Nowa linia wag kontrolnych spełnia potrzeby rynku europejskiego

Ishida Europe wprowadza na rynek ulepszoną serię wag kontrolnych, zaprojektowaną z myślą o spełnieniu najnowszych potrzeb europejskiego rynku. Nowa platforma Ishida DACS-GN wykorzystuje prawie 50-letnie doświadczenie firmy w technologii wag, aby przenieść ważenie kontrolne na wyższy poziom, zachowując jednocześnie znajomość istniejącej gamy, aby umożliwić firmom płynne przejście na nowe modele.

Wagi kontrolne Ishida DACS-GN, produkowane w Wielkiej Brytanii w celu skrócenia czasu realizacji zamówień i posiadające zatwierdzenie dyrektywy w sprawie przyrządów pomiarowych (MID) w całym zakresie, mogą być określone w dwóch wariantach, Excellence i Advanced. Oba oferują lepszą wydajność z elastycznością obsługi szerszego zakresu wag docelowych – od 5 g do 6 kg – przy wyższych prędkościach do 480 opakowań na minutę.

“W Ishida koncentrujemy się na ciągłym rozwoju, słuchaniu naszych klientów i identyfikowaniu najnowszych wymagań rynkowych” – powiedział Philip Grove, menedżer produktu Ishida – wagi, wykrywacze metali, IDCS. “Wagi DACS-GN opierają się na naszym doświadczeniu i wiedzy, aby zapewnić wyższy poziom szybkości i wydajności, wraz ze zwiększoną elastycznością.

“Równie ważna jest łatwość, z jaką klienci mogą przejść na nowe modele, które można łatwo zintegrować z istniejącymi liniami i do których operatorzy będą mogli szybko się dostosować”.

Rozwój Ishida DACS-GN skupił się na ulepszeniach w trzech głównych obszarach: oprogramowaniu, elektronice i konstrukcji mechanicznej.

Wspólna platforma elektryczna umożliwia łatwą konserwację i serwisowanie, podczas gdy uproszczony system oprogramowania nie wymaga dodatkowego sprzętu operacyjnego, aby pomieścić zarówno standardowe, jak i opcjonalne programy. Nowa konstrukcja i układ wag zapewniły dalsze postępy w zakresie niezawodności, wydajności i wygody.

Standardowe funkcje obejmują intuicyjny kolorowy ekran dotykowy ułatwiający obsługę, zasilany przez najnowszą generację oprogramowania Ishida. Rozwój oprogramowania obejmuje kilka ulepszeń, w tym “klucz licencyjny”: możliwość dodawania opcji bez konieczności wizyty serwisowej, lokalne tworzenie kopii zapasowych danych produkcyjnych na USB i ulepszoną łączność w celu obsługi OPC-UA i Industry 5.0.

Wszystkie modele DACS-GN są zgodne z najnowszymi standardami dla sprzedawców detalicznych, w tym z dostępnością wykrywacza metali i wbudowanym zaawansowanym oprogramowaniem i sprzętem Ishida RRC (Retail Reject Confirmation), który sprawdza i potwierdza, że każdy produkt lub opakowanie niezgodne ze specyfikacją zostało pomyślnie usunięte z linii.

Dodatkowe czujniki fotoelektryczne zapewniają jeszcze większą dokładność śledzenia produktu w całym procesie ważenia. System automatycznie przejdzie w tryb ochrony i zatrzyma się w przypadku wykrycia niespójności lub nieautoryzowanej ingerencji, lub jeśli odrzucony produkt nie zostanie pomyślnie usunięty.

Konstrukcja wag kontrolnych DACS-GN jest jeszcze trwalsza dzięki zastosowaniu ulepszonych komponentów oraz przeprojektowanych pokryw i paneli dostępu, które zapewniają szybszy i łatwiejszy dostęp w celu serwisowania i konserwacji. Opatentowana przez Ishida technologia Anti-Floor-Vibration (AFV) utrzymuje najwyższą dokładność ważenia nawet w trudnych warunkach produkcyjnych.

Modele mogą być wyposażone w certyfikaty IP54 i IP65 do pracy w zapylonych lub mokrych warunkach oraz w celu spełnienia rygorystycznych wymagań dotyczących czyszczenia. Nowa platforma Plug-and-Play przyspiesza instalację, a szybko demontowalne przenośniki stali nierdzewnej we wszystkich wodoodpornych modelach dodatkowo poprawiają higienę i ułatwiają szybsze czyszczenie.

Ponadto zastosowanie uchwytów do podnoszenia pozwala uniknąć ryzyka uszkodzenia maszyny podczas instalacji lub gdy waga wymaga przeniesienia i zmiany położenia w fabryce.

“Nowe wagi kontrolne DACS-GN mają elastyczność, aby zaspokoić potrzeby ogromnej różnorodności zastosowań, łącząc zaawansowane funkcje i wydajność z jakością i niezawodnością, z których Ishida zawsze była znana” – podsumował Philip Grove.

O marce Ishida:

Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego. Pomaga producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski.

Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.

Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania „pod klucz” dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.

Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.