Nowy kierunek w ofercie Air France: Abu Dhabi

Piąta destynacja Air France na Bliskim Wschodzie.

Codzienne loty przez Paryż rozpoczną się 29 października 2023 r.

Od 29 października 2023 roku francuska linia Air France rozpocznie loty na nowej trasie – między Paryżem (lotnisko Charles de Gaulle) a stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi. Połączenie będzie realizowane codziennie, samolotem Airbus A350-900, z 324 miejscami na pokładzie w trzech klasach: Klasa Biznes (34 miejsca), Premium Economy (24 miejsca) i Klasa Ekonomiczna (266 miejsc). Abu Dhabi będzie piątą destynacją Air France na Bliskim Wschodzie, po Bejrucie, Tel Awiwie, Dubaju i Kairze.

Rozkład połączeń do/z Abu Dhabi (wg. czasu lokalnego):

AF638: Wylot z Paryża (CDG) o 21:15, przylot do Abu Dhabi o 06:45 następnego dnia

AF639: Wylot z Abu Dhabi o 08:45, przylot do Paryża (CDG) o 13:15

Abu Dhabi –  gdzie nowoczesność spotyka się z tradycją

Abu Dhabi to stolica i drugie co do wielkości miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), położone na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Arabskiego, jest głównym centrum politycznym, gospodarczym i kulturalnym kraju. Znane ze swojego bogactwa i luksusu, Abu Dhabi jest nie tylko ważnym ośrodkiem naftowym i gazowym, ale też ciekawym kierunkiem turystycznym, który oferuje liczne atrakcje, jak malownicze piaszczyste plaże, interesujące muzea, sklepy z luksusowymi markami czy spektakularne projekty architektoniczne. Jeden z największych na świecie meczetów – Wielki Meczet Szejka Zayeda, fort Qasr Al Hosn, czy zaprojektowany przez Jeana Nouvela Luwr, to sztandarowe przykłady artystycznego i architektonicznego dziedzictwa tej niezwykle pięknej metropolii. Abu Dhabi to tętniące życiem miasto, w którym nowoczesność spotyka się z tradycją. Miasto dba o swoje dziedzictwo kulturowe i organizuje różnorodne festiwale i wydarzenia, w których mieszkańcy i turyści mogą poznać tradycyjną kulturę i obyczaje ZEA. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę, edukację i turystykę, Abu Dhabi stało się istotnym ośrodkiem na arenie międzynarodowej, przyciągającym przedsiębiorców, inwestorów i turystów z różnych zakątków świata.

W najbliższym sezonie lotów Air France zaoferuje łącznie do 49 lotów tygodniowo do następujących miast na Bliskim Wschodzie: Abu Dhabi i Dubaj (ZEA), Bejrut (Liban), Kair (Egipt) oraz Tel Awiw (Izrael).

Szczegóły rozkładu i sprzedaż biletów na airfrance.pl

Powyższa oferta lotów może ulec zmianie i jest uzależniona od pozwoleń rządowych.

Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące zasady wjazdowe i wymagania co do dokumentów. Szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie airfrance.traveldoc.aero.