Orient Express w nowej odsłonie

140 lat temu Georges Nagelmackers zrealizował swoje marzenie, uruchamiając pierwsze luksusowe pociągi Orient Express. W dzisiejszych czasach legenda tego wyjątkowego składu ożywa na nowo. Zabytkowe wagony niezwykłej wartości, po burzliwej historii w końcu w nowej formie powrócą do służby. Przed premierą w 2025 roku, Orient Express pokazuje nigdy wcześniej nieujawniane dekoracje na zachwycającej wystawie w Paryżu.

Nowy Orient Express według Maxime d’Angeac

Jesteśmy dumni, że możemy dziś pokazać pierwsze zdjęcia przyszłego pociągu Orient Express. Opowieść inspirowana marzeniami o podróżach niezwykłym składem, obiektem wszelkich fantazji w końcu staje się rzeczywistością. Projekt Maxime d’Angeac, wraz z ujawnieniem luksusu, nowoczesności i francuskiej elegancji, przywraca mit i legendę do życia. Dzięki temu Orient Express znów zabłyśnie, dumny ze swojej 140-letniej historii, patrząc w przyszłość. Legenda trwa – mówi Sébastien Bazin, Chairman & CEO Accor.

Wystawa „Orient Express Revelation” zabiera we wciągającą podróż pełną wrażeń. Sekretne drzwi uchylają rąbka tajemnicy do wyjątkowego cyfrowego doświadczenia, odkrywając fantastyczne wagony i projekt architekta Maxime d’Angeac. To oryginalna eksploracja, która ujawnia pociąg o bajecznym designie, inspirowany 1920 rokiem i zaprojektowany zgodnie ze standardami współczesnego luksusu. 

Miłośnik powieści podróżniczych, architekt Maxime d’Angeac, zafascynowany wielkimi rewolucyjnymi ruchami artystycznymi, od 20 lat realizuje prestiżowe projekty renowacji i dekoracji luksusowych domów, takich jak Daum, Hermès i Guerlain. Dzięki temu projektowi tworzy nową wersję mitu o Orient Expresie. Jak wyjaśnia: jest to reinterpretacja legendarnego pociągu, pomyślanego jako nowa ambasada francuskiego luksusu, sublimowana przez know-how i talenty najlepszych francuskich rzemieślników. 

Orient Express po raz pierwszy odsłania wystrój przyszłego wagonu barowego, wystawnej gabloty zapraszającej pasażerów pod duże kopuły światła inspirowane stylem Drugiego Imperium. W barze znajduje się szklana lada, oddająca hołd René Lalique. Przy każdym stole znajduje się zegar przywołujący na koktajle i kolacje. Pierwszy przycisk na maszynie jest zarezerwowany dla serwisu szampana, podczas gdy drugi wzywa personel. 

Spektakularny i nieoczekiwany wagon restauracyjny powraca do stylu klasycznego Orient Expressu. Maxime d’Angeac reinterpretuje motyw „szyny” stworzony przez Suzanne Lalique-Haviland w 1930 roku, który został przerobiony na ściankach przy użyciu techniki stoneboard. Pod lustrzanym sufitem, poprzecinanym szeregiem łuków, w pełnej harmonii układają się stoły i fotele oświetlone abażurami nawiązującymi do oryginalnych modeli. 

Wyznacznikiem apartamentów jest absolutny komforty połączony z duchem funkcjonalności. Wszystkie kąty są zaokrąglone, ścianki działowe pokryte szlachetnym drewnem i skórą, zagłówki wypełnione drewnem, masą perłową i brązem. W zakątkach dyskretnie objawiają się słynne panele Lalique „Blackbirds & Grapes”, pochodzące z zabytkowego pociągu. Przy
„Wielkiej Transformacji” duże sofy ujawniają się na uboczu ogromnego łóżka. Łazienka i garderoba uzupełniają pomysłowy układ każdego apartamentu.

Wystawa „Orient Express Revelation” po odwiedzinach Paryża zatrzyma się w Design Miami/ w Miami Beach na Florydzie, gdzie będzie gościć od 30 listopada do 4 grudnia.

Film przedstawiający wirtualny spacer po projekcie składu można obejrzeć tutaj. 

 

O ORIENT EXPRESS 

Orient Express, pionier rzemieślniczych podróży od 1883 roku, sublimuje sztukę podróży dzięki luksusowym pociągom, wyjątkowym doświadczeniom i kolekcjom rzadkich przedmiotów. A już wkrótce: pierwsze hotele na całym świecie, wraz z otwarciem Orient Express La Minerva w Rzymie i Orient Express Palazzo Donà Giovannelli w Wenecji w 2024 roku. Dodatkowy projekt został ogłoszony w Rijadzie, pierwszym mieście na Bliskim Wschodzie, które ogłosiło przybycie hotelu Orient Express. Równolegle z uruchomieniem Orient Expressu wyobrażonego przez Maxime d’Angeac, Orient Express La Dolce Vita powita swoich pierwszych pasażerów na pokładzie luksusowych pociągów w 2024 roku, tworząc pełny wszechświat, który zaoferuje podróżnym Orient Express pełne ultra luksusowe wrażenia z podróży. 

O DESIGN MIAMI/ 

Design Miami/ łączy świat poprzez niezwykłe kolekcjonerskie wzornictwo, z targami na żywo i doświadczeniami na trzech kontynentach, które tworzą galerie, projektanci, marki, eksperci, kolekcjonerzy i entuzjaści. Każda edycja Design Miami/ zawiera zabytkowe meble XX i XXI wieku, oświetlenie i obiekty sztuki z najlepszych na świecie, fachowo sprawdzonych galerii, a także prezentuje współpracę projektową ze znanymi markami. Dzięki flagowym targom odbywającym się obok Art Basel w Miami na Florydzie w grudniu i Bazylei w Szwajcarii w czerwcu, Design Miami/ jest podekscytowany wprowadzeniem swojej charakterystycznej mieszanki kultury projektowania i handlu do Paryża w październiku 2023 r. Design Miami/ jest również dostępny 365 dni w roku za pośrednictwem designmiami.com, bogatego w treści rynku cyfrowego zawierającego prace z wiodących galerii oraz oryginalne treści redakcyjne i wideo w Forum Magazine. 

O ACCOR

Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 300 obiektach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio ponad 40 marek segmentu luxury, premium, midscale i economy. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Niezrównaną pozycję Accor w sektorze lifestylowym – jednej z najszybciej rozwijających się kategorii w branży – gwarantuje Ennismore, kreatywna firma hotelarska z wywodzącą się z kultury i lokalnych społeczności z bogatym portfolio przedsiębiorczych i własnych marek z jasno określonym celem. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 260 000 osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless, który jako codzienny towarzysz hotelowych gości pozwala na wzbogacenie pobytu o dodatkową wartość i przeżycia związane z szeroką gamą benefitów, usług i doświadczeń. Poprzez inicjatywy takie jak Planet 21 – Acting Here, Accor Solidarity, RiiSE i ALL Heartist Fund, grupa koncentruje się na tworzeniu pozytywnych działań poprzez promowanie etycznego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, odpowiedzialnego hotelarstwa, zaangażowania społecznego, różnorodności i inkluzywności. Założona w 1967 roku spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na stronie: group.accor.com. Zapraszamy do polubienia strony Accor na Facebooku oraz do śledzenia na Twitter, Facebook, LinkedIn i Instagram.