Nowy magazyn w Konstantynowie Łódzkim. Dla firmy Geplastyk Polska Sp. z o.o. buduje go Commercecon

W Konstantynowie Łódzkim, na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, powstaje kolejna inwestycja przemysłowa. Nowoczesną halę magazynową dla Geplastyk Polska Sp. z o.o. – producenta komponentów z tworzyw sztucznych dla różnych gałęzi przemysłu, buduje Commercecon, generalny wykonawca obiektów magazynowych i produkcyjnych. Hala o łącznej powierzchni 2,5 tys. mkw. będzie stanowić zaplecze logistyczne dla położonego nieopodal zakładu produkcyjnego firmy.
Firma Geplastyk jest częścią holdingu Construcciones Grávalos, założonego w 1946 r. w Hiszpanii. W Polsce prowadzi swoją działalność od 2005 roku – w Rąbieniu pod Łodzią znajduje się zakład produkcyjny firmy, w którym wytwarzane są elementy plastikowe do produkcji maszyn i urządzeń dla różnych gałęzi przemysłu, w tym dla sektora automotive oraz AGD. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Łódź jest od lat jednym z największych w naszym kraju zagłębi produkcji dużych artykułów gospodarstwa domowego – znajdują się tu fabryki światowych koncernów, takich jak BSH, Whirpool czy Miele, który ma zakład produkcyjny w Ksawerowie koło Łodzi. Pod uwagę brano także dobrą infrastrukturę drogową, która pozwala na optymalizację procesów logistycznych dla dostaw o zasięgu krajowym i zagranicznym.
Powstająca w Konstantynowie Łódzkim hala magazynowa będzie miała wysokość 12 metrów i łączną powierzchnię 2,5 tys. mkw. Poza przestrzenią magazynową, w jej skład wejdzie cześć socjalna oraz pomieszczenia techniczne.

– Ostatnie lata to szybki rozwój naszej działalności w Polsce. Systematyczny rozwój nowych projektów oraz rozszerzające się portfolio klientów sprawiły, że podjęliśmy decyzję o budowie hali magazynowej, która będzie zapleczem logistycznym dla znajdującego się w Rąbieniu naszego zakładu produkcyjnego. Cieszę się, że nowy obiekt wybuduje nam generalny wykonawca Commercecon, który nie dość, że ma świetną opinię na rynku, to jest też naszym sąsiadem. Nie mam więc wątpliwości, że będzie to bardzo udana współpraca.

Magdalena Bukarewicz, Dyrektor Zakładu Geplastyk Polska Sp. z o.o.

Budynek dla firmy Geplastyk powstaje w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”, w którym jednemu zleceniobiorcy powierza się zarówno wykonanie prac projektowych, jak i prowadzenie robót budowlanych. 

– Bardzo lubimy taką formułę współpracy. Dzięki niej możemy zaproponować inwestorowi w pełni spersonalizowane rozwiązania, idealnie dopasowane do jego wymagań – zarówno w kwestiach projektowych, jak i doboru rozwiązań technologicznych oraz materiałów budowlanych. Na co dzień realizujemy projekty budowlane w całej Polsce, ale współpraca z inwestorem z naszej okolicy jest dla nas bardzo miłą perspektywą. Myślę, że będzie to najlepiej doglądana nasza budowa, w końcu widzimy ją wprost z okien naszego biura.

Beata Kwiecień, Kierownik Kontraktu w Commercecon

Jako generalny wykonawca inwestycji, firma Commercecon była odpowiedzialna za przygotowanie wymaganej dokumentacji oraz uzyskanie pozwolenia na budowę, niezbędnego do rozpoczęcia procesu budowlanego. A ten właśnie startuje. Ponadto, jej zadaniem jest zagospodarowanie terenu wokół powstającego budynku, na którym powstaną zbiornik pożarowy, miejsca parkingowe oraz nasadzenia.
Obiekt ma być oddany do użytkowania w październiku tego roku.