Onice – kamień, który kocha światło

Świetliste, transparentne i wielowymiarowe – poznaj zachwycającą kolekcję płyt wielkoformatowych Onice Ceramiki Tubądzin. Projektanci z TU_kolektyw sięgnęli tym razem po subtelną odmianę onyksu. Delikatna biel i odcienie różu przypominają budzące się o świcie niebo.

Niebo skrzące się łagodnymi odcieniami różu i pierwsze promienie słońca rozpraszające mrok – kolekcja Onice tworzy przytulne, spokojne wnętrza, przywodzące na myśl nowy dzień i nowe możliwości. Każda płyta jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. Odkrywa na nowo różnorodność i niejednoznaczność onyksu. 

W Onice udało się uchwycić nie tylko wielowarstwowość minerału, ale przede wszystkim jego transparentność. Sprawia ona, że struktura płyt wspaniale rozświetla się w promieniach słońca i nabiera nadzwyczajnej głębi, raz po raz przywołując obrazy mglistego poranka. 

Bianco i Rosa – najpiękniejsze odmiany onyksu w nowej kolekcji Ceramiki Tubądzin

Onyks to minerał, który potrafi udekorować każde wnętrze w pełny powabu i elegancji sposób. Wytworność onyksu w kolekcji Onice, podobnie jak w przypadku naturalnego minerału, prezentuje się najpełniej, kiedy jest on odpowiednio oświetlony. 

Onyks ma wiele barw i odcieni. Jego najpiękniejsze, pastelowe odmiany mają kolory pudrowego różu, przechodzącego w amarant, oraz mlecznej bieli podobnej do odcienia perły. W doskonały sposób budują one subtelne przesunięcia w tonacjach. Jednak tym, co najbardziej oczarowuje i przyciąga wzrok jest jego transparentność i wyjątkowa świetlistość.

Onyks – kamień, który kocha światło

Osobliwa struktura minerału i jego wysoka przezierność pozwalająca na fantazyjną grę ze światłem – wszystkie te elementy udało się uchwycić w nowej kolekcji Onice. Każda płytka została wykonana specjalną techniką, polegającą na nakładaniu na siebie półprzezroczystych warstw, wraz z delikatnymi przesunięciami. Powłoka otulająca płytki została pokryta granillą, która po wypolerowaniu zapewnia efekt wysokiej szklistości. Podkreśliła jej trójwymiarowość oraz przestrzenność wzoru. Wielkoformatowe gresy są dostępne w rozmiarze 120 x 240, 120 x 120 oraz 60 x 120 cm.

Luksusowa kolekcja Onice nadaje wnętrzom eleganckiego charakteru. Niesłychanie naturalna i oryginalna zarazem, pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych przestrzeni. 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.