Przerwali budowy, by zadbać o bezpieczeństwo

W Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy na budowach Bouygues Immobilier Polska przerwano na chwile prace. Wszystko po to, by pracownicy mogli porozmawiać o… bezpieczeństwie. 

3872 osoby zostały poszkodowane na budowach w Polsce w 2020 roku, z czego większość stanowiły upadki z wysokości. Mimo znacznej poprawy wskaźnika bezpieczeństwa, wypadki śmiertelne nadal stanowią wysoki odsetek wypadków w budownictwie. 

 

Bouygues Immobilier Polska – deweloper, który od 2001 roku wybudował w Polsce 58 inwestycji, w których powstało aż 8100 mieszkań i lokali usługowych – 28 kwietnia przerwał chwilowo prace na wszystkich budowach w kraju. Celem było spotkanie z pracownikami dotyczące zasad bezpieczeństwa. Akcja zainicjowana przez prezesa Bouygues Immobilier, Bernarda Mouniera, odbyła się równolegle we wszystkich krajach, w których deweloper buduje swoje osiedla.

Zależy nam, żeby każdy, kto pracuje na budowach Bouygues Immobilier wiedział, że wróci wieczorem do domu zdrowy i bezpieczny. Status dewelopera nie zwalnia nas z odpowiedzialności za bezpieczeństwo w miejscach, gdzie prowadzimy naszą działalność. Chciałbym, aby budowy Bouygues Immobilier stanowiły wzorzec bezpieczeństwa i higieny pracy – podkreśla Bernard Mounier, prezes Bouygues Immobilier.

Ta wiodąca międzynarodowa firma z ponad 70-letnim doświadczeniem w budownictwie jest częścią Grupy Bouygues, która skupia 120 tys. pracowników w ponad 80 krajach z takich branż, jak budownictwo, prace publiczne i sieci elektryczne (Bouygues Construction), nieruchomości (Bouygues Immobilier), budownictwo drogowe (Colas), telekomunikacja i media (kanał telewizyjny TF1 i spółka Bouygues Telecom). Do największych osiągnięć Grupy Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

28 kwietnia pracownicy wszystkich budów Bouygues Immobilier w Polsce zrobili sobie przerwę i w miłej atmosferze przy porannej kawie wysłuchali najpierw wystąpienia wideo Bernarda Mouniera, a następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej standardów bezpieczeństwa na budowach Bouygues Immobilier Polska. Uczestnicy wymienili się opiniami i uwagami, a także proponowali rozwiązania, które mogą przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Pracownicy wzięli również udział w quizie BHP, a także podpisali kartę zaangażowania na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy Bouygues Immobilier. 

Aktualnie na pięciu budowach dewelopera pracuje około 400 pracowników. Firma za cel stawia sobie stworzenie takich warunków pracy, w których każdy pracownik dba o bezpieczeństwo własne i swoich współpracowników. 

– Bezpieczeństwo pracowników na naszych budowach ma dla nas kluczowe znaczenie. Staramy się codziennie zwracać na to uwagę i przypominać wszystkim, że stosowanie środków ochrony osobistej i zbiorowej to podstawa bezpiecznej pracy – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska. Jak podkreśla, takie akcje, jak ta zorganizowana w Światowym Dniu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, mają podnieść świadomość pracowników, a także wypracować nowe sposoby dbania o wzajemne bezpieczeństwo.

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 58 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8200 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach 

i satysfakcji naszych Klientów.

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).