Przemysłowa Wiosna – marka sama w sobie

Podsumowując tegoroczną Przemysłową Wiosnę można oczywiście używać słów „rekord”, „największa” czy „absolutny hit”. Osoby, które nie odwiedziły przemysłowego cyklu w Targach Kielce mogą uznać to jednak z PR-owe chwyty. Nic bardziej mylnego. Targi spod znaku STOM w 2023 roku były absolutnie rewelacyjne, a świadczą o tym nie tylko liczby.

Chociaż te oczywiście muszą robić wrażenie – zajęte wszystkie hale kieleckiego ośrodka, niemal 600 wystawców, oraz 19 tysięcy zwiedzających. Dodatkowo wszyscy, którzy odwiedzili Targi STOM w latach poprzednich zgodnie twierdzili, że tylu pracujących maszyn w Targach Kielce jeszcze nigdy nie było. Warto też przypomnieć, że od 2015 roku powierzchnia wystawy każdego roku rosła o 20%, trend ten został zachwiany w latach pandemii, choć nawet wtedy cykl spod znaku STOM został zorganizowany. 2023 rok to powrót do tendencji wzrostowej – „Przemysłowa Wiosna” była nie tylko większa od rekordowej edycji z 2019, była największa w historii.

W zachwycie jaki można odczuwać na myśl o tych wszystkich liczbach, trzeba jednak zwrócić uwagę na jedną ważną kwestię – nie liczba zwiedzających jest najważniejsza, najważniejsza jest jakość kontaktów zdobytych na targach i wartość kontraktów wynikających następnie z tych rozmów. A to, że spotkania były niezwykle satysfakcjonujące podkreślali jednogłośnie niemal wszyscy wystawcy.

Merytorycznie o metrologii

Podczas drugiego dnia Przemysłowej Wiosny zorganizowano kolejną odsłonę seminarium metrologicznego poświęconego budowaniu współpracy między nauką i biznesem zatytułowanego „Nauka w biznesie – komercjalizacja wyników badań naukowych”. Wydarzenie otworzył Jerzy Józwik – dyrektor biura Polskiej Unii Metrologicznej w Lublinie, który omówił m.in. cechy charakterystyczne powszechnego spisu metrologicznego, czyli spisu kluczowej aparatury naukowej oraz naukowo – badawczej. Jacek Semaniak – Prezes Głównego Urzędu Miar, Przewodniczący Prezydium Polskiej Unii Metrologicznej przywitał zgromadzonych gości i omówił główne działania związane z rozbudową Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar mającego wpływ na rozwój polskiej metrologii:

– Podejmujemy liczne działania, aby tworzyć pozytywny klimat wokół metrologii. Temu też miało służyć stworzenie Polskiej Unii Metrologicznej, uruchomienie programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Polska Metrologia” oraz powstanie Klastra Metrologicznego. Naszym celem jest rozwijanie funkcjonalności, które posiadamy w Głównym Urzędzie Miar i połączenie ich z funkcjonalnościami, jakie posiadają uczelnie. Dzięki temu będziemy tworzyć nowe obszary badawcze – podkreślał Prezes Jacek Semaniak

Medialny szum

Dni Druku 3D, które w tym roku świętowały jubileusz piętnastolecia cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów. Na uwagę radia czy telewizji zasługiwała z pewnością prezentacja druku 3D z użyciem betonu. Tą techniką posługuje się firma 3DArtech z Kielc. Jak informował Karol Jankowicz, przedstawiciel firmy produkcja w głównej mierze skupia się na prefabrykatach i elementach malej architektury. – Nasza firma nie skupia się na drukowaniu budynków, lecz z takich prefabrykatów można oczywiście zbudować pokaźną konstrukcję. Możemy też budować obiekty użyteczności publicznej, które będą pełnić funkcję reprezentacyjną w mieście. Mamy zbudowaną do tego drukarkę, która posiada specjalną głowicę. Także nasza betonowa mieszanka jest skonstruowana pod druk 3D. Jeśli chodzi o małą architekturę to nie widzę przeciwwskazań, by zwykły Kowalski mógł sobie kupić wydrukowany komplet ogrodowy – podkreśla. Np. stojąca waza kosztuje 300 zł, a fotel ogrodowy 600 zł.

Wystawcy Przemysłowej Wiosny zostali nagrodzeni

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia targów, nagrodzono najlepsze produkty prezentowane podczas wystaw. O przyznaniu nagród decydowały komisje konkursowe. W czasie uroczystości wręczono także nagrody TOP DESIGN Targów Kielce za oryginalny i nowoczesny styl prezentacji targowej. Docenione zostały także firmy świętujące jubileusze.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na:

https://www.targikielce.pl/przemyslowa-wiosna

oraz na Profilu Linkedin: https://www.linkedin.com/showcase/stom-metal-processing fait

Zapraszamy na kolejną edycję od 19 do 22 marca 2024 !