Nowa młotowiertarka akumulatorowa KHC 18 od Festool

Festool wprowadza na rynek nową młotowiertarkę akumulatorową KHC 18, charakteryzującą się niezwykłą wytrzymałością i skutecznością w działaniu. Młotowiertarka wyposażona jest w mocny, bezszczotkowy silnik EC-TEC oraz pneumatyczny mechanizm udarowy o energii udaru 2,6 dżuli.

Rdzeniem nowego 18-woltowego narzędzia jest bezszczotkowy silnik EC-TEC, który, w połączeniu z pneumatycznym mechanizmem udarowym, gwarantuje efektywność podczas wiercenia i kucia w betonie, kamieniu, czy  murze. Silnik bezszczotkowy jest nie tylko energooszczędny, ale także przekształca energię akumulatora w optymalną wydajność.

Młotowiertarka KHC 18 to nie tylko moc, ale także wszechstronność dzięki beznarzędziowej wymianie uchwytu wiertarskiego. Możliwość szybkiego montażu uchwytu wiertarskiego, koron wiertniczych i dłut z uchwytem SDS-Plus sprawia, że narzędzie to nadaje się do różnorodnych zastosowań. Energia uderzenia 2,6 dżuli umożliwia efektywne usuwanie materiału podczas prac dłutowania oraz szybki postęp przy wierceniu udarowym w betonie o średnicy do 18 mm (maksymalna średnica do 26 mm).

Dodatkowym atutem jest łatwość czystej i bezpiecznej pracy, dzięki przemyślanemu urządzeniu do odsysania, dostępnemu jako akcesorium. Kompatybilne z inteligentnym systemem odsysania Festool, akumulatory Festool 18V Bluetooth® komunikują się z modułem Bluetooth® odkurzacza CLEANTEC, automatycznie uruchamiając odkurzacz przy włączeniu narzędzia 18 V.

Korzyści z bezpieczeństwa pracy daje rówież elektroniczny system KickbackStop, który przeciwdziała niebezpiecznemu skręcaniu nadgarstka w przypadku nagłego zatrzymania lub zablokowania wiertła. Tłumik drgań skutecznie pochłania energię uderzenia, zanim przekroczy ją na ręce, co w połączeniu z ergonomicznym uchwytem sprawia, że narzędzie jest komfortowe nawet podczas intensywnego użytkowania.

KHC 18 umożliwia szeroki zakres funkcji, także dzięki beznarzędziowej wymianie uchwytu wiertarskiego. Wiertarki udarowe, wiertła i dłuta można chwytać błyskawicznie dzięki uchwytowi wiertarskiemu SDS Plus. Fot. Festool

Młotowiertarka akumulatorowa KHC 18 będzie dostępna u Autoryzownaych Dystrybutorów Festool od maja 2024 roku. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.festool.pl

___________________________________

Umfang ca. 3.000 Zeichen (mit Leerzeichen)

Dane tehniczne KHC 18

Akkuspannung 18 V

Leerlaufdrehzahl 0 – 980 min¹

Leerlaufschlagzahl 0 – 4.350 min¹

Schlagenergie 2,6 J

Max. Bohrdurchmesser Beton 26 mm

Max. Bohrdurchmesser Stahl 13 mm

Max. Bohrdurchmesser Holz 30 mm

Werkzeugaufnahme SDS-Plus

Bohrfutterspannweite 1,5 – 13 mm

Akkukapazität 5 Ah

Produktgewicht ohne Zubehör 3,3 kg

Kombimłot akumulatorowy KHC 18 jest wytrzymały, wyjątkowo trwały i trwały dzięki mocnemu bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC i pneumatycznemu mechanizmowi udarowemu. Fot. Festool