ORU HUB HOTEL TALLINN – HANDWRITTEN COLLECTION PRZYWITAŁ PIERWSZYCH GOŚCI

OGŁOSZONA W TYM ROKU MARKA ACCOR DEBIUTUJE W EUROPIE WSCHODNIEJ Z PIERWSZYM OTWARCIEM W STOLICY ESTONII. JUŻ TEGO LATA GRUPA OTWORZY PIERWSZY OBIEKT HANDWRITTEN COLLECTION W POLSCE.

Tallin, 6 czerwca 2023 r. Pierwszy hotel ze wschodnioeuropejskiej kolekcji najnowszej marki Accor otworzył drzwi dla gości, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w historii estońskiej branży hotelarskiej. Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection wyróżnia się doskonałą lokalizacją, unikalnym wystrojem wnętrz i świeżym podejściem do gościnności. Pod szyldem marek grupy Accor w Estonii działają obecnie cztery hotele, a w najbliższej przyszłości dołączą do nich dwa kolejne.

Nowy hotel to pierwszy w Europie Wschodniej obiekt należący do Handwritten Collection, kolekcji hoteli o wyjątkowym charakterze stworzonej w tym roku przez Accor, wiodącą grupę hotelową na świecie. Niezapomniane doświadczenia z pobytu w hotelach tej marki gwarantuje indywidualny charakter każdego z obiektów bezpośrednio powiązany z osobowością i charakterem prowadzących je hotelarzy.

Znany dotychczas jako Oru Hub Hotel i położony przy ulicy Narva w Tallinnie, jest jednym z pierwszych hoteli hybrydowych w Estonii. Po gruntownym remoncie w 2020 roku został ponownie otwarty w ramach zupełnie nowego konceptu będącego połączeniem hotelu, Airbnb i przestrzeni coworkingowej. Wraz z ogłoszeniem nowej marki, Accor zapowiedział dołączenie hotelu do nowej kolekcji, a 1 czerwca Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection przyjął pierwszych gości podczas uroczystego otwarcia.

Dołączenie do marki Handwritten Collection to dla nas ważny krok. W ciągu ostatnich kilku lat dużo zainwestowaliśmy w rozwój naszego hotelu i wierzymy, że Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection przyciągnie odwiedzających dzięki doskonałej lokalizacji i niepowtarzalnemu designowi. Zmiana szyldu wiąże się z wprowadzeniem innowacji do projektu naszego budynku i jego wnętrz. Dotychczas byliśmy czterogwiazdkowym hotelem ze średniej półki, dziś w naszym wystroju design wznosi się na ponadprzeciętny poziom – powiedziała Kristel Mäenurm, General Manager Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection.

Pierwszy hotel Handwritten Collection w Tallinie opiera się na koncepcie „eat, work and play” opracowanym i zrealizowanym we współpracy z renomowaną estońską agencją projektową Velvet i studiem architektury wnętrz Aeris. Czterogwiazdkowy obiekt oferuje 55 komfortowych, nowoczesnych i pięknie zaprojektowanych pokoi. Goście mają również dostęp do wyjątkowego hubu na parterze, gdzie mogą pracować, spotykać się lub po prostu odpocząć. Dodatkowo w hotelu czekają na nich Oru Bistro, sale konferencyjne, przestrzeń warsztatowa i sala do jogi. Estoński hotel posiada już na swoim koncie wiele nagród za wzornictwo, w tym coroczną nagrodę Estońskiego Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, a także znalazł się w pierwszej trójce w kategorii najlepiej zrealizowanych projektów w konkursie estońskiego Funduszu Rozwoju Przedsiębiorczości (Entrepreneurship Development Foundation).

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że przygodę z marką Handwritten Collection w Europie Wschodniej zaczynamy w pięknej Estonii, która staje się jednym z naszych wiodących i kluczowych rynków nie tylko w krajach bałtyckich, ale także w całym regionie. Otwiera to drogę dla kolejnych wspaniałych marek i projektów hotelowych, które zawitają w tym kraju w najbliższej przyszłości. Liczymy, że dzięki sprowadzeniu do Estonii naszych brandów cieszących się światowym uznaniem, wspomożemy rozwój lokalnego rynku hotelarskiego i przyczynimy się do zwiększenia liczby międzynarodowych gości odkrywających ten wspaniały, wciąż nieodkryty, turystyczny klejnot Europy – powiedziała Katarzyna Sławińska, Development Executive Poland and Baltic Countries w Accor.

