Parkuj i ładuj: DKV Mobility współpracuje z MAHLE chargeBIG

Ponad 30 publicznych punktów ładowania aut prądem na lotnisku w Stuttgarcie.

DKV Mobility, wiodąca europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, rozszerza swoją sieć ładowania o 31 publicznych punktów ładowania na wielopoziomowym parkingu P2 na lotnisku w Stuttgarcie, w Niemczech, obsługiwanych przez MAHLE chargeBIG.

MAHLE chargeBIG to lokalne przedsiębiorstwo, specjalizujące się w zarządzaniu infrastrukturą ładowania samochodów energią elektryczną. Firma podpisała ostatnio umowę o współpracy z GreenFlux – spółką zależną DKV Mobility, która zarządza całą ofertą usług ładowania tego operatora. Punkty ładowania są dostępne poprzez aplikację DKV Mobility – za pośrednictwem funkcji płatności DKV APP&GO.

„Niezmiernie cieszy nas partnerstwo z MAHLE chargeBIG”, mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla aut w DKV Mobility. „Teraz nasi klienci mogą nie tylko zaparkować swój pojazd elektryczny w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, ale także podłączyć go od razu do ładownia. Zapewniamy przy tym wygodne i przejrzyste rozliczanie opłat za korzystanie z prądu i parkowanie.”

Sebastian Ewert, założyciel i dyrektor generalny MAHLE chargeBIG dodaje: „Udostępnienie punktów ładowania na lotnisku w Stuttgarcie klientom DKV Mobility pomoże nam dotrzeć z informacją o naszych usługach do szerokiej społeczności osób korzystających z lotniska”. Zauważa, że aplikacja mobilna jest najbezpieczniejszym i najłatwiejszym sposobem popularyzacji stacji ładowania.

Sieć ładowania DKV Mobility obejmuje około 310 000 punktów w całej Europie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dkv-mobility.com

DKV Mobility prowadzi wiodącą w Europie platformę dla biznesu, oferującą rozliczenia oraz liczne usługi dla firm i pojazdów w trasie. Wyróżnia nas ok. 90 lat doświadczenia na rynku. Obecnie dzięki kartom paliwowo-serwisowym DKV Card ok. 259 000 naszych klientów może tankować i ładować swoje pojazdy. Zapewniamy dostęp do największej w Europie sieci akceptacji, na którą składa się: ok. 67 000 konwencjonalnych stacji paliw, ok. 310 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Ponadto, DKV Mobility jest jednym z głównych operatorów rozliczających opłaty drogowe w Europie, a także dostawcą innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Oferujemy także rozległą sieć warsztatów oraz pomocy mobilnej, obejmującą ok. 30 000 warsztatów. W obszarze finansów jesteśmy liderem w usługach zwrotu podatku VAT. Zatrudniając około 1700 pracowników, firma DKV Mobility wygenerowała w 2021 r. obroty o wartości 12 mld euro, osiągając przychód za poziomie 492 mln euro. Naszym celem jest wspieranie transformacji branży TSL oraz motoryzacyjnej w dążeniu do zrównoważonej przyszłości.