Nawigacja AutoMapa z nowymi funkcjami w Android Auto

AutoMapa wprowadziła kolejne udogodnienie w Android Auto. Użytkownicy będą mogli skorzystać z dotykowego skalowania mapy (przybliżanie, oddalanie i szybkie skalowanie) oraz przesuwania mapy palcem, bezpośrednio na ekranie multimedialnym w aucie. Dzięki temu podgląd trasy na wyświetlaczu urządzenia samochodowego będzie wygodniejszy i szybszy, a przez to możliwy nawet podczas krótkiego postoju na światłach. 

Integracja nawigacji AutoMapa z Android Auto, którą kierowcy mogą cieszyć się już od niemal roku, umożliwia korzystanie z nawigacji i podgląd na ekranie multimedialnym w aucie, a zatem jej obsługa nie wymaga sięgania po smartfon, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich, do pobrania w sklepie Google Play (wersja 6.4.2 i nowsze).

Nowa funkcja w Android Auto to bardzo wyczekiwane ułatwienie. Kierowcy wyrażali potrzebę wprowadzenia tego udogodnienia na forach dyskusyjnych lub kierowali ją bezpośrednio do nas, już po pierwszych betatestach, rok temu. Do tej pory było to niemożliwe ze względu na ograniczenia Google – komentuje Magda Buchalska, brand development director AutoMapa. 

O firmie AutoMapa

AutoMapa to istniejąca od 2003 roku polska firma i polska marka popularnej nawigacji na telefon, a także operator największego polskiego serwisu mapowego, znanego od lat jako Targeo (od niedawna prezentowanego jako AutoMapa Targeo). W swojej ofercie ma także aplikację AutoCB – połączenie walkie-talkie i CB radio do rozmów z innymi kierowcami oraz usługi z zakresu Enterprise, bogatą ofertę narzędzi mapowych i telematycznych dla firm. Całość oferty spaja MapCloud, chmura usług AutoMapy i Targeo, umożliwiająca synchronizację i zarządzanie danymi.