Przyspieszone procesy transformacyjne dzięki połączonej mocy SAP LeanIX, SAP Signavio i RISE

13.06.2024 Podczas SAP Sapphire 2024 w Barcelonie ogłoszono prostszą ścieżkę transformacji dla klientów RISE. Nowe perspektywy będą możliwe dzięki rozwiązaniom SAP LeanIX i SAP Signavio, a związane są m.in. z połączeniem SAP LeanIX z Joule – asystentem AI od SAP – oraz niedawno podanym do wiadomości zamiarem przejęcia platformy cyfrowej WalkMe.

Firmy muszą szybko reagować na nowe technologie, budować odporność swoich łańcuchów dostaw i włączać założenia zrównoważonego rozwoju do swoich działań. Jednak te niezbędne transformacje często napotykają wyzwania: brakuje jasnego przeglądu procesów i aplikacji; istnieją ograniczenia w zakresie zdolności, umiejętności i budżetów; a IT i biznes często nie są do siebie dopasowane. Wszystko to może skutkować opóźnieniami, rosnącymi kosztami, a nawet nieudanymi transformacjami.

Rozwiązania SAP pomagają sprostać tym wyzwaniom. SAP LeanIX odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu aplikacjami, pomagając firmom w transformacji IT.Rozwiązania SAP Signavio wspierają optymalizację procesów i transformację procesów biznesowych. To potężne połączenie zapewnia przejrzystość i wgląd w procesy, aplikacje, ludzi i dane, które są niezbędne do przejścia od strategii transformacji, do jej realizacji.

Te narzędzia są kluczowe i sprawiają, że SAP może mocno wspierać klientów w modernizacji ich środowisk IT. To także nowe perspektywy rozwijania zwinności, idei zrównoważonego rozwoju i innowacyjności w biznesie. Dodatkowo towarzyszy im niedawno ogłoszona informacja o tym, że SAP przejął firmę WalkMe, zajmującą się platformą cyfrowej adopcji. WalkMe pomaga organizacjom poruszać się w gąszczu ciągłych zmian technologicznych, zapewniając użytkownikom zaawansowane wskazówki i funkcje automatyzacji w celu płynnego wykonywania przepływów pracy w dowolnej liczbie aplikacji.

Głos z rynku

Wiodące firmy doświadczyły już połączonych korzyści rozwiązań SAP LeanIX i SAP Signavio.

“Wdrożenie SAP Signavio we FrieslandCampina pomaga nam udoskonalić i zsynchronizować nasze procesy biznesowe w całej organizacji. Doprowadziło to już do poprawy wydajności i współpracy. Widzimy ogromny potencjał jeszcze silniejszego dostosowania strategii IT i biznesowych poprzez połączenie ofert SAP Signavio i SAP LeanIX” – powiedział Daniel Tavares Delgado, dyrektor Business IT – Global SAP Centre of Excellence we FrieslandCampina.

“Synergia SAP Signavio i SAP LeanIX oparta na sztucznej inteligencji zapewnia bezpośrednią wartość i optymalizuje procesy, wspierając rewolucję w transformacji i architekturze korporacyjnej. Przyczynia się to do wyjątkowej wydajności i elastyczności operacji” – mówi Dirk Ramhorst, wiceprzewodniczący SAP Chemical Executive Advisory Council (CEAC), który jest uznanym ekspertem branżowym i pracował z oboma rozwiązaniami na różnych stanowiskach w ostatnich latach (np. jako CDO/CIO w WACKER Chemie AG w Monachium i CIO w Evonik Industries).

Podstawa sukcesu

Niedawno LeanIX rozszerzyło swoje rozwiązania w zakresie architektury korporacyjnej, aby wspierać wdrażanie i zarządzanie sztuczną inteligencją na dużą skalę. Opierając się na bazującym na danych i zautomatyzowanym podejściu, dzięki któremu SAP LeanIX pomaga firmom identyfikować przestarzałe aplikacje, podejmować rozsądne decyzje i napędzać modernizację ich środowiska aplikacji IT, rozszerzenie to umożliwia firmom uwidocznienie wdrożenia sztucznej inteligencji w całym środowisku aplikacji. Ta widoczność pomaga ustanowić jasne standardy oceny wyzwań związanych z AI. Pozwala także na identyfikację miejsc, w których zastosowanie sztucznej inteligencji może przynieść największe korzyści organizacji.

„Nasza strategia umożliwia organizacjom ciągłą transformację w szybko zmieniającym się środowisku biznesowym. Dzięki zintegrowanemu, kompleksowemu spojrzeniu na aplikacje IT i procesy biznesowe, przyspieszamy modernizację, zmniejszamy wyzwania związane z transformacją dla naszych klientów i zapewniamy im możliwość dostosowania się do zmian technologicznych, takich jak chmura i sztuczna inteligencja” – mówi André Christ, współzałożyciel i dyrektor generalny SAP LeanIX.

Ważnym krokiem w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw jest integracja SAP LeanIX w ramach RISE with SAP. Dzięki temu pakietowi usług SAP wspiera klientów w przejściu na SAP S/4HANA w chmurze. dostarczając usługi i narzędzia oparte na podejściu „clean core”, aby pomóc firmom w migracji systemów lokalnych, przekształcaniu procesów biznesowych, napędzaniu ciągłych innowacji i odblokowywaniu elastyczności chmury.

„Połączenie RISE with SAP, SAP Signavio i SAP LeanIX stanowi podstawę sukcesu z SAP S/4HANA. Umożliwia to organizacjom przejście od strategii biznesowej do realizacji na poziomie IT z precyzją i niespotykaną dotąd przejrzystością. Asystent AI SAPJoule wzmacnia tę transformację dzięki inteligentnym i uwzgledniającym kontekst spostrzeżeniom, które skutkują jeszcze szybszym podejmowaniem decyzji i poprawą wydajności operacyjnej” – podsumowuje Rouven Morato, General Manager SAP Signavio i SAP LeanIX.

Więcej informacji o tym, jak technologia zmienia oblicze biznesu, można było usłyszeć podczas SAP Sapphire Barcelona.