OKAM wyemitował obligacje o wartości 50 mln zł

OKAM Capital, deweloper z 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, na początku marca 2024 r. zrealizował emisję niezabezpieczonych obligacji serii A. Wartość emisji opiewała na kwotę 50 mln złotych. Emitent zakłada wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu na rynku ASO Catalyst. W lipcu 2023 r. Grupa OKAM pozyskała z emisji obligacji 27 mln zł.

Oferta skierowana była zarówno do inwestorów prywatnych, jak i instytucjonalnych, przy czym większość popytu pochodziła od drugiej grupy inwestorów. Na ponad 65 proc. wartości emisji obligacji zapisy złożyły fundusze.

  • Powtórzyliśmy sukces ubiegłorocznej emisji, przeprowadzonej w kwocie 27 mln przez OKAM Incity – spółkę z Grupy OKAM. Wówczas popyt przewyższył podaż o blisko 30 proc. Tegoroczna emisja, realizowana w jubileuszowym, 20. roku istnienia OKAM pozwoliła na pozyskanie niemalże dwukrotnie wyższej kwoty. Duże zainteresowanie obligacjami niezabezpieczonymi ze strony nabywców indywidualnych i inwestorów instytucjonalnych, potwierdza zaufanie do nas jako wiarygodnego i solidnego partnera biznesowego oraz dewelopera – zaznacza Joanna Szafranek, CFO Grupy OKAM.

Środki z emisji przeznaczone zostaną na realizację planów inwestycyjnych OKAM, w tym przede wszystkim na dalszy rozwój banku ziemi. W styczniu 2024 r. firma zawarła umowę przedwstępną, zabezpieczającą grunt w aglomeracji warszawskiej, na którym powstać może nawet 1000 mieszkań. Deweloper podpisał również dwa listy intencyjne na zakup działek w Łodzi z potencjałem realizacji kilkuset lokali. W najbliższych planach OKAM ma ponadto rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji mieszkaniowej CITYFLOW w Warszawie oraz Strefy PROGRESS w Łodzi. Przed firmą także wieloetapowy projekt F.S.O. PARK na 62-hektarowej działce na stołecznej Pradze-Północ, który realizowany będzie na przestrzeni ok. 25 lat.

Obligacje OKAM notowane będą na rynku Catalyst po ich rejestracji. Domem maklerskim, obsługującym Grupę OKAM jest Dom Maklerski Michael / Ström.

  • Jako organizator emisji obligacji OKAM Capital jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu wspólnej pracy. W naszej ocenie wprowadzanie na szeroki rynek obligacji korporacyjnych emitentów o takim potencjale jak OKAM sprzyja rozwojowi sektora nieruchomości mieszkaniowych i stwarza inwestorom możliwość bardziej skutecznej dywersyfikacji swoich inwestycji – podkreśla Paweł Gosz, Partner w Domu Maklerskim Michael / Ström.

W 2023 r. OKAM Incity, spółka należąca do Grupy OKAM, zrealizowała emisję 2-letnich, zabezpieczonych obligacji o wartości 27 mln złotych, na które zapisali się inwestorzy korporacyjni oraz indywidualni. Spółka jest w trakcie procesu wprowadzania obligacji do obrotu na rynku ASO Catalyst.

OKAM

OKAM jest aktywnie działającym deweloperem, którego początki działalności sięgają 2004 roku. Firma specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. W portfolio OKAM znajduje się 28 projektów w 7 miastach w Polsce, m.in.:

  • w Łodzi – Strefa PROGRESS, Strefa Piotrkowska 217, ŁÓDŹ.WORK i NOW,
  • w Katowicach – DOM W DOLINIE TRZECH STAWÓW oraz INSPIRE,
  • w Warszawie – INCITY i CITYFLOW na Woli, MOKKA, VISTA i CENTRAL HOUSE na Mokotowie, ARLET HOUSE na Ochocie, ŻOLI ŻOLI na Żoliborzu, BOHEMA – Strefa Praga oraz F.S.O. PARK (62 ha po dawnej Fabryce Samochodów Osobowych).

W aktywach OKAM są również zabytkowe kamienice w centrum Katowic i Krakowie.

Nowa Polityka Jakości

Pod koniec 2018 roku OKAM wprowadził Nową Politykę Jakości, będącą wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu. Począwszy od warszawskiej inwestycji CENTRAL HOUSE, wszystkie inwestycje mieszkaniowe OKAM są wyposażane w proekologiczne i funkcjonalne rozwiązania wspomagające ochronę środowiska i poprawiające komfort życia. Pośród nich należy wymienić: rozwiązania smart w mieszkaniach i częściach wspólnych, panele fotowoltaiczne, ponowne wykorzystanie wody deszczowej, przestrzenie do budowania więzi społecznych czy co-workingu, wypożyczalnia rowerów i hulajnóg.

www.okam.pl

www.facebook.com/okamcapital

www.linkedin.com/company/okam-capital

www.twitter.com/okamdeveloper

www.instagram.com/okam_developer