Park Glinianka – projekt handlowy zrealizowany przez REDKOM Development otworzył swoje drzwi dla klientów

Park Glinianka, położny w Łubnej na Mazowszu, został oficjalnie otwarty. 30 marca 2023 r. prezes REDKOM Development Łukasz Komierowski i przedstawiciele największego najemcy obiektu – Carrefoura przecięli symboliczną wstęgę, tym samym zapraszając klientów w mury nowego parku handlowego. Obiekt zyskał też kolejnych najemców – wśród nich Jysk oraz piekarnię Grzybki.

Oficjalnemu otwarciu Parku Glinianka towarzyszyły liczne atrakcje dla odwiedzających, przygotowane zarówno przez inwestora, jak i punkty usługowo-handlowe działające na terenie retail parku. Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele lokalnych władz, partnerzy i tłum klientów. Otwarcie spowodowało kilkusetmetrowe korki, które zelżały dopiero wieczorem.

To niezwykła radość i duma sfinalizować tak duże przedsięwzięcie, jakim jest Park Glinianka – wyjątkowy projekt na mapie Mazowsza. Cieszy nas też szybkie tempo, w jakim udało nam się przeprowadzić tę inwestycję. A wszystko dzięki staraniom i wielkiemu zaangażowaniu naszego Zespołu i niezawodnych Partnerów – podkreśla Łukasz Komierowski, prezes REDKOM Development.

Park Glinianka ma ambicję stać się lokalnym „rynkiem” dla szerokiej okolicy. Istotnym novum na tle innych tego typu obiektów jest włączenie do kompleksu strefy rekreacyjnej. Koncept zakłada, że odwiedzający park handlowy, poza załatwieniem sprawunków, będą mogli odpocząć na ławce w parku czy zagrać na boisku w siatkówkę plażową, podczas gdy dzieci spędzą aktywnie czas na placu zabaw z trampolinami i huśtawkami. Cały Park położony jest nad stawem, od którego obiekt wziął swoją nazwę. Zielona strefa rekreacyjna dedykowana jest także organizowaniu lokalnych wydarzeń typu outdoor. Takie założenie ma wymiar socjalizujący, idzie z duchem współczesnych czasów, w których przestrzenie mixed-use mają zaspokoić w jednym miejscu jak najwięcej potrzeb konsumentów.

Część handlowo-usługową tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 10 000 mkw. Do najemców dołączyły niedawno Jysk – sklep z wyposażeniem wnętrz rodem ze Skandynawii – zajmując powierzchnię ok. 1300 mkw oraz ceniona w regionie piekarnia-kawiarnia-cukiernia Grzybki (ok. 170 mkw). Na terenie galerii działają już takie marki jak Carrefour, Rossmann, Sinsay, Pepco, TEDI czy KIK.

Park Glinianka zlokalizowany jest pod adresem Łubna 69, czynny od poniedziałki do soboty i w niedziele handlowe.

Za koncepcję komercyjną i wynajem powierzchni odpowiada firma Scallier.

Informacja o REDKOM Development

Redkom Development – to deweloper z wieloletnim doświadczeniem w realizacji obiektów handlowych, przemysłowych i logistycznych. Realizuje projekty nowe, ale też rewitalizuje i redewelopuje istniejące obiekty zgodnie z wymogami nowoczesnego handlu przy współpracy ze znanymi i sprawdzonymi partnerami.