W uroczystym otwarciu Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection wzięli udział partnerzy, zespół deweloperski Accor oraz przedstawiciele grupy. Podczas wydarzenia przemówienia wygłosili dyrektor hotelu Kristel Mäenurm, Michael Kuc Vice President Franchise Operations UK, Ireland & Eastern Europe w Accor oraz Kristian Kirsfeldt, dyrektor kreatywny agencji projektowej Velvet. Goście mieli również okazję zwiedzić obiekt i wysłuchać koncertu estońskiego duetu jazzowego Peedu Kass & Marianne Leibur.

Pandemia mocno wstrząsnęła branżą hotelarską, w wyniku czego zauważyliśmy, że wielu niezależnych hotelarzy poczuło potrzebę wsparcia ze strony wiodącej międzynarodowej marki, ale bez uszczerbku dla wyjątkowego charakteru ich butikowych hoteli. Dlatego stworzyliśmy Handwritten Collection, by wspierać hotelarzy i zapewniać gościom spersonalizowane, indywidualne doświadczenia z każdego pobytu – podsumował Frank Reul, VP – Development Accor Premium, Midscale & Economy Eastern Europe, Balkans, Italy & Greece.

Podobnie jak odręcznie napisana notatka, każdy hotel z Handwritten Collection odzwierciedla charakter i osobowość ich gospodarzy, dzięki czemu żaden z obiektów nie jest taki sam. Swoją wyjątkowość Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection zawdzięcza pracy najlepszych estońskich projektantów zainspirowanych pamiątkami z podróży: zdjęciami, książkami, smakami i historiami. Ideą, jaka przyświeca hotelowi jest przekonanie, że podróże poszerzają horyzonty, edukują, inspirują i dostarczają niezapomnianych przeżyć. Tę filozofię widać na każdym kroku podczas pobytu w hotelu: od fotografii i książek w wielu językach zgromadzonych z podróży na 1. piętrze poprzez menu Oru Bistro z daniami z podróżniczych inspiracji. W lobby znajduje się kolekcja pocztówek ze znaczkami oraz skrzynka pocztowa, w której każdy gość może przesłać swoim bliskim wspomnienia z podróży. Zdjęcia na pocztówkach są osobiście wykonane przez właściciela hotelu.

Oru Hub Hotel Tallinn – Handwritten Collection znajduje się w pobliżu centrum miasta i zapewnia łatwy dostęp do środków transportu publicznego, co czyni go atrakcyjnym dla zarówno klientów biznesowych, jak i turystów. Centralna oraz zabytkowa część Tallinna znajdują się w odległości 5–10 minut jazdy samochodem lub autobusem, a port morski i lotnisko oddalone są o około 12 minut. Ponadto hotel sąsiaduje z  Lauluväljak, najważniejszą sceną plenerową w mieście.

Tallinn jest kulturalnym, gospodarczym i przemysłowym centrum Estonii, które wita turystów z otwartymi ramionami. Średniowieczne Stare Miasto to jego najstarsza dzielnica, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Estonia jest znana ze swojej innowacyjności, cyfrowych wynalazków i ma więcej startupów niż Dolina Krzemowa. Nie brakuje tu zarazem zabytków, a cały kraj zachwyca również pięknem rodzimych tradycji kulturalnych i bujnej przyrody.

O HANDWRITTEN COLLECTION

Marka Handwritten Collection została stworzona w 2023 roku, aby zgromadzić pod wspólnych szyldem hotele o wyjątkowych osobowościach odzwierciedlających charakter i ciepło ludzi, którzy je kochają i o nie dbają. Wierząc, że hotele są miejscem, gdzie nawiązywane są prawdziwe kontakty i wzbogacane są autentyczne doświadczenia z podróży, hotelarze z Handwritten Collection zapraszają odwiedzających do cieszenia się tradycyjną gościnnością w nowym wydaniu, choć bez rewolucji. Obiekty Handwritten Collection oddają ducha swoich gospodarzy, odzwierciedlają ich gusta, pasje i wszystkie niuanse ich osobowości. Plany zakładają, że do 2030 roku portfolio Handwritten Collection, która otworzyła już pierwsze obiekty w Australii, Francji i Chinach, zapełni 250 hoteli na całym świecie. Handwritten Collection jest częścią grupy Accor, światowego lidera branży hotelarskiej, który posiada ponad 5400 obiektów w ponad 110 krajach, oraz marką uczestniczącą w ALL – Accor Live Limitless – lifestylowym programie lojalnościowym zapewniającym dostęp do szerokiej gamy nagród, usług i przeżyć.

handwrittencollection.com | all.accor.com | group.accor.com