Neo Świat przygotował biuro dla Alior Leasing

Neo Świat, czołowa firma fit-out, zrealizowała biuro Alior Leasing, które zlokalizowane jest w Łopuszańska Business Park. Na całkowicie przebudowanej powierzchni 550 mkw. powstały gabinety, sale spotkań oraz pół otwarte przestrzenie do pracy. Za projekt odpowiada biuro 3KTR, będące wewnętrznym zespołem architektonicznym w Neo Świat.

Zadaniem Neo Świat było zaprojektowanie nowego biura dla Alior Leasing, w tym przestrzeni biurowych dla Zarządu oraz zaplanowanie przebudowy i realizacja prac fit-out na powierzchni zajmowanej wcześniej przez innego najemcę. Konieczne było wyburzenie poprzedniego układu sal i większości elementów stałych na powierzchni 550 mkw. W trakcie prac wykorzystane zostały elementy pochodzące z poprzedniej aranżacji – pozostawiono m.in. cały sufit oraz wykorzystano ściany szklane. Dzięki realizacji prac w formule design & build udało się odpowiednio zoptymalizować koszty, bez straty na jakości powierzchni. W efekcie powstało eleganckie biuro, nawiązujące do brandu grupy Alior Bank.

We wnętrzach przeważają szarości zestawione z jasnym, naturalnym drewnem. Otwarta przestrzeń sufitowa, pomalowana na biało, rozprasza światło dzienne, minimalizuje kontrasty i podkreśla delikatne tonacje użytych kolorów. W gabinetach i salach konferencyjnych zaplanowane zostały zasłony, których miękka, naturalna tkanina podnosi komfort akustyczny w pomieszczeniach, daje możliwość zarządzania prywatnością spotkań oraz przełamuje równe linie podziałów architektonicznych tego minimalistycznego biura.

– Zależało nam na uzyskaniu efektu ponadczasowej, nowoczesnej przestrzeni z subtelnym podkreśleniem prestiżu biura. Projektując, stosowaliśmy poszerzenia ciągów komunikacyjnych i ścięte naroża by ograniczyć do minimum odczucie zamkniętych korytarzy. Gabinety naprzemiennie sąsiadują ze stanowiskami typu open space. Takie rozwiązanie daje wrażenie przyjaznej, otwartej przestrzeni, z subtelnym strefowaniem biura. Daje również możliwość zachowania odpowiedniej akustyki dla pracy wymagającej skupienia. Podkreśliliśmy wysokość pomieszczeń używając jasnych kolorów wykończenia. – tłumaczy Jakub Tunk, główny architekt zespołu 3KTR. – Standardem pracy naszego zespołu jest posługiwanie się w pełni interaktywnym spacerem 3D po wirtualnej przestrzeni projektowanego biura. Takie rozwiązanie gwarantuje kontrolę projektową na każdym etapie budowania przestrzeni, ale przede wszystkim stanowi niepowtarzalną platformę do współpracy z klientem. Już na etapie projektowym, docelowy użytkownik ma świadomość rozwiązań przestrzennych i materiałowych, zastosowanych w każdym fragmencie biura – podkreśla Jakub Tunk.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Dzięki współpracy z Neo Świat mogliśmy powierzyć jednemu zaufanemu partnerowi zaprojektowanie i realizację biura od A do Z, co bardzo ułatwiło cały proces, ale pozwoliło też utrzymać budżet w ryzach – tłumaczy Magdalena Gostek, Dyrektor Departamentu Administracji w Alior Leasing.

– Biuro Alior Leasing udało nam się zrealizować dzięki umiejętnej optymalizacji lub rezygnacji z niepotrzebnych kosztów. Mogliśmy dostarczyć dopasowaną przestrzeń zgodnie z harmonogramem, spełniając wymagania budżetowe najemcy i uzyskując świetny efekt końcowy. Biuro jest eleganckie, utrzymane w stonowanej kolorystyce, z akcentami zgodnymi z brandbookiem Alior Leasing – mówi Adrian Brodzik, Business Development Manager w Neo Świat.

Za realizację projektu dla Alior Leasing odpowiedzialny był zespół Jolanty Augustyniak-Praczyk – Senior Project Leadera oraz Grzegorza Dmochowskiego, Assistant Project Managera.

Więcej na https://neo-swiat.com.pl/ oraz https://www.linkedin.com/company/neo-świat/

***

O nas

Jesteśmy Neo Świat. Realizujemy projekty fit-out, które zwiększają wartość nieruchomości. Komercyjną i finansową dla właścicieli nieruchomości. Użytkową i estetyczną dla najemców i korzystających z wnętrz obiektów komercyjnych.

Zespół Neo Świat składa się z ekspertów, którzy doświadczenie zdobywali na polskich i zagranicznych projektach fit-out w różnych sektorach nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Prowadzimy własnymi siłami projekty realizowane w formule design & build.

Działamy w całej Polsce, a także Austrii i na Węgrzech. Mamy wewnętrzny zespół projektantów wnętrz oraz pracowników wykonawczych. Ponadto współpracujemy ze stałą grupą podwykonawców o różnych specjalizacjach, którzy przechodzą z nami na kolejne projekty.