OSTATNI BENZYNOWY SAMOCHÓD SPORTOWY JAGUARA: F-TYPE ZP EDITION

  • Jaguar jest coraz bliżej w pełni elektrycznego, nowoczesnego luksusu po ponad 75 latach produkcji sportowych samochodów spalinowych.
  • Kultowe wyścigowe Jaguary E-TYPE z lat 60. XX wieku inspirują końcową, limitowaną wersję F-TYPE ZP V8 o mocy 575 KM z dwiema specjalnie dobranymi przez SV Bespoke specyfikacjami.
  • 150 sztuk wersji ZP powstanie w ostatnim roku produkcji F-TYPE w roku 2024.
  • Ekskluzywne kolory lakieru Oulton Blue lub Crystal Grey z kontrastującymi wnętrzami nawiązują do limitowanej edycji E-TYPE Project ZP Collection od Jaguar Classic.
  • Udoskonalenia SV Bespoke obejmują unikalne wnętrza, wykończenie kół, ręcznie malowane okręgi na drzwiach w wyścigowym stylu, oznaczenie F-TYPE ZP Edition i tabliczkę „1 ze 150”.

Jaguar w wyjątkowy sposób świętuje koniec swojej linii sportowych samochodów spalinowych w 2024 roku, wypuszczając ekskluzywną, limitowaną wersję F-TYPE inspirowaną kultowymi, wyścigowymi Jaguarami E-TYPE z lat 60. XX wieku.

Zaledwie 150 egzemplarzy F-TYPE ZP Edition będzie ostatnimi samochodami sportowymi z silnikiem spalinowym zaprojektowanymi przez Jaguara. Te doładowane sprężarką benzynowe modele o mocy 575 KM charakteryzują się specjalnie dobranymi przez ekspertów do spraw personalizacji z SV Bespoke detalami wnętrza i nadwozia.

Gdy Jaguar rozpoczyna najodważniejszą transformację w swojej historii, aby od 2025 roku stać się w pełni elektryczną, nowoczesną, luksusową marką, to dla nas niepowtarzalna okazja do świętowania sportowych samochodów spalinowych Jaguara. F-TYPE urzeka kierowców od ponad dekady, podobnie jak model E-TYPE pięć dekad wcześniej. ZP Edition jest ostatecznym hołdem dla tej linii, dołączając do znakomitej listy wersji kolekcjonerskich inspirowanych historią, takich jak Project 7 2015 i Heritage 60 Edition 2020 – mówi Rawdon Glover, dyrektor zarządzający Jaguara.

Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne F-TYPE ZP Edition, nawiązujące do pierwszych zwycięskich wyścigów Jaguarów E-TYPE Project ZP stworzonych wkrótce po wprowadzeniu modelu na rynek w 1961 roku. Posiadać one będą lakier Oulton Blue Gloss z wnętrzem ze skóry łączącej kolory: czerwony Mars Red i czarny Ebony lub lakier Crystal Grey Gloss z wnętrzem ze skóry w kolorach granatowym Navy Blue i Ebony. Obydwa modele mają ręcznie namalowane  na drzwiach koła w kolorze Porcelain White Gloss oraz obramowania osłony chłodnicy również w kolorze Porcelain White Gloss.

Żaden kolor lakieru nie był wcześniej oferowany w modelu F-TYPE. Kolory te odpowiadają dwóm specjalnie opracowanym lakierom stworzonym dla siedmiu par samochodów E-TYPE Project ZP Collection przygotowanych przez Jaguar Classic na początku tego roku.

 

Unikalne wnętrza mają wyjątkowe żłobienia siedzeń oraz akcenty zewnętrzne i wewnętrzne w kolorze Gloss Black, w tym zaciski hamulcowe, ekskluzywne detale z inskrypcjami F-TYPE ZP Edition na błotnikach, 20-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, nakładki progowe i elementy deski rozdzielczej. Każdy samochód posiada oznaczenie „1 of 150” nadane przez SV Bespoke.

Od czasu zdobycia wyróżnień, w tym tytułu World Car Design of the Year 2013, F-TYPE niezmiennie wyznacza standardy dla luksusowych, wciągających i skupionych na kierowcy samochodów sportowych z charakterystycznym dźwiękiem silnika V8. Odgłos z rury wydechowej jest tak ikoniczny, że ​​został zarchiwizowany w zasobach Biblioteki Brytyjskiej.

F-TYPE ZP Edition jest dostępny zarówno w wersji nadwozia Coupé, jak i Cabrio. Dzięki mocy 575 KM, momentowi obrotowemu 700 Nm i napędowi na wszystkie koła z technologią Intelligent Driveline Dynamics (IDD) ma wyjątkowe osiągi na każdej nawierzchni i w każdych warunkach pogodowych.  Osiąga przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy, a prędkość maksymalna jest ustawiona elektronicznie i ograniczona do 299 km/h.

Źródło: www.jaguar.pl