Poznajcie zdobywców statuetki i tytułu Przyjazny Pracodawca TSL 2022

(Warszawa, 09.11.2022) – 7 listopada 2022 r., w trakcie pierwszego dnia 9. edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland oraz 4. Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs 2022, ogłoszono wyniki  plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2022.

Tytuł Przyjaznego Pracodawcy TSL 2022 zdobyły firmy:

Geis PL w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników) 

Frigo Logistics w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500 pracowników) 

ETS EU w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników)

– Uhonorowanie firmy Geis PL tytułem „Przyjazny Pracodawca TSL 2022” to dla nas zaszczyt,  ogromne wyróżnienie oraz potwierdzenie, że praca, jaką każdego dnia wykonujemy, aby budować angażujące i przyjazne miejsce pracy, przynosi efekt. Bycie przyjaznym i wspierającym pracodawcą jest nieodłączną częścią naszej kultury organizacyjnej. To nasze zobowiązanie wobec pracowników, które podejmujemy każdego dnia, dlatego też udział w Plebiscycie „Przyjazny Pracodawca TSL 2022” był dla nas okazją do sprawdzenia, czy wizja, kultura naszej organizacji, filozofia pracy, a także styl zarządzania zasobami ludzkimi składają się właśnie na słowo „przyjazny”. Mamy świadomość, że bycie przyjaznym i godnym zaufania pracodawcą wymaga nieustannej pracy, ale jednocześnie jesteśmy przekonani, że warto to robić – zwłaszcza dziś, w wymagającej i niepewnej rzeczywistości – powiedziała Dorota Wójcik, HR Manager Geis PL.

Jak wybierano laureatów?

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez organizatorów plebiscytu – portal Pracujwlogistyce.pl 

i organizatora Międzynarodowych Targów TransLogistica Poland – na podstawie punktacji uzyskanej w ocenie ankiet, które wypełniali przedsiębiorcy jako zgłoszenie do plebiscytu. Ankieta zawierała pytania dotyczące kilku obszarów: strategii zarządzania zespołem, motywacji pracowników oraz reakcji na bieżące zjawiska na rynku pracy tj. quiet quitting. Co roku ankieta odzwierciedla ogólne trendy rynku pracy. W tegorocznym plebiscycie szczególną uwagę zwrócono na zmiany i reakcje firm w czasach kryzysu. Do konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt przedsiębiorstw. 

– Każdy rok przynosi coś nowego, w każdym roku pracodawcy zmagają się z nowymi problemami i nowymi wyzwaniami. Ankieta pokazuje jak branża logistyczna radzi sobie w trudnych czasach, raz z brakiem kandydatów, a dwa z odpowiedzią na rosnącą inflację i kryzysy, które dotykają świat. Jak zawsze, wygrały najlepsze firmy, a poziom był bardzo wyrównany i to bez względu na wielkość firmy – skomentowała Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl, współorganizatorka plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL.

– Plebiscyt Przyjaznego Pracodawcy to już tradycja naszych targów. W tym roku odbyła się już 7. edycja plebiscytu, który z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem na rynku pracy. Warto wspomnieć, że tegoroczne 9. Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki – TransLogistica Poland 2022, których Plebiscyt jest częścią, zgromadziła ponad 300 wystawców, co plasuje te targi w gronie największych imprez logistycznych w Europie – podsumował Paweł Konowałek, dyrektor Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland.

Opis zdjęcia: [na zdj. od lewej przedstawiciele firm: Geis PL, Frigo Logistics oraz ETS EU]

***

O plebiscycie 

Organizatorami plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL są redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl i Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland, które co roku odbywają się w pierwszym tygodniu listopada w Warszawie. Udział w Plebiscycie jest bezpłatny, każda z firm z branży TSL – bez względu na wielkość, może wziąć udział w plebiscycie, a zwycięzcy są wyłaniani w swoich kategoriach (małej, średniej i dużej firmy) na podstawie punktacji ankiety, którą wypełniają jako zgłoszenie do konkursu. Firma, która uzyska najwięcej punktów, zostaje zwycięzcą plebiscytu.