrester i Canalys niezależnie zebrały dane od ponad 3 000 podmiotów z całego świata, w tym największych dostawców usług kolokacji i chmury, dostawców rozwiązań IT oraz specjalistów IT z różnej wielkości organizacji. Wyniki badań jednoznacznie pokazują, że w branży centrów danych i IT istnieje rozbieżność między tym, co firmy deklarują, a rzeczywistym wdrażaniem programów zrównoważonego rozwoju w pełnym cyklu życia infrastruktury IT.

Zgodnie z wynikami badania 451 Research, w ankiecie przeprowadzonej wśród 1100 specjalistów IT odpowiedzialnych za podstawowe i rozproszone IT, 26 proc. respondentów stwierdziło, że ich organizacja posiada program zrównoważonego rozwoju obejmujący cały cykl życia infrastruktury, ale tylko 14 proc. podejmuje działania zmierzające do wdrożenia takiego programu. Analiza wykazała ponadto, że 22 proc. respondentów nie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju, ale może podejmować inicjatywy w zakresie efektywności w celu poprawy określonych obszarów działalności.

Centra danych odgrywają szczególnie istotną rolę w napędzaniu inicjatywy Elektryczności 4.0, która naszym zdaniem jest kluczem do zmiany trajektorii zmian klimatycznych. Jako branża jesteśmy odpowiedzialni za jak najszybszą realizację naszych zobowiązań w zakresie ochrony środowiska. Poczyniliśmy już pewne postępy. Jednak aby uniknąć poważnych wyzwań energetycznych, wszystkie centra danych, w tym centra danych z rozproszoną infrastrukturą brzegową, muszą być bardziej zrównoważone, wydajne, adaptacyjne i odporne – mówi Pankaj Sharma, wiceprezes wykonawczy Schneider Electric. – Wyniki badań są jednoznaczne: branża wie, że zrównoważony rozwój musi być traktowany priorytetowo, ale nadal istnieją wyzwania związane z wdrażaniem działań. Pokonanie tych wyzwań będzie wymagać wspólnego wysiłku. Dobra wiadomość jest taka, że technologia umożliwiająca podjęcie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju istnieje już dziś. Teraz jest czas na działanie – dodaje ekspert.

Oprócz opublikowania wspomnianych wcześniej badań, 8 czerwca w swojej centrali w Paryżu Schneider Electric ogłosił na żywo kilka innowacji, które mają pomóc specjalistom z branży centrów danych i IT w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju.

Zaktualizowany Program Partnerski IT wspiera Partnerów w rozwoju ich działalności 

Zaktualizowany program mySchneider IT, bazujący na bogatych doświadczeniach Schneider Electric, pomaga partnerom rozwijać i wyróżniać swoją działalność w dłuższej perspektywie. Kolejna ewolucja programu partnerskiego wspiera partnerów z branży IT dzięki uproszczonej strukturze i zróżnicowanym specjalizacjom dla kluczowych sektorów, takich jak centra danych, rozwiązania IT, oprogramowanie i usługi – a wszystko to z nowym zakresem narzędzi sprzedaży, szkoleń i wspierających zasobów. Program obejmuje nowe korzyści związane z każdą ze ścieżek specjalizacji i oferuje partnerom jasną strategię zrównoważonego rozwoju dzięki rozwiązaniom Schneider Electric Green Premium™, oferującym zrównoważone działanie i cyrkulacyjność już na etapie projektu. Partnerzy mogą stać się strategicznymi doradcami i ekspertami w zakresie wielu kompetencji IT na swoich rynkach, umożliwiając rozwój różnych modeli biznesowych, zwiększając przejrzystość wymagań i korzyści oraz wzmacniając praktykę zorientowaną na kanał partnerski. 

Schneider Electric wprowadza Easy Modular Data Center All-in-One

Schneider Electric ogłosił również wprowadzenie na europejski rynek nowego rozwiązania o nazwie Easy Modular Data Center All-in-One. Dostępne w 4 standardowych obudowach z dodatkowymi opcjami konfiguracyjnymi, modułowe centra danych Easy Modular „All-in-One” łączą zasilanie, chłodzenie i sprzęt IT w jednym, wstępnie skonfigurowanym rozwiązaniu, zapewniając wyjątkową wartość dla firm chcących wdrożyć strategię edge computing.

Seria Easy Modular Data Center All-in-One rozszerza ofertę firmy Schneider Electric w zakresie prefabrykowanych, modułowych centrów danych, bazując na sukcesie produktów infrastruktury fizycznej Easy, w tym Easy Rack, Easy PDU i Easy UPS. Poprzez wprowadzenie Easy Modular Data Center All-in-One, Schneider Electric usprawnia proces projektowania i uruchamiania centrów, eliminując wstępne prace inżynierskie, aby sprostać wymagającym terminom i dostarczyć klientom wysokiej jakości, ustandaryzowane rozwiązanie w ciągu zaledwie 12 tygodni. 

Monitoring i zarządzanie infrastrukturą hybrydową dzięki EcoStruxure IT

Firma zaprezentowała też aktualizację swojego wielokrotnie nagradzanego oprogramowania EcoStruxure IT DCIM. Obejmuje ona poszerzenie możliwości do zarządzania infrastrukturą centrów danych z pojedynczych centrów danych na pełne, hybrydowe środowisko IT. Aktualizacja spełnia dzięki temu wymagania branży w zakresie bardziej odpornej, bezpiecznej i zrównoważonej infrastruktury IT. EcoStruxure IT wspiera zespół ds. rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta, składający się z wykwalifikowanych inżynierów, którzy komunikują się w 24 językach i przeprowadzają integracje z klientami na całym świecie. 

Profesjonaliści z branży na całym świecie mogą wypróbować oprogramowanie za darmo przez 30 dni, tworząc konto EcoStruxure IT. Wystarczy odwiedzić stronę EcoStruxureIT.com, aby sprawdzić dostępność poszczególnych ofert lub utworzyć konto.

O EcoStruxure

EcoStruxure™ to nasza otwarta, interoperacyjna architektura i platforma systemowa z obsługą technologii IoT. EcoStruxure daje klientom Schneider Electric nową wartość w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności, zrównoważonego rozwoju i łączności. EcoStruxure wykorzystuje postępy w dziedzinie IoT, mobilności, detekcji, chmury, analityki i bezpieczeństwa cybernetycznego, aby zapewnić innowacje na każdym poziomie. Obejmuje produkty podłączone, sterowanie na krawędziach, aplikacje, analizy i usługi, które są wspierane przez Customer Lifecycle Software. Rozwiązanie EcoStruxure™ zostało wdrożone w prawie 500 000 obiektów przy wsparciu ponad 20 000 deweloperów, 650 000 usługodawców i partnerów, 3 000 zakładów użyteczności publicznej. Łączy ono ponad 2 miliony zarządzanych aktywów. 

Od doradztwa w zakresie energii i zrównoważonego rozwoju po optymalizację cyklu życia systemów operacyjnych – w Schneider Electric oferujemy usługi na całym świecie, aby sprostać potrzebom Twojej firmy. Jako organizacja zorientowana na klienta, Schneider Electric jest zaufanym doradcą, który pomaga zwiększyć niezawodność aktywów, obniżyć całkowity koszt wdrożenia i przeprowadzić cyfrową transformację przedsiębiorstwa w kierunku zrównoważonego rozwoju, wydajności i bezpieczeństwa.

O Schneider Electric 

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie. 

www.se.com/pl