Projekt DREMA Tour 2024 nabiera rozpędu!

Edycja targów DREMA 2023 potwierdziła, że połączenie innowacji i edukacji praktycznej ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości przemysłu meblarskiego w naszym kraju. Aby jeszcze lepiej wspierać i motywować polskich przedstawicieli branży drzewnej i meblarskiej w tych trudnych czasach, Grupa MTP wychodzi z inicjatywą DREMA Tour. To największy i najważniejszy cykl wydarzeń w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, dedykowany profesjonalistom i entuzjastom obróbki drewna, zaplanowany na rok 2024 w trzech miastach: w Lublinie (targi LUBDREW), Katowicach (targi DREMASILESIA) oraz w Poznaniu (targi DREMA).

Wyzwania związane z kryzysem w branży mobilizują firmy do poszukiwań coraz bardziej ekonomicznych i skutecznych rozwiązań, które dostępne będą w ramach akcji DREMA Tour w trzech miastach: w Lublinie (1-2 marca 2024, targi LUBDREW), Katowicach (19-21 kwietnia 2024, targi DREMASILESIA) oraz w Poznaniu (10-13 września 2024, targi DREMA). Warto już dziś zaplanować swój udział!

DREMA TOUR 2024 to cykl najważniejszych wydarzeń branży drzewno-meblarskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, wspierany przez liderów rynku: firmy z sektora obróbki drewna i producentów mebli, jak również kluczowe stowarzyszenia i fachowe media. Celem działań jest wzmocnienie pozycji liderów w skali krajowej i międzynarodowej oraz przeciwdziałanie kryzysowi. Aktualnie w organizowanych przez Grupę MTP wydarzeniach (#LUBDREW, #DREMASILESIA, #DREMA) biorą udział czołowi wystawcy i liczni zwiedzający z całej Europy, co pokazuje potrzebę spotkań na żywo, siłę tychże przedsięwzięć i zaangażowanie otoczenia.

W branży drzewno-meblarskiej obecnie zauważalne są kluczowe trendy, takie jak: wzrost świadomości w zakresie zrównoważonego rozwoju, rosnące zainteresowanie ekologią oraz dynamiczny rozwój technologii, zwłaszcza automatyzacji i sztucznej inteligencji. Firmy skupiają się na dostarczaniu bardziej ekologicznych rozwiązań, wykorzystują innowacyjne technologie, a także oferują specjalistyczne usługi dopasowane do potrzeb świadomych klientów. To wszystko będzie można zaobserwować podczas zaplanowanych wydarzeń w ramach DREMA Tour 2024. Organizacja takiego wydarzenia oraz uczestnictwo w nim przedstawicieli rynku ma potężny wpływ na rozwój sektora produkcji mebli i obróbki drewna, wspierając zarówno wzrost gospodarczy firm, jak i postęp w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań i technologii stosowanych w branży. – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA i DremaSilesia. – Przyszłość przemysłu drzewno-meblarskiego będzie zależała od wielu czynników, w tym zmieniających się oczekiwań konsumentów, postępujących technologicznych innowacji i przepisów regulacyjnych. Firmy, które będą elastyczne i gotowe do dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych, będą miały większe szanse na sukces. – dodaje Andrzej Półrolniczak.

W 2024 roku zaplanowana została trasa, składająca się z trzech dużych wydarzeń targowych (#LUBDREW, #DREMASILESIA, #DREMA) prezentujących innowacyjne rozwiązania, maszyny i narzędzia do obróbki drewna, stanowiących najważniejsze spotkania przedstawicieli branży drzewno-meblarskiej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystkie wydarzenia pod szyldem DREMA TOUR organizowane są w 3 modułach: AKADEMIA, POKAZY i EKSPOZYCJA.

  • AKADEMIA: strefa konferencyjna przeznaczona do prowadzenia warsztatów, prelekcji oraz spotkań branżowych, będąca okazją do wymiany wiedzy dotyczącej sytuacji w branży, wyzwań, trendów i przykładowych rozwiązań w zakresie robotyzacji oraz automatyzacji produkcji;
  • POKAZY: przestrzeń demonstracyjna pracy maszyn, urządzeń i narzędzi targowych wystawców. Podczas pokazów zostaną wyprodukowane zestawy mebli, które po zakończeniu targów będą przekazane na szczytny cel m.in. do domów dziecka znajdujących się w Polsce i Ukrainie;
  • EKSPOZYCJA: szeroka oferta wystawców i możliwość prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz małych i średnich zakładów obróbki drewna.

Tym, co wyróżnia targi wchodzące w skład DREMA TOUR od konkurencji jest merytoryczny program dostosowany do aktualnych potrzeb rynku (akademia, pokazy, ekspozycja), wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju (New European BauHaus, DREMA Design, DREMA Dzieciom), realizacja projektów z zakresu działalności CSR (#LAS DREMY, DREMA DZIECIOM), rekomendacja Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

DREMA TOUR to niepowtarzalna okazja do prezentacji najnowocześniejszych dokonań polskich i zagranicznych producentów maszyn, narzędzi i urządzeń dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, jak również idealna przestrzeń dla poznania współczesnych technologii i rozwiązań, stworzona z myślą o profesjonalistach z branży obróbki drewna, producentach mebli, jak i pasjonatach pracy z drewnem i miłośnikach stolarki DIY.

Patronem Honorowym cyklu DREMA TOUR jest Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.

Zapraszamy do uczestnictwa!

-> LUBDREW: Lublin, 1-2 marca 2024

-> DREMASILESIA: Katowice, 19-21 kwietnia 2024

-> DREMA: Poznań, 10-13 września 2024

Więcej informacji: www.drema.pl oraz www.dremasilesia.pl