QuickPay z nagrodą dla najlepszej partnerskiej usługi finansowej 2022

Rada Ekspertów Loan Magazine Awards nagrodziła usługę ekspresowych płatności QuickPay, dostępnej dla użytkowników platformy transportowej Trans.eu, Kryształem Jakości Partnerskiej za najlepszą partnerską usługę finansową w 2022 roku.

9 lutego 2023 we Wrocławiu miała miejsce gala Loan Magazine Awards. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla polskiej branży finansowej, podczas którego przedstawiciele sektora pozabankowego mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, jak również nagrodzić produkty i rozwiązania, które wyróżniły się na rynku w ostatnim roku.

Wśród laureatów tegorocznej edycji Loan Magazine Awards znalazł się QuickPay – usługa ekspresowych płatności dostępna dla użytkowników platformy transportowej Trans.eu. Dzięki QuickPay przewoźnik, który zawarł transakcję na platformie, zaraz po wykonaniu usługi transportowej i wystawieniu faktury może zgłosić fakturę do ekspresowej zapłaty bezpośrednio przez platformę Trans.eu. Transcash, który jest operatorem finansowym, opłaca fakturę w ciągu 30 minut, a z płatnikiem rozlicza się w pierwotnym terminie z faktury.

To wyjątkowo ważne wyróżnienie dla Transcash oraz Trans.eu, właściciela jednej z największych platform transportowo-logistycznych w Europie, ponieważ jest zwieńczeniem wielu miesięcy pracy osób zaangażowanych w powstanie QuickPay.  Usługi niebywale potrzebnej w branży TSL, która w sposób szybki i bezpieczny pomaga otrzymać płatność za zrealizowaną usługę transportową – powiedział odbierający nagrodę Jakub Gwiazdowski, Head of Partnership & Relations w Transcash.eu.

To, co wyróżnia QuickPay to prostota, łatwa dostępność bezpośrednio z poziomu platformy Trans.eu bez konieczności zawierania dodatkowych umów, a przede wszystkich szybkość, którą zapewnia w pełni automatyczny i cyfrowy proces obsługi.

Dla branży transportowej, w której długie terminy płatności na fakturach (najczęściej 60 dni) są normą, takie usługi jak QuickPay są skutecznym wsparciem płynności finansowej i zapobiegają zatorom płatniczym. Pozwalają skrócić czas oczekiwania na pieniądze przy jednocześnie niskim koszcie finansowania

Poza ekspresową zapłatą dla przewoźnika, QuickPay jest również istotnym wsparciem dla płatników, którzy dołączając do programu szybkich płatności, dają swoim przewoźnikom możliwość otrzymania zapłaty od razu po wykonaniu usługi. Płatnicy, którzy chcą dołączyć do programu ekspresowych płatności, są weryfikowani pod kątem wiarygodności płatniczej i nie mogą stosować zakazu cesji.

Transcash od kilkunastu lat dba o bezpieczeństwo finansowe firm z branży TSL. Specjalizujemy się w usługach finansowych, windykacyjnych i prawnych dla sektora transportu w relacjach międzynarodowych i krajowych. W 2022 roku na naszym liczniku wybił pierwszy miliard – faktury na tę kwotę sfinansowaliśmy od początku działalności faktoringowej.