SCALLIER WYNAJMUJE W ZABRZU

Nowy park handlowy w Zabrzu dostarczy na lokalny rynek około 2 700 mkw. powierzchni oraz parking na 60 miejsc. Otwarcie nowego obiektu przewidziane jest na IV kwartał 2024 roku. Scallier odpowiada za przygotowanie koncepcji komercjalizacji, wynajem oraz prowadzenie procesu deweloperskiego. Nowa inwestycja powstanie w tradycyjnie handlowej lokalizacji – tuż obok planowanego obiektu funkcjonuje wielkopowierzchniowy sklep ALDI, stacja paliw, osiedle mieszkaniowe oraz pętla tramwajowa.

Zabrze zamieszkuje ponad 160 000 osób. Nowy obiekt handlowy powstanie przy ulicy Wolności 480 na terenie dzielnicy Zaborze, w której mieszka około 27 000 mieszkańców. Tuż obok terenu inwestycji znajduje się pętla tramwajowa, a w bezpośrednim sąsiedztwie przebiega Drogowa Trasa Średnicowa (DTŚ) łącząca najważniejsze miasta Aglomeracji Śląskiej zamieszkiwanej przez około 3 miliony mieszkańców.

Nowy park handlowy dostarczy nowoczesnych powierzchni handlowych dopasowanych do wymagań lokalnych społeczności. Lokalizacja, w której realizujemy obiekt jest postrzegana jako typowo handlowa: mieści się przy głównych, śląskich arteriach komunikacyjnych i z licznymi punktami usługowo-handlowymi w sąsiedztwie planowanej inwestycji” – mówi Anna Wojciechowska, Senior Leasing Manager w Scallier odpowiedzialna za komercjalizację projektu w Zabrzu. „W promieniu 300 metrów znajdują się paczkomaty InPost i Orlen, placówka Poczty Polskiej, placówki bankowe, przychodnia, dwie stacje benzynowe, a także sklepy sieci Lidl oraz Aldi. Do nowej nieruchomości wprowadzimy punkty oferujące komplementarny asortyment i usługi, i stworzymy pełnowartościową handlową lokalizację, w której mieszkańcy będą mogli zrealizować niemal wszystkie codzienne potrzeby” – podkreśla Anna Wojciechowska.

***

Scallier, deweloper i asset manager nieruchomości komercyjnych specjalizuje się w parkach handlowych i innych, mniejszych kompaktowych handlowych formatach. Firma działa od 2011 roku i rozwija swoją działalność zarówno w Polsce, jak i w innych europejskich krajach dostarczając

najwyższej jakości produkty i usługi związane z rozwojem i maksymalizacją wartości aktywów handlowych zarówno na rzecz indywidualnych, jak i korporacyjnych inwestorów.

Więcej informacji: www.scallier.com