Otwarcie Audi House of Progress w Wolfsburgu

Otwarta została pierwsza stała ekspozycja Audi House of Progress – w tym celu przeprojektowano pawilon marki w Autostadt w Wolfsburgu. Ma być to dla każdego odwiedzającego centrum doświadczeń Audi i możliwość lepszego poznania firmy, jej produktów oraz wartości. Czterema kluczowymi punktami styku fanów Audi z marką są cyfryzacja, design, osiągi i zrównoważony rozwój.

Zrównoważony rozwój, który przyświeca marce Audi, widać w nowej przestrzeni House of Progress – ponieważ nie dotyczy on jedynie produkcji i łańcuchów dostaw, ale również punktów styku z klientami oraz pasjonatami marki. Wnętrze Audi House of Progress przearanżowano tak, by nowe ekspozycje nie wymagały jakichkolwiek zmian w przestrzeni, w której się znajdują – co jest zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Zmianie mogą ulegać wyłącznie cyfrowe treści i eksponaty.

Przestrzenie wystawowe w nowym Audi House of Progress zlokalizowane są na dwóch poziomach. Na pierwszym znajdują się eksponaty związane z cyfryzacją oraz designem. Możemy tu zobaczyć koncepcyjny model A6 e-tron concept, hybrydę plug-in Audi A8 60 TFSI e oraz inne przedmioty. Są to między innymi interaktywne tylne światła Matrix OLED, materiały takie jak Econyl – czyli tkanina obiciowa z recyklingu – oraz gliniany model Audi e-tron GT quattro. Miłośników marki powinna z pewnością ucieszyć również możliwość zabrania do domu szkiców od Audi Design.

Osiągi, czyli kolejny motyw wystawy, prezentowane są poprzez Audi RS e-tron GT oraz Audi e-tron foil by Aerofoils. Natomiast obok modelu Audi Q4 e-tron znajduje się „Sustainability Table”. Odwiedzający wystawę mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat gospodarki cyrkularnej oraz zrównoważonej współpracy Audi z innymi podmiotami.

W otwartej rotundzie, która łączy oba poziomy wystawowe z poziomem wejściowym, znajduje się „Blog of Progress”. W czasie rzeczywistym jest w nim generowana treść na podstawie codziennych tematów kluczowych dla marki Audi. Na końcu instalacji, gdzie prezentowane są informacje z mediów społecznościowych, znajduje się pojazd z rodziny Sphere, na którego tylnym siedzeniu mogą zasiąść goście odwiedzający wystawę.

Autostadt w Wolfsburgu jest pierwszą stałą lokalizacją Audi House of Progress. Do tej pory przestrzenie te pojawiały się w najbardziej prestiżowych lokalizacjach miast na całym świecie – Wiedniu, Seulu i Mediolanie. Wiosną tego roku House of Progress zostanie otworzone w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, a kolejne lokalizacje są już planowane.

Źródło: audi.pl